Dünya Fintech Devi, Bitcoin Değil: Ethereum’u Seçti!

Dünya Fintech Devi, Bitcoin Değil: Ethereum’u Seçti!

Paylaş
BTC Piyasası: Dünya Fintech Devi, Bitcoin Değil: Ethereum’u Seçti!

Alibaba’nın yan kuruluşu olan Ant Group, en büyük altcoin olan Ethereum (ETH) için açıklama yaptı. Açıklamaya nazaran Ant Group, Ethereum ile uyumlu bir web3 konsorsiyum testnet’i başlatmayı planlıyor. İşte detaylar…

Ant Group’tan Ethereum hamlesi

Alibaba’nın yan kuruluşu ve dünyanın en büyük fintech şirketlerinden olan Ant Group, kıymetli duyuru yaptı. Ethereum ile uyumlu olacak bir Web3 açık konsorsiyum test zinciri başlatmayı planladığını açıkladı. Çin’deki lokal medya kuruluşlarına nazaran, Ant Group’un lider yardımcısı Guofei Zhang duyuruyu gerçekleştiren kişi oldu. Zhang, duyuruyu Hangzhou’daki Ant Group Dijital Geliştirici Forumu’nda yaptı.  Yeni Blockchain platformunun birden fazla kurumu destekleyeceği belirtilmekte. Ayrıyeten on bin node ve yüz binlerce TPS kapasitesiyle yüksek seviyede ölçeklenebilirlik sunması beklenmekte. Bunun dışında ağ için PB seviyesinde bir defter depolama ve bilgi sürece kabiliyetine işaret edilmekte. Ant Chain Bridge isimli açık kaynaklı bir çapraz zincir (cross-chain) köprü protokolüne sahip olacak.

BTC Piyasası: Dünya Fintech Devi, Bitcoin Değil: Ethereum’u Seçti! 1

Btcpiyasasi.com olarak da bildirdiğimiz üzere Ant Group, dış ortaklarla işbirliği yaparak finans ve lojistik de dahil olmak üzere çeşitli alanlarda Blockchain teknolojisini uygulama konusunda güçlü bir geçmişe sahip. Bu son atılım, Blockchain’in potansiyelini keşfetmeye ve kullanım alanlarını genişletmeye yönelik devam eden eforlarının kesimidir. Küme, Haziran 2020’de 118 trilyon RMB’ye ulaşan toplam ödeme hacmi (TPV) ile 1,3 milyardan fazla kullanıcıya ve 80 milyon satıcıya hizmet veren dünyanın en büyük taşınabilir (dijital) ödeme platformu Alipay’in sahibidir. Ayrıyeten Visa’nın akabinde dünyanın en büyük ikinci finansal hizmetler şirketidir.

Blockchain’in birçok kullanım alanı ortaya çıkıyor

Duyuru, Blockchain teknolojisinin gerçek dünyadaki sıkıntıları çözmek ve itimat inşa etmek için güçlü bir araç olarak giderek daha fazla kabul gördüğü bir vakitte geldi. Lider Yardımcısı Zhang Guohui’ye nazaran, Blockchain teknolojisinin pahası spekülasyondan fazla toplumsal problemleri çözme kabiliyetinde yatıyor. Bu nedenle, yeni Blockchain platformunun Çin’de başta finans dalı olmak üzere bir dizi sanayi üzerinde kıymetli tesirleri olabilir. Ant Group ve ana şirketi Alibaba’nın Çin pazarındaki güçlü varlığı herkes tarafından bilinmekte. Bu nedenle yeni platformun meselesiz bir kullanıcı tecrübesi sunmak için mevcut hizmetlerden yararlanması beklenmekte.

BTC Piyasası: Dünya Fintech Devi, Bitcoin Değil: Ethereum’u Seçti! 2

Yeni platformun lansmanı şimdi test etabında. Lakin tekrar de, Çin’de Blockchain teknolojisinin gelişiminde kıymetli bir adımı temsil ediyor. Ant Group’un uzmanlığı ve kaynakları ile platform, inovasyonu teşvik etme imkanına sahip. Ayrıyeten hem işletmeler hem de tüketiciler için yeni fırsatlar yaratma potansiyeline sahip. Sonuç olarak nümüzdeki süreçte Ethereum atağının nasıl bir tarafa sapacağını göreceğiz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap