Dubai, Varlık Saklayıcılarına Staking İçin Yeşil Işık Yaktı!

Dubai, Varlık Saklayıcılarına Staking İçin Yeşil Işık Yaktı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Dubai, Varlık Saklayıcılarına Staking İçin Yeşil Işık Yaktı!

Dubai Buyrukluğu Sanal Varlık Düzenleme Otoritesi (VARA), kripto para saklama hizmetleri için mevzuatını revize etti. Güncellenen mevzuata nazaran kripto varlık saklayıcısı olan şirketlerin stake hizmeti vermesi münkün oldu. Böylece kripto saklama hizmeti veren şirketlerin staking faaliyeti için ek bir lisans almasına gerek kalmadı.

VARA’nın sadeleşen kripto para mevzuatı, küçük teşebbüslerin de bölgede faaliyet göstermesine imkan tanıyacak. Eski yönergeye nazaran farklı lisanslar için başvuran şirketler büyük vakit ve maddi maliyetlerle karşı karşıya kalıyordu. Bu atak, BAE’nin dijital alanlarda yatırımcıları ülkesinde yatırıma teşvik ettiğini gösteriyor.

Emirlik, son aylarda düşük vergi ve kripto dostu yasalar sayesinde kıymetli bir kripto merkezi haline geldi. Petrol kaynaklarının bir gün sona ereceğini fark eden bölge siyasetçileri, sürdürülebilir gelir üretecek modeller üzerine yatırım denemeleri yapıyor.

Staking Nedir?

Kripto staking, muhakkak bir kripto varlığın cüzdanda tutulmasıyla ağın süreçlerini doğrulayarak katkı verme sürecidir. Staking, geneleksel finanstaki banka mevduatı ile değerli benzerlikler taşıyor. Banka mevduatlarında müşteriler, paralarını bankaya kiralayarak faiz geliri elde eder. Staking aracında ise bireyler, kripto ekosistemindeki süreçlerin doğrulama sürecine katılarak ek ödül kazanıyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap