Donald Trump Teslim Oldu: Bu Altcoin Kesimi Hareketlendi!

Donald Trump Teslim Oldu: Bu Altcoin Kesimi Hareketlendi!

Paylaş
BTC Piyasası: Donald Trump Teslim Oldu: Bu Altcoin Kesimi Hareketlendi!

Eski ABD Lideri Donald Trump, 24 Ağustos’ta Georgia’daki yetkilere teslim oldu. Trump’ın NFT bölümüne yakınlığı, altcoin piyasasında sert hareketleri tetikledi.

Donald Trump NFT’lerinin süreç hacmi şişiyor: Altcoin piyasası faydalanıyor

24 Ağustos’ta Trump’ın yetkililere teslim olmasının akabinde, kendisiyle kontaklı NFT’lerin hacmi inanılmaz bir halde arttı. Coingecko datalarına nazaran, Trump’ın Seri 1 ve Seri 2 isimli koleksiyonlarının süreç hacmi patlama yaşadı.

  • Seri 1 koleksiyonunun süreç hacmi yaklaşık %300 artışla 18.89 ETH (31,429 dolar) düzeyine ulaştı.
  • Seri 2 koleksiyonunun süreç hacmi ise inanılmaz %3,750 artışla 9.88 ETH (16,361 dolar) seviyesine yükseldi.
BTC Piyasası: Donald Trump Teslim Oldu: Bu Altcoin Kesimi Hareketlendi! 1

Bu artış, koleksiyonların taban fiyatlarında da yükselişe neden oldu. Birinci koleksiyonun taban fiyatı 313 dolardan 14.07 milyon dolara yükseldi. Benzeri bir biçimde, ikinci koleksiyonun taban fiyatı 50 dolardan 2.3 milyon dolara yükseldi.

Yaşananlar, Trump’ın ismiyle bağlantılı bir olayın, NFT koleksiyonlarının bedelini nasıl etkilediğinin örneğini ortaya koyuyor. Bu yılın başlarında, eski Başkan’a ilişkin President Series 1 koleksiyonunun satış hacmi, Trump hakkında bir dava sürecinin başlamasının akabinde %461 oranında artmıştı. Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere Trump, birebir vakitte sadık bir Ethereum yatırımcısı.

Donald Trump sabıka fotoğrafı çekilen birinci ABD Lideri oldu

25 Ağustos’ta eski Lider Trump, toplumsal medya platformu X’te (eski ismiyle Twitter) kendisinin bir sabıka fotoğrafını paylaştı. Bu fotoğraf ABD tarihinde bir birincisi temsil ediyor. Donald Trump sabıka fotoğrafı çekilen birinci ABD Lideri oldu.

Vesika fotoğrafında “SEÇİM MÜDAHALELERİ! ASLA TESLİM OLMA!” yazıyordu.

Bu ortada, eski Başkan’ın paylaşımı, tutuklanmasını “adaletin çarpıtılması ve SEÇİM MÜDAHALESİ” olarak tanımlayan websitesine bir temas içeriyordu. Birebir vakitte “HİÇBİR KABAHAT işlemediğini” sav ederek takipçilerinden nedenine bağış yapmalarını istedi.

Paylaşım rekor kırdı

Eski Lider, X platformunda hesabı 2021 yılı Ocak ayında ABD Kongre Binası olayı sonrasında şiddet kışkırtma kaygıları nedeniyle kalıcı olarak askıya alınan, fakat Elon Musk’ın geçen yıl platformu satın almasının akabinde kararı geri çevrilen bir hesaba sahip. 86 milyonu aşkın takipçisiyle, Trump’ın hesabı hala platformun en büyük hesaplarından biri. Son paylaşımı yalnızca 11 saat içinde etkileyici bir biçimde 126 milyon görüntüleme aldı. Ek olarak paylaşımda 1 milyon beğeni topladı.

Bu ortada, CNN haberine nazaran Trumo, toplam fiyatın %10’unu ödeyerek 200,000 dolarlık kefaletini temin etti. Mahallî bir Atlanta kefalet firması olan Foster Bail Bonds LLC ile işbirliği yaptı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap