Dominans düşüşü Solana’ya (SOL) yaradı!

Dominans düşüşü Solana’ya (SOL) yaradı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Dominans düşüşü Solana’ya (SOL) yaradı!

Bitcoin (BTC) dominansının gevşemesiyle birçok altcoin’de yükseliş gözlemlendi, Ortalarında en çok dikkat çeken isim ise Solana (SOL) oldu.

Kısa müddette yüzde 1,70 oranında gevşeyen BTC dominansı, altcoin’lere bahar havası getirdi. Çeşitli altcoin’ler yükseliş sergilese de, BTC’nin salınımıyla birlikte bu artışlar süreksiz oldu. Lakin SOL’deki yükseliş ivmesi büsbütün kaybolmadı. 24 dolardan yükseliş hareketine başlayan major coin, 25 doları aşarak sıradaki direncine gerçek yola koyuldu. Pekala ya SOL için teknik taraf neyi gösteriyor?

Solana (SOL) grafik değerlendirmesi

22.30 dolar dayanağını tekraren kere çalıştıran SOL, sonunda buradan hacimli bir reaksiyon alarak üst direnç düzeylerini hedefledi. BTC dominansından da güç bularak üst istikametli atak yapan tanınan coin, 25,59 doları aştığı sürece 27,15 ve 29,13 doları hedefleyebilir. Bu süreçte Solana ekosistemindeki gelişmeler ve BTC’nin fiyat hareketleri de belirleyici olabilir.

BTC dominansının artışı, BTC’nin 28.900 dolar dayanağını kaybetmesi yahut ekosistemle ilgili FUD haberler, SOL fiyatını aşağı noktalara çekecektir. Bu stil bir senaryoda takip edilmesi gereken takviye bölgeleri sırasıyla 23,83 – 22,30 – 20,43 ve 19,30 dolardır.

Ulaş Utku Bozdoğan: Dominans düşüşü Solana’ya (SOL) yaradı! 1

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap