Dokümanlar Çıktı: Trump Bakın Ne Kadar Altcoin Tutuyor!

Dokümanlar Çıktı: Trump Bakın Ne Kadar Altcoin Tutuyor!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Dokümanlar Çıktı: Trump Bakın Ne Kadar Altcoin Tutuyor!

Eski ABD Lideri Donald Trump’ın altcoin projelerinde daha evvel bilinenden çok daha büyük bir meblağa sahip olduğu ortaya çıktı. Hükümete bağlı etik izleme kuruluşu Citizens for Responsibility and Ethics in Washington tarafından elde edilen resmi evraklar, Trump‘ın Ağustos ayı başı itibariyle bir kripto para cüzdanında 2,8 milyon dolar üzere kıymetli bir meblağa sahip olduğunu gösterdi. Bu açıklama, başkanlığı sırasında bir vakitler kripto varlıklara yönelik şüpheciliğini lisana getirmiş olsa bile, kripto varlıklar dünyasına artan iştirakinin altını çiziyor. İşte detaylar…

Trump’ın altcoin varlıkları hayli yüklü

İfşaata ek olarak, Trump’ın non-fungible token (NFT) uğraşlarının epey yararlı olduğu kanıtlandı. Açıklanan dokümanlara nazaran, eski lider NFT koleksiyonundan 4,87 milyon dolar üzere şaşırtan bir lisans fiyatı elde etti. Bu hatırı sayılır kâr, bilhassa daha evvelki çekinceleri göz önünde bulundurulduğunda, Trump’ın kripto para konusundaki tavrında kayda kıymet bir değişime işaret ediyor. Trump’ın altcoin piyasasına iştiraki başlangıçta önemsenmemiş olsa da, “Trump Digital Collectible Cards” başlıklı NFT projesi, bu alanda kıymetli bir oyuncu olarak ortaya çıktı. Proje, eski liderin fotoğraflarını taşıyan NFT’leri içeriyor ve popülaritesi arttı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Dokümanlar Çıktı: Trump Bakın Ne Kadar Altcoin Tutuyor! 1

İlk koleksiyonun başarılı bir biçimde piyasaya sürülmesinin akabinde Trump, Nisan ayında her ikisi de süratle tükenen ikinci bir koleksiyon serisi ile devam etti. Trump’ın kripto para dünyasıyla derinleşen bağlarının ortaya çıkması, Amerikan siyasetinde çok kıymetli bir periyoda denk geliyor. Ülke 2024 başkanlık seçimlerine hazırlanırken, kripto para üniteleri siyasi telaffuzda merkezi bir rol oynamaya başladı. Potansiyel adaylar yalnızca BTC ve altcoin varlıklarının kıymetini kabul etmekle kalmıyor. Btcpiyasasi.com olarak bildirdiğimiz üzere, birebir vakitte bunları siyaset gündemlerine entegre etme niyetlerini de açıklıyorlar.

MATIC, wETH ve USDC’si var

Demokrat aday Robert F. Kennedy Jr. ABD dolarının Bitcoin (BTC) ile desteklenmesine dayanak vererek ve kripto para için sermaye yararı vergisinden muafiyet önererek bilhassa mert bir duruş sergiledi. Cumhuriyetçiler tarafında ise Florida valisi ve birinci anketlerde Trump’ın gerisinde kalan bir aday olan Robert DeSantis, başkanlığı elde etmesi halinde merkez bankası dijital para ünitelerini (CBDC’ler) yasaklama kelamı verdi. Trump’ın kripto para varlıkları üzerindeki spot ışığı, altcoin cüzdanının da incelenmesine yol açtı. Blockchain araştırma firması Arkham Intelligence, Trump’ın kripto cüzdanı olduğuna inanılan bir cüzdan tespit etti. Ethereum Blockchain’inde 0x94845333028B1204Fbe14E1278Fd4Adde46B22ce adresiyle ilişkilendirilen cüzdanın, 2,8 milyon dolarlık ETH’den oluşan kıymetli bir zula içerdiği bildirilmekte.

Buna ek olarak, Arkham’ın tahlilinde Trump’ın küçük ölçülerde wETH, MATIC ve USDC’si olduğu belirtilmekte. Blockchain teknolojisinin şeffaflığı, kripto para varlıklarının ve süreçlerinin kamuya açık bir formda izlenmesini kolaylaştırdı. Sonuç olarak, Trump’ın altcoin cüzdanındaki hareketler gerçek vakitli olarak izlenebilmektedir.  İronik bir biçimde, bir vakitler kripto para ünitelerine kuşkuyla yaklaşan figür, NFT teşebbüsleri ve finans, siyaset ve dijital inovasyonun gelişen kesişiminin altını çizen kıymetli holdingleriyle artık bu alanda dikkate bedel bir oyuncu haline geldi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap