Dogecoin’in (DOGE) teknik yapısındaki risk!

Dogecoin’in (DOGE) teknik yapısındaki risk!

Paylaş
BTC Piyasası: Dogecoin’in (DOGE) teknik yapısındaki risk!

Bir aydır yükselen kama içinde fiyatlayan Dogecoin (DOGE), teknik yapının alt noktasına giderek yaklaşıyor.

Birkaç gün evvel X’teki pozisyon kısmına “D” harfini ekleyen Musk, tanınan memecoin’de büyük bir tesir yaratmıştı. Bir aydır teknik ve temel tahlil tarafında ilgi toplayan DOGE, Elon Musk ve X popülaritesinin yavaşlamasıyla bir arada düşüşe geçti. 0,835 dolara iğne attıktan sonra ivmesini kaybeden tanınan memecoin, teknik yapısıyla tehlike çanlarını çalıyor olabilir. DOGE yatırımcıları hangi düzeyleri yakından takip etmeli?

Dogecoin (DOGE) grafik değerlendirmesi

0,060 dolardan yükseliş trendine başlayan DOGE, Elon Musk ve X tesiriyle kısa müddette 0,0835 dolara ulaşmayı başardı. Bu süreçte yükselen kama içinde fiyatlayan DOGE, son olarak bu yapıyı kırarak hacimli bir yükselişe imza atmıştı. Ancak BTC tarafında başlayan geri çekilme ve Musk’ın paylaşımlarının durulması, doğal olarak DOGE fiyatını zayıfladı. Tanınan memecoin yeni olarak 0,0762 dolardan süreç görüyor.

22 Haziran’dan bu yana teknik yapısıyla dikkat çeken DOGE, bu sefer tehlike sinyalleriyle gündeme geldi. Yükselişlerin devamının beklenebilmesi ismine aşılması gereken direnç noktaları sırasıyla 0,0777 – 0,081 – 0,846 ve 0,090 dolardır. Düşüşün devam etmesi, bilhassa de yükselen kamanın aşağı taraflı kırımı, DOGE’de önemli bir satış baskısı oluşturabilir. Bu senaryoda izlenmesi gereken takviye bölgeleri sırasıyla 0,0732 – 0, 0700 – 0,666 – 0,0628 ve 0,060 dolardır.

BTC Piyasası: Dogecoin’in (DOGE) teknik yapısındaki risk! 1

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap