Dogecoin Satan Balinaların Yeni Avı Bu Altcoin!

Dogecoin Satan Balinaların Yeni Avı Bu Altcoin!

Paylaş
BTC Piyasası: Dogecoin Satan Balinaların Yeni Avı Bu Altcoin!

Dogecoin ağının en büyük yatırımcıları, öbür bir meme coin dikkat çekerken DOGE’yi terk ediyor. On-chain bilgiler, balinaların DOGE bakiyelerinde çarpıcı bir düşüş ortaya koyuyor.

Dogecoin balinaları üç haneli yükselen bu altcoin’in peşinde

Piyasa kıymetine nazaran en büyük meme coin olan Dogecoin, balina cüzdanı sayısında çarpıcı bir düşüşe şahit oldu. Balina birikimi, büyük yatırımcıların ilgisine işaret eden bir on-chain metriktir. Balina cüzdanlarındaki artış çoklukla yükseliş manasına gelir. Öte yandan, büyük yatırımcıların azalan bakiyesi, balinaların token’a olan ilgisinin azaldığının göstergesidir.

Santiment’ten alınan bilgilere nazaran, 1.000.000 ila 100.000.000 token tutan DOGE balinaları 590 milyondan fazla DOGE sattı. Bu da yaklaşık 43.23 milyon doların piyasaya boşaltıldığı manasına geliyor.

BTC Piyasası: Dogecoin Satan Balinaların Yeni Avı Bu Altcoin! 1

Balina satışlarının zamanlaması dikkat cazipti. Datalar, satışların PEPE’nin üç haneli fiyat artışıyla birebir vakte denk geldiğini gösteriyor. Btcpiyasasi.com‘dan takip ettiğiniz üzere PEPE, 25 Nisan’dan bu yana yatırımcılarına %300’ün üzerinde kar sağladı.

Dogecoin balinaları artık Pepe Coin’e geçiyor

Pepe Coin, 25 Nisan’dan bu yana trend kalmayı başardı. OKX ve akabinde Coinbase listesi, meme coin’in gündemde kalmasına yardımcı oldu. Datalar, PEPE’nin 2 Mayıs prestijiyle 24 saatlik süreç hacminde Shiba Inu ve Dogecoin’i geride bıraktığını gösteriyor. Bu da DOGE ve SHIB’den PEPE’ye yanlışsız bir kaymaya işaret ediyor.

CoinGecko’nun datalarına nazaran PEPE süreç hacmi, DOGE’nin 312 milyon dolarına karşılık 434 milyon doları aştı. Bu nedenle, PEPE’nin patlayıcı fiyat rallisi, DOGE tacirlerinin meme parasına karşı değişen hassaslığının bir göstergesidir.

BTC Piyasası: Dogecoin Satan Balinaların Yeni Avı Bu Altcoin! 2

Pepe Coin, uzun vadede SHIB ve DOGE’yi geride bırakabilir mi?

Santiment dataları, kripto piyasasının PEPE için umutlarının yüksek olduğunu ortaya koydu. Meme coin’in yüklü his metriği yükseldi ve token hakkında olumlu görüşlerin baskın olduğunu ima etti.

Sosyal hacmi de yüksekti, bu da tokenin artan popülaritesine bir formda işaret ediyordu. LunarCrush’ın dataları, kripto paranın yükseliş hissiyatının geçen hafta kıymetli ölçüde arttığına işaret ediyor.

BTC Piyasası: Dogecoin Satan Balinaların Yeni Avı Bu Altcoin! 3

Öte yandan, meme coinin döviz çıkışı kıymetli ölçüde arttı. Bu da satın alma baskısının arttığına işaret ediyor. Ağ büyüme metriğinden de anlaşılacağı üzere, token aktarmak için daha fazla yeni adres kullanıldı.

PEPE’nin günlük etkin adresleri de son vakitlerde arttı. Kelam konusu metrikler ve PEPE’nin 1 haftalık yüksek fiyat volatilitesi göz önüne alındığında, fiyatların daha fazla artması mümkünlüğü yüksek görünüyordu.

BTC Piyasası: Dogecoin Satan Balinaların Yeni Avı Bu Altcoin! 4

Sonuç olarak, üstte belirtilen tüm faktörlere bir göz atıldığında, PEPE’nin kendisinden daha âlâ performans göstermeye devam etmesi durumunda Shiba Inu ve Dogecoin’in şiddetli bir rekabet içinde olabileceği söylenebilir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap