Dogecoin Neden Yükseliyor? İşte 2 Nedeni…

Dogecoin Neden Yükseliyor? İşte 2 Nedeni…

Paylaş
BTC Piyasası: Dogecoin Neden Yükseliyor? İşte 2 Nedeni…

Dogecoin’in yanı sıra, Toncoin ve Solana fiyatları 30 Ağustos’un piyasa yararlarına öncülük ediyor. Dogecoin (DOGE) ise yakın tarihli iki gelişmeyi %5 artışla fiyatlandırıyor.

Dogecoin, birbiri gerisinde 2 boğa haberi

İlki, 29 Ağustos’un tüm piyasadaki harekete geçiren Grayscale zaferiydi. Dogecoin fiyatı Bitcoin ETF onaylarının önünü açan gelişmenin akabinde %5 civarında paha kazandı. Akabinde %2,5’lik düşüş göstermesine karşın şu anda hala dünün taban düzeylerinden %5 artış gösteriyor.

BTC Piyasası: Dogecoin Neden Yükseliyor? İşte 2 Nedeni… 1

SEC, kripto bölümüne yönelik sıkı kontrolü büyük bir pürüzle karşılaştıktan sonra Dogecoin’in fiyatı yükselmeye başladı. 29 Ağustos’ta bir federal mahkeme, SEC’nin kripto yatırım platformu Grayscale Investments’ın Bitcoin fonunu borsada süreç gören bir fon (ETF) haline dönüştürmesini rastgele engellediğine hükmetti. Grayscale’in zaferi, ABD’de bir spot Bitcoin ETF’sinin gerçeklik olma ihtimalini artırdı.

Twitter (X), kripto ödemeleri için yeni bir lisans ekledi

Dogecoin fiyatının son 24 saatlik çıkarları, birebir vakitte Elon Musk’ın X (eski ismiyle Twitter) platformunu finansal hizmetler sunmak için kullanma yolundaki atılımlarıyla de uyumlu bir biçimde ilerliyor.

28 Ağustos’ta Rhode Island düzenleyicileri, X’e kripto paralar da dahil olmak üzere finansal hizmetler sunma yeteneği sağlayan bir para ünitesi transfer lisansı vererek toplumsal medya devine değerli bir imkan tanıdı. Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız haber, 29 Ağustos’ta online platformlarda yayılmaya başladı.

Dogecoin destekçisi Musk, daha evvel X platformuna DOGE ödemelerini eklemeyi düşündüğünü ima etmişti. Açıklamalarından bu yana, platformdaki DOGE ödeme seçenekleriyle ilgili çıkan söylentiler birçok sefer fiyatların yükselmesine sebep oldu.

Dogecoin için düşüş tehlikesi hala yürülükte

Teknik açıdan, Dogecoin 17 Ağustos’tan bu yana bir ayı bayrağı formasyonu içinde süreç görüyor. Bu durum, DOGE fiyatının dar bir aralıkta sıkıştığını gösteriyor. Bu da önümüzdeki haftalarda besbelli bir kırılma yaşanabileceğini işaret ediyor.

Bu formasyon ekseriyetle düşüş eğilimini sürdüren bir desen olarak kabul edilmektedir. Fiyat, alt trend çizgisinin altına düştüğünde ve evvelki düşüş trendinin kadar gerilediğinde düzeltme yaşanır. Sonuç olarak, DOGE/USD için ayı bayrağı formasyonunun maksadı Eylül ayı prestijiyle mevcut fiyat düzeylerine nazaran yaklaşık %20 daha düşük bir düzey olan 0,051 dolar civarında olacak.

BTC Piyasası: Dogecoin Neden Yükseliyor? İşte 2 Nedeni… 2

Analistler neler bekliyor?

Analist Crypto Rover ise Dogecoin’in güçlü temellerinin uzun vadede fiyatını destekleyebileceğini söylüyor. Bilhassa DOGE fiyatı, potansiyel bir kırılmanın doğrulanması için bu düzeyin üzerine çıktıktan yedi hafta sonra, şu anda uzun yıllara dayanan azalan trend çizgisi direncini test etme kademesinde.

BTC Piyasası: Dogecoin Neden Yükseliyor? İşte 2 Nedeni… 3

Bu kıymetli düzeyler, Şubat 2022’de takviye olarak hizmet eden üzere 0,106 dolarlık fiyat gayesine yol açıyor. Bu takviye, Ekim 2022 ve Nisan 2023’te direnç olarak fonksiyon almıştı. Bu nedenle, 2023’ün sonuna kadar %60 oranında bir fiyat artışı kelam konusu. Fakat kritik dirençlerin aşılması önümüzdeki haftalarda ve aylarda boğa piyasası açısından büyük değer taşıyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap