Dogecoin Mucidi Şaşırttı: Bu NFT Coin İçin Uyardı!

Dogecoin Mucidi Şaşırttı: Bu NFT Coin İçin Uyardı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Dogecoin Mucidi Şaşırttı: Bu NFT Coin İçin Uyardı!

Dogecoin (DOGE) kurucu ortağı Billy Markus, yakın tarihli bir tweet’te yeni çıkan bir altcoin olan ApeCoin (APE) konusundaki heyecanı eleştirdi. Markus, bu tarz tokenların non-fungible token (NFT) alanına zararlı olduğuna inandığını açıkladı. İşte detaylar…

ApeCoin, piyasaya damga vurdu: Dogecoin kurucusu mutlu değil

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere, dün resmi olarak açıklandıktan sonra, büyüyen Bored Ape Yacht Club ekosistemi için Ethereum tabanlı token olan ApeCoin (APE) şimdi piyasalarda. NFT sahiplerinin elde edebileceği tokenda yaklaşık 93 milyon adet dağıtılmış durumda. Bu, yaklaşık 810 milyon dolar değerinde.

Ulaş Utku Bozdoğan: Dogecoin Mucidi Şaşırttı: Bu NFT Coin İçin Uyardı! 1

Ancak Dogecoin kurucusu Billy Markus, “toksik” ve “umutsuz” toplulukların oluşmasına yol açtıkları için tokenların tanıtılmasının NFT alanına zararlı olduğuna inanıyor. Dogecoin kurucusuna göre, bu tür kripto para birimlerinin sahipleri, yükseliş ve düşüş döngüleri sırasında giderek daha fazla “çirkin” hale geliyor. Kripto para birimi kısa süre önce Bored Ape Yacht Club (BAYC) NFT koleksiyonunun arkasındaki ekip tarafından piyasaya sürüldü. ApeCoin DAO adlı merkezi olmayan özerk bir kuruluş tarafından duyuruldu.

APE fiyatı sıçrama yaşadı

BAYC koleksiyonundaki NFT’lerin sahipleri, kripto para biriminin resmi web sitesinde APE tokenını ücretsiz olarak alabiliyorlar. Ayrıca Coinbase ve Binance gibi ticaret platformlarındaki herkes tarafından kullanılabilir. Kripto para, büyük spot borsalarda alım satımının ilk dakikalarında sert bir şekilde yükseldi ve 39.40 dolarda zirve yaptı, ancak bunu yüzde 80’lik bir düşüş izledi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Dogecoin Mucidi Şaşırttı: Bu NFT Coin İçin Uyardı! 2

Verilere göre Ethereum tabanlı coin şu anda yaklaşık 11 dolardan el değiştiriyor. Yönetim ve utility tokenın lansmanına, BAYC NFT’lerinin popülaritesinde bir artış da eşlik etti. Koleksiyonun taban fiyatı, tokenin çıkışından kısa bir süre sonra yaklaşık 300.000 dolara yükseldi. Ancak bu büyüme kısa sürdü. APE tokenının anlamlı bir benimseme düzeyine ulaşıp ulaşmayacağı henüz belli değil. Geçen ay Markus, kripto para birimi topluluğunu hype odaklı fiyat hareketi yerine gerçek faydaya odaklanmaya çağırdı. Dogecoin fiyatı rekor zirvesinden yüzde 84.12 düştü.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap