Dogecoin Mucidi, Piyasadaki Son Düşüşü Değerlendirdi!

Dogecoin Mucidi, Piyasadaki Son Düşüşü Değerlendirdi!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Dogecoin Mucidi, Piyasadaki Son Düşüşü Değerlendirdi!

Son dönemdeki kripto düşüşünde Dogecoin de %17 civarında düşmüş görünüyor. DOGE kurucu ortağı, fiyat düşüşüne dair yorumlarda bulundu. DOGE karlılığı IntoTheBlock metriklerine göre %50’de kalıyor. Detaylar Kriptokoin.com’da.

Ulaş Utku Bozdoğan: Dogecoin Mucidi, Piyasadaki Son Düşüşü Değerlendirdi! 1

Dogecoin düşüşünü değerlendirdi

Dogecoin kurucusu Billy Markus, mevcut düşüşlere rağmen Dogecoin’de hiçbir şeyin değişmediğine inanıyor. Dogecoin’in fiyatı ne olursa olsun DOGE’nin “komik sarı köpek maskotuyla” aynı Bitcoin çatalı olmaya devam ettiğin iddia ediyor. Markus, daha önceki bir tweet’te, DOGE’nin sekiz yıldan fazla bir süre önce nasıl “aptal paralar” ile dalga geçen gerçek bir meme olarak yaratıldığını anlatıyor.

CoinMarketCap’te görüldüğü gibi, kripto para piyasası 24 Şubat’ta yaygın satış baskısına düştü. Ve çoğu altcoin %10’dan fazla düştü. Dogecoin, hafif bir toparlanmadan önce 0.106 dolarlık gün içi en düşük seviyelerine ulaşmak için yaklaşık %17 değer kaybetti. Fiyat düşüşüne rağmen, DOGE karlılığı IntoTheBlock metriklerine göre %50’de kalıyor. IntoTheBlock Holder Composition ayrıca Dogecoin sahiplerinin yarısını veya %50’sini orta vadeli yatırımcılar olarak tasnif etmektedir. Sahiplerin yüzde kırk beşi LINK tokenlerini bir yıldan uzun süredir elinde tutarken, ancak yüzde 6’sı onları bir aydan daha kısa bir süre elinde tuttu.

Ulaş Utku Bozdoğan: Dogecoin Mucidi, Piyasadaki Son Düşüşü Değerlendirdi! 2

Doge fiyatı ve benimsenmesi

CoinMarketCap verilerine göre, yazının yazıldığı sırada DOGE, token başına 0.113 dolardan işlem görüyor ve gün içinde %17 düşmesine rağmen piyasa değerine göre en büyük 12. kripto para birimini olarak sıralanıyor. Dogecoin kurucu ortağı Billy Markus geçtiğimiz günlerde Dubai’de orijinal meme kripto para biriminden ilham alan yeni bir fast food restoranının ortaya çıktığını ve artık hamburger ve gazoz için ödeme olarak DOGE’yi kabul ettiğini paylaşmak için Twitter’da paylaşımda bulundu. Amerika Birleşik Devletleri merkezli bir yayın yapan TV sağlayıcısı ve Dish Network’ün tamamına sahip olduğu bir yan kuruluşu olan Sling TV, kısa süre önce BitPay aracılığıyla kripto para birimi alacağını duyurdu. Sanal TV sağlayıcısının aboneleri artık BitPay aracılığıyla Dogecoin gibi kripto para birimleri kullanarak abonelikleri için ödeme yapabilir.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap