Dogecoin Mucidi Eleştirdi: Bu Altcoin’ler Ponzi!

Dogecoin Mucidi Eleştirdi: Bu Altcoin’ler Ponzi!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Dogecoin Mucidi Eleştirdi: Bu Altcoin’ler Ponzi!

Dogecoin mucidi Billy Markus, Twitter hesabından yaptığı açıklamalarda “Elon Musk” ismini kullanıp fon toplamak üzere tasarlanan altcoin projelerine “ponzi” olarak itham etti ve sert eleştirilerde bulundu.

Billy Markus, bazı altcoin projelerinin ponzi olduğunu söylüyor

Piyasa değerine göre en büyük “meme coin” olan Dogecoin’in kurucusu ve geliştiricisi Billy Markus, yakın tarihli Twitter paylaşımlarında Shiba Inu gibi diğer meme kriptolarından memnuniyetsizliğini dile getirdi ve projeleri sert eleştirdi. Twitter’da Shibetoshi Nakamoto olarak da bilinen Billy Markus’a göre Dogecoin dışındaki meme coin/token projelerinin geliştiricileri “hızlı kar elde etmek isteyen yatırımcıları destekleyerek zengin olmaya çalışıyor”. Bu ekiplerin “Elon Musk” isminden faydalanmaya çalıştığını ima eden Markus şunlar söylüyor:

Spam reklamcılık, bir projeye kimin dahil olduğu hakkında yalan söylemek, saçma vaatlerde bulunmak, umutsuzca Elon’un dikkatini çekmek için sizi kullanmak vb. zekice veya eğlenceli değil. Dogecoin’in 8 yıl önce yaptıklarını hatırlayın. Mizah olarak…Mevcut “meme” coin’ler meme bile değil. Zengin olmaya çalışan diğer insanlardan zengin olmaya çalışan insanlar tarafından yapılıyorlar.

Elon Musk, Dogecoin (DOGE)’e yönelik kurumsal ilgili artırıyor

Kriptokoin.com haberlerinde yer verdiğimiz yakın tarihli gelişmelerde, Dogecoin’i ödeme yöntemi olarak benimseyen bir dizi dev şirketin duyurusuna şahit olduk. Başta Tesla olmak üzere SpaceX ve Elon Musk’ın başında olduğu diğer şirketlerin Doge’yi kabul etme planları var. Elektrikli otomobil devi Tesla, zaten Dogecoin’i kabul etmiş ve Elon Musk tarafından yapılan Twitter duyurusunun ardından fiyat %30 fırlamıştı.

Bundan sonra Tesla CEO’sunun fast devi McDonalds’ın Doge’yi ödeme yöntemi olarak kabul etmesi üzerine aşağıdaki tweet’ini gördük.

Ancak McDonalds bu talebe yanıt vermedi ve topluluktan gelen yoğun baskı üzerine “düşüneceklerini” söyleyen formaliteden bir açıklama yaptı. Bu gelişmenin ardından Avrupa’dan bir dizi restorant işletmesinin Dogecoin’i ödeme yöntemi listesine eklediğine dair duyurular yapıldı. Bu arada, İngiliz hukuk firması GunnerCooke’in Doge ve bir dizi diğer büyük kripto para birimini listesine eklemesi en son gelişmelerden.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap