Dogecoin (DOGE) Bir Dönemeçte! Hangi Tarafa Devam Edecek?

Dogecoin (DOGE) Bir Dönemeçte! Hangi Tarafa Devam Edecek?

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Dogecoin (DOGE) Bir Dönemeçte! Hangi Tarafa Devam Edecek?

Popüler meme coin’i Dogecoin (DOGE) Elon Musk’ın teşvikleriyle bazen sıçrama yapıyor. Lakin, kripto analisti Suzuki Shillsalot, DOGE’nin fiyat hareketinin iki haftalık bir müddet boyunca kıymetli Fibonacci düzeyleri ortasında kaldığını belirtiyor. Bu noktada “Hangi istikamette kırılacak?” sorusu akla geliyor.

DOGE boğaları ve ayıları kapışıyor!

Dogecoin’in (DOGE) fiyat hareketi iki haftalık bir müddet boyunca değerli Fibonacci düzeyleri ortasında kaldı. Bu ortada, Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere, önder kripto Bitcoin (BTC) 26 bin doların altına geriledi. Bu yüzden, piyasanın kısa vadede daha fazla kayıp için hazırlanıyor olması mümkün. Bununla birlikte, meme coin’lerin genel piyasa istikametinden saptığı da biliniyor. Bu durumun alıcılara/satıcılara avantaj sağlaması ihtimal dahilinde. Bu doğrultuda DOGE yükseliş ya da düşüş eğilimi için hazır hale gelebilir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Dogecoin (DOGE) Bir Dönemeçte! Hangi Tarafa Devam Edecek? 1DOGE fiyat grafiği. Kaynak: Trading View

Fibonacci düzeylerinin 12 saatlik vakit diliminde çizilmesi, boğalar ve ayılar ortasında bir fiyat gayreti olduğunu gösteriyor. Boğalar %23,6 Fib düzeyini (0,0622 dolar) bir takviye düzeyi haline getirdi. Ayrıyeten, DOGE fiyatı bu düzeyin altına inemedi. Öbür taraftan, ayılar %38,2 Fib düzeyini (0,0664 dolar) bir direnç düzeyi haline getirdi. Ayrıyeten, alıcılar bu seviyeyi geçemedi.

DOGE fiyat hareketi için kritik seviyeler

Bu fiyat gayreti son beş gün içinde ağırlaştı. Alıcılar 29 Ağustos’ta %38,2 direnç düzeyinde (0,0664 dolar) reddedilirken, satıcılar 31 Ağustos’ta %23,6 takviye düzeyinde (0,0622 dolar) geri itme ile karşılaştı. Grafik üzerindeki göstergeler de karışık sinyaller veriyor. Göreli Güç Endeksi (RSI), RSI’nın nötr 50’nin altında kalmasıyla ayıların üstünlük kazandığını gösteriyor. Bununla birlikte, Chaikin Para Akışı (CMF) +0,15’lik bir okuma ile boğaların avantaj elde ettiğini ima ediyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Dogecoin (DOGE) Bir Dönemeçte! Hangi Tarafa Devam Edecek? 2

Boğalar tarafından 0,0664 dolar direnç düzeyinin kırılması, alıcıların 0,0700 dolar ila 0,0732 dolar düzeyini hedeflemesini sağlayabilir. Öte yandan, ayıların 0,0622 dolarlık takviyesi kırması, yükseliş eğilimini geçersiz hale getirir. Böylelikle, DOGE satıcıları muhtemelen 0,0555 dolarlık fiyat bölgesini hedefleyecektir.

Vadeli süreçler piyasasında sıkı marjlar var

Coinglass’tan alınan borsa long/short dataları, long’lar ve short’lar ortasındaki dar marjı gösteriyor. Long’lar açık kontratların %50,6’sına sahipken, short’lar açık kontratların %49,4’üne sahip. Bu durum, DOGE’un fiyat hareketinin her iki tarafta de değişebileceğini gösteriyor. Ayrıyeten, yatırımcıların yeni durumlar açmadan evvel genel piyasa hassaslığına dikkat etmeleri gerektiğini ortaya koyuyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Dogecoin (DOGE) Bir Dönemeçte! Hangi Tarafa Devam Edecek? 3Kaynak: Coinglass

Elon Musk’ın dijital ayak izleri ve DOGE

Elon Musk hakkında yakında yayınlanacak bir biyografinin, teknoloji işvereninin internetin ünlü kripto para ünitesi Dogecoin’in geliştirilmesinin finansmanına perde gerisinden iştirakini ortaya çıkarması bekleniyor. WSC, iş adamının Blockchain tabanlı bir toplumsal medya platformunu piyasaya sürme isteklerine ışık tutuyor. Bu tezli teşebbüs, Dogecoin’i (DOGE) kripto para ünitesi olarak kullanan ödeme araçlarını entegre edecek. Kripto topluluğu yıllardır Musk’ın Dogecoin ile olan değerli bağına dair teorilerle çalkalanıyor. Musk’ın Dogecoin’e yönelik küçük değinmeleri ve selamlamaları bile değerlemesinde sismik değişimlere yol açıyor. Hatta, toplumsal medyadaki varlığı ona “Doge Baba” üzere eğlenceli bir lakap kazandırdı.

Yılın başlarında Elon Musk’tan gelen tek bir tweet Dogecoin topluluğunda şok dalgaları yarattı. NFL Muhteşem Bowl LVII maçı sırasında Rupert Murdoch ile birlikte görünmesi büyük bir merak uyandırdı. Konuştukları mevzu hakkında soru sorulduğunda Musk küstahça Dogecoin’i tartıştıklarını açıkladı. Bu açıklamanın akabinde, DOGE fiyatı %5’in üzerinde artarak 0,08399 dolara ulaştı. Bu ortada, Musk aktiflik sırasında dikkat alımlı bir biçimde Dogecoin temalı bir tişört giydi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap