“DOGE Yarı Yarıya Düşebilir!” Bu Altcoin İse Ralliye Yeni Başlıyor

“DOGE Yarı Yarıya Düşebilir!” Bu Altcoin İse Ralliye Yeni Başlıyor

Paylaş
BTC Piyasası: “DOGE Yarı Yarıya Düşebilir!” Bu Altcoin İse Ralliye Yeni Başlıyor

Teknik analistler, Dogecoin (DOGE) fiyatının uzun vadeli yatay takviye düzeyini kırması durumunda %50’lik düşüşle karşı karşıya olacağını söylüyor. Öte yandan, Cardano (ADA), son haftaki düşüşlerin akabinde güçlü bir toparlanma eğilimi içerisinde.

Dogecoin (DOGE) fiyatı %50 düşebilir. Bu 3 şeye dikkat

DOGE teknik tahlili, fiyatın Haziran 2022’den bu yana 0,059 dolarlık dayanak düzeyinin biraz üzerinde kaldığını ortaya koyuyor. Bu dayanak düzeyi birçok defa doğrulandı ve bu da onu epeyce kıymetli kılıyor. Bilhassa, en son onaylar (yeşil simgeler), satın alma aktivitesinin arttığını gösteren uzun alt fitilleri gösterdi.

Ancak bu olumlu işaretlere karşın DOGE, Kasım 2022’den beri mevcut olan alçalan direnç trend çizgisi nedeniyle baskı altında. 0,059 dolar dayanağıyla birleştirildiğinde, ekseriyetle düşüş eğilimi gösteren bir alçalan üçgen deseni oluşturuyor. Bu devirde DOGE birkaç düşük yüksek düzey tespit etti. Bu da yükseliş momentumunun kaybına işaret ediyor. DOGE fiyatı neredeyse 0,059 dolar düzeyine geri dönerek son yükselişinden elde ettiği kazanımları sildi.

BTC Piyasası: “DOGE Yarı Yarıya Düşebilir!” Bu Altcoin İse Ralliye Yeni Başlıyor 1

Bu formasyonun (beyaz) tüm yüksekliğini kapsayan bir kırılma olması durumunda DOGE’nin fiyatı potansiyel olarak 0,030 dolara düşürecek. Bu da yaklaşık yüzde 50’lik bir düşüş manasına geliyor. DOGE’nin bu dökümü doğrulamak için 0,059 dolarlık yatay takviye düzeyinin altında kapanması gerekiyor. Öte yandan alçalan direnç çizgisine dönüş ise %16’lık bir artış olacakk.

Diğer haberlerde, FTX’in birçok kripto parayı geri ödemeler için tasfiye etmeye edeceğini öğrendik. Bununla birlikte, Dogecoin’de varlıkları olduğu bildirilmesine karşın, borsanın rastgele bir hisseyi tasfiye etme planı yok. Btcpiyasasi.com olarak FTX’in altcoin rezervlerine ve ABD mahkemesinin son kararına bu yazıda yer verdik.

DOGE fiyatı için sırada ne var?

17 Ağustos’tan bu yana DOGE fiyatında çift taban formasyonu gözlemleniyor. Bu da bir yükseliş işareti olarak bedellendiriliyor. Birinci taban, uzun bir alt fitil ile karakterize edilirken, ikincisi günlük RSI’da yükseliş eğilimini teyit etti. Üst istikametli kıymetli hareketlerin bir işareti olarak görülüyor. Şu anda günlük vakit diliminde yükseliş işaretleri mevcut ve fiyatın 0.070 dolarlık direnç çizgisine kadar çıkabileceği beklenmekte. Lakin, 0,061 dolarlık düzeyin altında bir kapanış, çift taban modelini geçersiz kılacak.

Özetle, bu senaryo uzun vadeli bir düşüşe yol açıyor. Sonuç olarak, şu anki durum DOGE için belgisiz. Fiyat 0,059 dolarlık dayanak düzeyinde sıçrayabilir. Öte yandan %15’lik bir artış yaşayabilir ya da bu düzeyin altına düşerek %50’lik bir paha kaybına uğrayabilir. Gelecek hareketler, 0,059 dolarlık alanın nasıl reaksiyon göstereceğine bağlı olarak şekillenecek.

BTC Piyasası: “DOGE Yarı Yarıya Düşebilir!” Bu Altcoin İse Ralliye Yeni Başlıyor 2

Cardano (ADA) tekrar yükselişe geçti

Geçen hafta Cardano %12 artış göstererek 12 Eylül’deki 0,24 dolardan 19 Eylül’deki 0,26 dolara yükseldi. Lakin bu sırada spekülatif yatırımcılar ADA Vadeli Süreçler piyasalarından sermayelerini çekiyorlardı. Kripto türev piyasası data platformu nazaran ADA Open Interest, fiyat yükselişinin başladığı 12 Eylül’den bu yana 5,6 milyon dolar düştü.

BTC Piyasası: “DOGE Yarı Yarıya Düşebilir!” Bu Altcoin İse Ralliye Yeni Başlıyor 3

Cardano, bu hafta kripto piyasalarında yükseliş eğilimi gösteren rüzgarların tesiriyle değerli bir talep gördü. Lakin trader’lar satış yapmadan evvel fiyatların değerli ölçüde artmasını bekliyor üzere görünüyor. Binance, Kucoin ve Coinbase dahil olmak üzere kripto borsalarının Sipariş Defterlerinden alınan toplu datalara nazaran, ADA satın alma buyrukları artık satış buyruklarını aştı.

Aşağıda gösterildiği üzere boğalar, şu anda satışa sunulan 280,3 milyon ADA coinin epeyce üzerinde olan 320,12 milyon ADA coini satın alma buyruğu verdi. Boğalar piyasayı sıkı bir formda denetim ederken, satıcılar daha yüksek fiyatlara direniyor üzere görünüyor. Aşağıdaki grafik, 185 milyon ADA’nın yahut mevcut satış buyruklarının %67’sinin 0,29 dolar ve üzeri fiyatlarla monte edildiğini göstermektedir.

BTC Piyasası: “DOGE Yarı Yarıya Düşebilir!” Bu Altcoin İse Ralliye Yeni Başlıyor 4

ADA fiyatı için sırada ne var?

Yukarıda tahlil edilen temel göstergelere nazaran mevcut spot piyasa talep düzeyleri, Cardano fiyatının önümüzdeki günlerde muhtemelen 0,25 dolar aralığının üzerinde kalacağı manasına geliyor. Fakat boğalar 0,30 dolarlık bölgeyi geri almakta önemli zorluklarla karşılaşacak.

Mevcut Cardano sahiplerinin satın alma fiyatı dağılımını özetleyen Fiyat Giriş/Çıkış bilgileri bu öngörüyü canlı bir halde doğruluyor. 40,92 milyon adresin ortalama 0,28 dolar fiyatla 1,9 milyar ADA coin satın aldığını vurguluyor. Alıcılar paylarını değerli ölçüde artırmadıkça bu direnç düzeyi göz korkutucu olabilir. Fakat boğalar bu satış duvarını aşabilirse ADA fiyatı 1 Ağustos’tan bu yana birinci defa 0,30 doları geri almak için öbür bir teşebbüste bulunacak.

BTC Piyasası: “DOGE Yarı Yarıya Düşebilir!” Bu Altcoin İse Ralliye Yeni Başlıyor 5

Ancak beklenmedik bir halde piyasa FUD’unun ağırlaşması durumunda Cardano ayıları potansiyel olarak 0,20 dolara hakikat büyük bir düşüşe neden olabilir. Lakin 27.030 adres asgarî 0,24 dolar fiyatla 198,6 milyon ADA satın almıştı. Şayet HODL’yi seçerlerse Cardano’nun fiyatı iddia edildiği üzere bu bölgenin üzerinde konsolidasyona uğrayabilir. Fakat bu dayanak düzeyi müsaade verirse, tahlillere nazaran ADA fiyatı 0,20 dolara yaklaşmaya başlayacak. Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız, Cardano kurucusunun proje hakkında son acıkmalarına bu yazıda yer verdik.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap