DOGE ve SHIB Bu Saatlerde Satılıyor! Pekala Kimler Alıyor?

DOGE ve SHIB Bu Saatlerde Satılıyor! Pekala Kimler Alıyor?

Paylaş
BTC Piyasası: DOGE ve SHIB Bu Saatlerde Satılıyor! Pekala Kimler Alıyor?

Popüler meme coin’i Dogecoin’in (DOGE) bu yılki yüzde 10’luk düşüşü Avrupa süreç saatlerinde gerçekleşti. Ayrıyeten meme coin ABD süreçleri sırasında da düşüş eğilimi gösterdi. Bununla birlikte, Asya-Pasifik günü boyunca olumlu getiriler gördü.

Avruca ve ABD seanslarında DOGE ve SHIB satılıyor!

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere, tanınan meme coin’i Dogecoin (DOGE) bu yıl ışığını kaybetti. DOGE bu yıl içinde şimdiye kadar %10 düşüş gördü. Analitik platformu Velo Data’nın bilgilerine nazaran, DOGE’nin üzerindeki bu düşüş baskısının birden fazla Avrupa saatlerinde meydana geldi. DOGE’nin Avrupa ve ABD süreç saatlerinde yılbaşından bugüne kadarki kümülatif getirisi sırasıyla -%44,44 ve -%25 oldu. Bu ortada, Asya-Pasifik günündeki kümülatif getiri ise müspet %25,6 oldu.

Başka bir deyişle, Brüksel saatiyle 08:00 – 18:00 ortası olarak tanımlanan Avrupa saatlerinde ve New York saatiyle 08:00 – 18:00 ortası olarak tanımlanan ABD saatlerinde satıcılar baskın oldu. Bu ortada, Seul saatiyle 08:00 – 18:00 ortası olarak tanımlanan Asya saatlerinde alıcılar üstünlük sağladı. Bu ortada DOGE üzere Shiba Inu’nun (SHIB) seans bazındaki getirileri de misal bir tablo çiziyor. Öte yandan, Bitcoin Amerikan saatlerinde daima olarak yükseldi.

BTC Piyasası: DOGE ve SHIB Bu Saatlerde Satılıyor! Pekala Kimler Alıyor? 1Avrupa saatlerinde satıcılar daima olarak baskın oldu. Kaynak: Velo Data

Meme coin’leri Asya saatlerinde olumlu performans gösteriyor

Velo, yaptığı çalışmada mahallî hacim profillerini ve borsa saatlerini dikkate aldı. Daha sonra bu eşit uzunluktaki vakit pencerelerine karar verdi. Bu ortada, seanslar ortasında birtakım örtüşmeler de mevcut. Meme coin’ler bir müddettir piyasada. Ayrıyeten, Upbit ve Bithumb üzere Güney Kore borsalarında ağır olarak süreç görüyor. Bu da DOGE ve SHIB’nin Asya saatlerindeki olumlu performansını açıklıyor. DOGE’nin Temmuz sonundaki %10’luk artışı sırasında, süreç hacminin birden fazla Upbit’ten geldi. Bu borsa kripto-Kore wonu süreç paritelerindeki spekülasyonlarla biliniyor.

DOGE ve SHIB’in berbat performansın gerisinde ne var?

Matrixport’a nazaran Güney Kore, toplumsal hareketlilik fırsatlarının eksikliği, çok yüksek emlak fiyatları ve rekabetçi bir işgücü piyasası nedeniyle daha küçük tokenlar için pazara hakim. Bunun yanı sıra, DOGE ve SHIB’nin ABD ve Avrupa saatlerinde gösterdiği makûs performans, alternatif kripto paralara yönelik meçhul düzenleyici görünümle dengeli. ABD Menkul Değerler ve Borsa Kurulu (SEC), Coinbase ve Binance’e karşı Haziran ayında açtığı davada, birkaç altcoin’i menkul değer olarak isimlendirdi. Bu davalarda DOGE ve SHIB’in ismi geçmedi. Lakin altcoin’ler için daha sıkı düzenlemelerin meme coin’leri de etkilemesi yüksek ihtimal.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap