DOGE, SOL ve ADA Kestirimleri Yüz Güldürdü: Yüzde 170 Yükseliş!

DOGE, SOL ve ADA Kestirimleri Yüz Güldürdü: Yüzde 170 Yükseliş!

Paylaş
BTC Piyasası: DOGE, SOL ve ADA Kestirimleri Yüz Güldürdü: Yüzde 170 Yükseliş!

Son vakitlerde Dogecoin (DOGE), Solana (SOL) ve Cardano (ADA) için kimi tahliller dikkat çekti. Bilhassa, bu tahlillerin yükselişe işaret ettiğini belirtmekte yarar var. İşte detaylar…

Cardano için ufukta boğa koşusu var

Sürekli gelişen kripto para dünyasında Cardano (ADA), teknik analist CryptoBusy’nin ufukta potansiyel bir boğa koşusu önerdiği için dalgalar yaratıyor. CryptoBusy’ye nazaran Cardano, tüm vakitlerin en yüksek düzeyinden (ATH) mevcut fiyat düzeyine kadar uzanan kıymetli bir düşen kama formasyonu oluşturdu. CryptoBusy, Twitter’da Cardano’nun mevcut fiyat nizamını göstermek için ADA/USDT günlük grafiğini kullanarak görüşlerini paylaştı. Analist, Cardano’nun bir alım bölgesine indiğini ve bu durumun onu birikim için cazip bir mümkünlük haline getirdiğini belirtti. Ayrıyeten CryptoBusy, bu bölgeden fiyatların yükseleceğini sav ediyor. Ayrıyeten beklenen boğa koşusunun doruğuna ulaşmadan evvel bir HODL evresine geçileceğini öngörüyor.

https://twitter.com/CryptoBusy/status/1699010230968053905

Beklenen bu dalgalanmanın vakit çizelgesinin 24 ortası ile 2025 ortasında olacağı kestirim ediliyor. İyimserliği artıran en kıymetli ögelerden biri Cardano’nun artan süreç hacmi. On-chain ve toplumsal metrikler konusunda uzmanlaşmış bir piyasa istihbarat platformu olan Santiment’in dataları, Cardano Blockchain’deki süreç hacminde %1.700’lük şaşırtan bir artış olduğunu ortaya koyuyor. CryptoBusy ayrıyeten Cardano’nun geliştirme faaliyeti açısından başka büyük projelere kıyasla etkileyici performansını da vurguluyor. Bahsedilen değerli projeler ortasında Hedera (HBAR), Chainlink (LINK), InternetComputer (ICP), Cosmos (ATOM) ve MultiverseX (EGLD) bulunmakta.

Solana, ivme kazanıyor

Diğer yandan Solana (SOL), değerli bir kurumsal ilgi çekerek şiddetli bir Ethereum (ETH) rakibi olarak ortaya çıkıyor. Değerli bir YouTube takipçisi olan tesirli bir kripto stratejisti, Solana’yı potansiyel fiyat artışları için konumlandıran temel avantajları vurguluyor. “InvestAnswers” isimli YouTube kanalıyla tanınan bu kripto uzmanı, 447.000 abonesine Solana’nın Ethereum’a nazaran bariz avantajlara sahip olduğunu ve potansiyel olarak fiyatını yeni doruklara taşıyabileceğini açıklıyor. Solana, 19 farklı kategoriyi karşılaştıran kapsamlı bir grafik kullanarak blok mühleti, ortalama fiyatlar ve saniye başına süreç (TPS) üzere kıymetli alanlarda Ethereum’dan daha düzgün performans gösteriyor.

BTC Piyasası: DOGE, SOL ve ADA Kestirimleri Yüz Güldürdü: Yüzde 170 Yükseliş! 1

Ethereum’un yerleşik prestijine ve algılanan güvenliğine karşın, kurumsal para 2023’te Solana’ya akarak kayda paha bir eğilime işaret ediyor. Stratejist, Ethereum‘un emniyetli, uzun müddettir devam eden bir platform olarak statüsünü kabul ediyor, fakat kurumsal yatırımcılar ortasında Solana’nın mevcut tercihini vurguluyor. En değerlisi, Solana’nın Ethereum’dan değerli ölçüde daha küçük olan piyasa kıymeti, potansiyel fiyat artışı için zorlayıcı bir durum sunuyor. Solana 8,2 milyar dolarla piyasa bedeline nazaran en büyük 10. kripto varlık pozisyonundayken, Ethereum 196 milyar dolarlık piyasa bedeliyle ikinci sırada yer alıyor.

DOGE için umut verici gelecek öngörülmekte

Kripto para ünitelerinin daima değişken dünyasında Dogecoin (DOGE), kripto analisti Crypto Tony’nin meme kripto para ünitesi için optimist bir görünüm paylaşmasıyla kendini spot ışığında buluyor. Bir dizi tweet kullanan Crypto Tony, kripto para ünitesi alanı üzerindeki tesirleri de dahil olmak üzere finansal piyasaların döngüsel tabiatını vurgularken fiyat kestirimleri sunuyor. Crypto Tony’nin tahlili DOGE için olumlu bir yörüngeye işaret ediyor ve Nisan 2024’ten evvel 0,17 dolar civarında düzeylere ulaşma beklentisiyle yaklaşık yüzde 170’lik kayda kıymet bir artışa işaret ediyor. Bununla birlikte, Kasım 2023’te DOGE için %33’lük süreksiz bir düşüş ve akabinde Ocak 2024’te %35’lik bir artış öngörüyor.

BTC Piyasası: DOGE, SOL ve ADA Kestirimleri Yüz Güldürdü: Yüzde 170 Yükseliş! 2

Analistin görüşleri, piyasa döngülerini ve bunların kripto para ünitesi üzerindeki tesirlerini anlamanın kıymetini vurguladığı için DOGE’nin ötesine uzanıyor. Kripto da dahil olmak üzere finansal piyasaların döngüsel olarak işlediğini ve bunun da etaplarının yeterli anlaşılmasını gerektirdiğini vurguluyor. Crypto Tony bu döngülerde dört farklı etap tanımlıyor: Birikim, Yükseliş/Boğa Piyasası, Dağıtım ve Düşüş/Ayı Piyasası. Önümüzdeki haftalarda Bitcoin’in potansiyel yükselişine ait optimistliğini tabir ederken, bu hareketin zamanlamasına ait meçhullüğü de kabul ediyor. Şu anda DOGE, 0.063 dolardan el değiştiriyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap