‘DOGE Satın’ Diyen Şirketten Bu Altcoin İçin ‘Al’ Tavsiyesi!

‘DOGE Satın’ Diyen Şirketten Bu Altcoin İçin ‘Al’ Tavsiyesi!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: ‘DOGE Satın’ Diyen Şirketten Bu Altcoin İçin ‘Al’ Tavsiyesi!

Motley Fool analistleri, dün yeni bir raporda neden Dogecoin (DOGE) satın alınmaması gerektiğini 3 hususta açıkladı. Uzmanlar, Dogecoin’in rakiplerince geçileceğini düşünürken, bu altcoin’in fırsat bölgesinde olduğunu söylüyor.

DOGE satın almadan evvel akılda tutulması gereken üç faktör

Dogecoin, 2023’te rakiplerine nazaran düşük performans göstermeye devam ediyor. Bu da uzun vadeli büyüme beklentileri hakkında sorulara neden oluyor. Motley Fool analistleri, fiyat başarısızlığının yanı sıra, Dogecoin’in geliştirme ve yarar açısından da eksik olduğunu söylüyor.

Twitter faktörü

Şu anda Dogecoin’i tutmanın birincil cazibesi Twitter’ı içeriyor. Zira Twitter’ın yeni sahibi Elon Musk, Dogecoin’in en büyük destekçilerinden biri.

Bununla birlikte, Twitter ile gerçek Dogecoin entegrasyonu açısından çok az şey oldu. Bunlardan birinde Musk, Nisan ayında Twitter’ın logocusuna Dogecoin’inki ile değiştirdi. Ancak, kripto ödeme fonksiyonunun Twitter’a entegre olması konusunda hala bir gelişme yok.

Ulaş Utku Bozdoğan: ‘DOGE Satın’ Diyen Şirketten Bu Altcoin İçin ‘Al’ Tavsiyesi! 1

Yükseltmeler nerede?

Yatırımcıları endişelendirmesi gereken bir başka faktör, Dogecoin ağının altında yatan hiçbir şeyin değişmeyecek üzere görünmesidir. Hala 2013’ten beri tıpkı formda çalışmaya devam ediyor.

Bu ortada, kripto dünyasında daha süratli, ucuz ve verimli PoS ağlara geniş bir geçiş gördük. Fakat Dogecoin, bu teknolojiyi benimsemeye çok az istekli yahut hiç istekli olmadı. Bu esnada, yeni Blockchain’ler çok daha üstün bir teknolojiyle piyasa çıkıyor. DOGE, sadece ödemeler için kullanılabilen bir Blockchain olma mirasının tuzağına düşmeye devam ediyor.

Diğer meme coin rakipleri

Dogecoin’in piyasadaki tek meme coin olmadığını da belertelim. Shiba Inu ve en son Pepe Coin, pastayı küçültmeye devam ediyor. Bununla birlikte, yeni rakipler, NFT oyunlarından metaverse’e kadar her şeyi vaat ediyor. Ancak Dogecoin bu bahiste PoW Blockchain olması nedeniyle şimdi argümanlı bir atamadı.

Ulaş Utku Bozdoğan: ‘DOGE Satın’ Diyen Şirketten Bu Altcoin İçin ‘Al’ Tavsiyesi! 2

Peki hangi altcoin satın alınmalı?

Motley Fool analistleri bu noktada Cardano (ADA)’yı öne çıkarttı. Uzmanlara nazaran ADA konusunda boğa kalmak için 3 faktör sıralanabilir.

DeFi metrikleri

2023’ün başında, Cardano’nun temel önceliklerinden biri, DeFi piyasasındaki pozisyonunu güçlendirmekti. Şimdiye kadar, Cardano bu stratejiyi yerine getiriyor üzere görünüyor: Yeni merkezi olmayan borsalar ortaya çıkıyor; az evvel başlatılan yeni bir stablecoin projesi; ve yeni DeFi yenilikleri şaşırtan bir düzenlilikle ortaya çıkmaya devam ediyor.

Tüm bu artan DeFi aktifliği, sayılarla kendini göstermeye başlıyor. Cardano için TVL şu anda 10 ayın en yüksek düzeyinde ve sonunda Cardano’nun şu anda tüm Blockchain’ler ortasında 18. sırada yer aldığı TVL listelerinde tırmanmaya başlayabileceği konusunda optimistlik için yer var. Birinci 10’a girmek, Cardano’nun nihayet DeFi alanına bir oyuncu olarak ulaştığının açık bir işareti olacak.

Yeni Blockchain geliştirmeleri

Cardano, her vakit en detaylı yol haritalarından birine sahip olmuştur. Eylül 2022’de büyük bir güncellemeyi tamamladı. Ağ artık yeni “Voltaire” basamağıyla ilerliyor. Bu yeni kademe, Cardano idaresine odaklanacak ve staking ve doğrulama üzere faaliyetler kelam konusu olduğunda onu daha verimli hale getirecek.

Ancak en değerlisi, yakın vakitte piyasaya sürdüğü “Hydra”. Hydra, Cardano’nun daha süratli, daha âlâ ve daha verimli çalışmasını sağlamak için tasarlanmış bir Katman 2 ölçeklendirme tahlilidir.

Balinalar ADA satın alıyor

Son olarak, bilgilerde balinaların ADA’ya ilgi gösterdiğini doğruluyor. 16 Nisan ile 7 Mayıs ortasında, Cardano ağındaki günlük Süreç hacmi 5,79 milyar dolardan 6,76 milyar dolara yükseldi.

Aşağıdaki grafik, bir milyon ila on milyon ADA bakiyesi olan balina sınıfının, mevcut fiyat düşüş trendi sırasında varlıklarını marjinal olarak nasıl artırdığını gösteriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: ‘DOGE Satın’ Diyen Şirketten Bu Altcoin İçin ‘Al’ Tavsiyesi! 3

Btcpiyasasi.com olarak aktüel ADA tahlil ve haberlerine bu sayfada yer veriyoruz. Motley Fool analistleri, yılladır düşük fiyatı nedeniyle eleştirilen Cardano’nın Hydra ve yeni Voltaire basamağıyla sürat kazanacağını düşünüyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap