DOGE Neden Yükseliyor? Elon Musk Biyografisi Tesirli Oldu

DOGE Neden Yükseliyor? Elon Musk Biyografisi Tesirli Oldu

Paylaş
BTC Piyasası: DOGE Neden Yükseliyor? Elon Musk Biyografisi Tesirli Oldu

Wall Street Journal, Walter Isaacson’ın yazdığı “Elon Musk Biyografisi”nden bir kısmı alıntı yaparak yayınladı. Makaledeki Dogecoin (DOGE) ayrıntısı, saatlik vakit diliminde ansız ve kısa soluklu pik hareketi tetikledi.

Elon Musk makalesi DOGE üzerinde tesirini gösterdi

WSJ’nin paylaştığı Elon Musk Biyografisi, 12 Eylül’de resmi olarak yayınlanacak. Makale “Twitter’ın satın alınması” ile ilgili mevzuları da içeriyor. Ortaya çıkan kısa kısımda, Elon Musk’ın son yıllarda gündemi saran değişik iştirak ve satın alma muahedeleri yer alıyor.

Biyografinin bir kısmında Elon Musk ve Dogecoin (DOGE) bağı hakkında ayrıntılar yer aldı…

BTC Piyasası: DOGE Neden Yükseliyor? Elon Musk Biyografisi Tesirli Oldu 1

Makalede Dogecoin (DOGE) hakkında şunlar yazıyor:

…Ertesi gün Musk’ın kardeşi Kimbal öğlen yemeğinde ona Blockchain tabanlı yeni bir toplumsal medya platformu kurmanın daha düzgün olacağını söyledi. Musk ilgisini çekti ve baş döndürücü bir modaya girdi. Yarı şakacı bir formda, Musk’ın sessizce geliştirilmesini finanse ettiği yarı önemli bir kripto para ünitesi olan Dogecoin’i (DOGE) kullanan bir ödeme sistemine sahip olabileceğini öne sürdü. Öğlen yemeğinin akabinde Kimbal’e birkaç kısa bildiri göndererek “Twitter üzere kısa bildiri yoluyla ödeme yapabilen ve bağlantı kurabilen bir blockchain toplumsal medya sistemi” fikrini detaylarıyla anlattı.

DOGE fiyatı yükseldi

En büyük meme coin olan DOGE, bir evvelki saatlik mumda %2 civarında pik hareket yaptı. Bu yükseliş toplumsal medyada yaygınlaşan Elon Musk Biyografisi ile ilişkili olabilir. DOGE şu anda kazanımlarının bir kısmını iade ettiği 0.06382 dolar bölgesinde süreç görüyor.

BTC Piyasası: DOGE Neden Yükseliyor? Elon Musk Biyografisi Tesirli Oldu 2

Dogecoin fiyatı için sırada ne var?

Dogecoin son vakitlerde fiyat cephesinde kimi olumlu gelişmeler gördü. 0,06 dolarlık bölge Mart ayından bu yana kıymetli bir dayanak oldu. Geçtiğimiz iki hafta boyunca boğalar bu bölgeyi savunmak için savaştı. Böylelikle fiyatları 0,0645-0,0662 dolar ortasındaki kısa vadeli direncin üzerine çıkarmayı başardılar. Üstelik DOGE bu bölgeyi yine test etti ve daha da yükselme sürecindeydi.

Ancak, üst istikamette, aşağıda beyazla gösterilen 0,07 dolarlık bölgede büyük bir dengesizlik vardı. Ayrıyeten bu bölge haziran ayındaki direnç bölgesine de denk geldi. Münasebetiyle 0,065 dolar sonuna yaklaşan boğalar için mantıklı bir kar alma gayesini temsil ediyordu.

BTC Piyasası: DOGE Neden Yükseliyor? Elon Musk Biyografisi Tesirli Oldu 3

Bu ortada, DOGE fiyatının en kıymetli taraf belirleyicisi, potansiyel bir X entegrasyonu olacak. Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere, bu hafta kripto ödemeleri konusunda birinci somut adımlar atıldı. Şu anda 7 ABD eyaleti yeni platform X’in para ödemeleri sunmasına müsaade veriyor. Kripto topluluğu, resmi bir entegrasyon duyurusu için tetikte bekliyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap