DOGE Mucidinden “Ses Getirecek” Göğüs Coin Açıklaması!

DOGE Mucidinden “Ses Getirecek” Göğüs Coin Açıklaması!

Paylaş
BTC Piyasası: DOGE Mucidinden “Ses Getirecek” Göğüs Coin Açıklaması!

Sosyal medya ve iletişim kanallarına odaklanan bazı meme tabanlı kripto para birimleri saat içinde yüzbinlerce dolarlık piyasa değerine ulaşabiliyor. Aralarında tamamen istismar etmek için piyasa sürülenleri bulmak mümkün. Bu konuda, DOGE kurucusu Billy Markus, taklitçi meme coin projelerine değindi ve Dogecoin’den hiçbir şey kazanmadığını açıkladı. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz…

“Dogecoin (DOGE)’den hiçbir şey kazanmadım”

Dogecoin mucidi Billy Markus, kendisi ve mühendis arkadaşı Jackson Palmer’ın, Dogecoin’i inşa ederken, “mizahtan” başka amaçlarının olmadığını itiraf etti. Ancak, Dogecoin’in ironik bir şekilde popüler hale geldiğini tweetledi. Meme coin projesinin kurucu ortağı, diğer meme tabanlı projelerin “kazanç sağlamaktan başka bir şey olmadıklarını” iddia ediyor. Binance Smart Chain tabanından piyasa sürülen çoğu tokenin aksine, Dogecoin’in pazarlama için merkezi bir vergisi veya bütçesi bulunmuyor. Diğer meme projelerinin geliştiricileri toplam arzın %50’sine sahipler ve olası bir boğadan sonra token’leri elden çıkarabilirler.

Dogecoin’e yapılan eleştirilere rağmen Billy Markus, işe yarar meme token’lerin olduğunu da itiraf etti. Geliştirici ekiplerine atıfta bulunarak, faydalı işler ortaya koyan ekipleri tebrik etti. Bununla birlikte, çoğu yeni köpek temalı kripto para birimi hype dalgasından yararlanmak istiyor. Billy Markus ise cüzdanında sadece 220.000 adet DOGE bulunduğunu paylaşıyor. Bu, fiat cinsinde 31.972 dolara eşdeğer.

Dogecoin 2.0 gelmeyecek

Tartışma esnasında dikkat çeken bir açıklamada, Billy Markus’a Twitter üzerinden yöneltilen “Dogecoin 2.0″ sorusuydu. Markus, “Dogecoin 2.0” veya başka herhangi bir yeni kripto para birimi oluşturmayı planlamadığını açıkladı. Ayrıca Dogecoin’de aktif bir rol oynamaya geri dönmesi için “tuhaf bir şey” olması gerektiğini vurguladı. Bu arada, resmi olmayan bir şekilde hala projeyi destekliyor ve Twitter camiasını bundan haberdar ediyor.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap