DOGE, MATIC, SOL, DOT ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri!

DOGE, MATIC, SOL, DOT ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri!

Paylaş
BTC Piyasası: DOGE, MATIC, SOL, DOT ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri!

Kripto para piyasası geçtiğimiz gün Fed Faiz oranlarının akabinde uzmanlar, DOGE, MATIC, SOL, DOT ve bu 6 coin için kritik al-sat düzeylerini açıkladılar! İşte detaylar…

Uzmanlar açıkladı: DOGE, MATIC, SOL, DOT ve bu 6 coin için kritik düzeyler bunlar!

Yatırımcılar, ABD Merkez Bankası’nın 3 Mayıs’ta 25 baz puanlık faiz artırımını fiyatlamış görünüyor ve uzmanlara nazaran bundan sonra, Fed’in yılın geri kalanı için atacağı adımlara ait ipuçları arayacaklar. Bununla birlikte Dünya Ekonomik Forumu’nun 1 Mayıs’ta yayınladığı “Baş Ekonomistlerin Gelecek Beklentileri” raporu, ankete katılan baş ekonomistlerin yüzde 80’inin merkez bankalarının “enflasyonu yönetmek ve finansal bölüm istikrarını korumak” ortasında hassas bir istikrar kurması gerektiğine inandığını gösteriyor. Ekonomistler, merkez bankalarının enflasyonu hedefledikleri düzeylere indirmekte zorlanacağını öngörüyor.

BTC Piyasası: DOGE, MATIC, SOL, DOT ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 1

Bununla bir arada kripto borsası BitMEX’in kurucu ortağı ve eski CEO’su Arthur Hayes, verdiği bir röportajda, yatırımcıları sermayelerini korumak istiyorlarsa “geleneksel finansal sistemin dışındaki” varlıklara yatırım yapmanın tek çıkış yolu olduğu konusunda uyardı. Pekala, tanınan kripto para üniteleri için sıradaki düzeyler ne?

Bitcoin (BTC) fiyat analizi

Son birkaç günün fiyat hareketi Bitcoin’de simetrik bir üçgen formasyonu oluşturdu. Genel olarak, simetrik bir üçgen bir devam formasyonu olarak hareket ediyor ve fiyat, formasyon gelişmeden evvel yaygın olan tarafta kırılır.

BTC Piyasası: DOGE, MATIC, SOL, DOT ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 2

Bununla birlikte, uzmanlara nazaran fiyatın kırılmasını beklemek uygun bir metot olabilir zira bazen heyetim bir aksine dönüş modeli olarak davranabilir. 20 günlük üstel hareketli ortalama (EMA) (28,642 dolar) ve orta noktaya yakın nispi güç endeksi (RSI) boğalara ya da ayılara net bir avantaj sağlamıyor. Fiyat düşmeye devam eder ve üçgenin altına inerse, kısa vadeli bir düzeltici kademenin başladığını gösterecektir. BTC/USDT çifti 25.250 dolara kadar düşebilir. Uzmanlara nazaran bu düzeyin boğalar tarafından agresif alımlara şahit olması beklenen gözüküyor. Tersine, fiyat dayanak sınırından sıçrar ve 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarsa, parite direnç çizgisine yükselebilir. Üçgenin üzerinde bir kırılma ve kapanış, 32.400 dolara kadar potansiyel bir ralli için kapıları açacaktır.

Ethereum (ETH) fiyat analizi

Ethereum (ETH), 1 Mayıs’ta simetrik üçgen formasyonunun takviye çizgisinden sıçrayarak daha düşük düzeylerin alıcıları çektiğini gösterdi.

BTC Piyasası: DOGE, MATIC, SOL, DOT ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 3

Boğalar fiyatı hareketli ortalamaların üzerine çıkarmaya ve direnç çizgisine meydan okumaya çalışacak. Uzmanlara nazaran alıcılar fiyatı üçgenin üzerine çıkarırsa ETH/USDT çifti 2.131 dolara kadar yükselebilir. Bununla bir arada uzmanlara nazaran, 2,000 dolarda küçük bir direnç var, lakin bunun aşılması beklenen gözüküyor. Tersine, fiyat mevcut düzeyden aşağı dönerse, ayılar çifti üçgenin altına düşürmek için öbür bir teşebbüste bulunabilir. Uğraşlarında başarılı olurlarsa, parite desen maksadı olan 1.619 dolara düşebilir.

Binance Coin (BNB) fiyat analizi

Binance Coin (BNB) simetrik üçgen formasyonunun içinde sıkışıp kaldı ve boğalar ile ayılar ortasındaki kararsızlığa işaret ediyor.

BTC Piyasası: DOGE, MATIC, SOL, DOT ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 4

Analistlere nazaran alıcılar üçgenin dayanak çizgisini müdafaaya çalışıyor. Fiyatı 20 günlük EMA’nın (326 dolar) üzerine çıkarmayı başarırlarsa, BNB/USDT çifti direnç çizgisine yükselebilir. Yatırımcıların yeni bir yükseliş hareketinin başlangıcını işaret etmek için bu pürüzü aşması gerekecek. Alternatif olarak, fiyat üçgenin altına düşerse, belirsizliğin ayılar lehine çözüldüğünü gösterecektir. Parite daha sonra 300 dolara kadar gerileyebilir ve akabinde düşüşü 280 dolarlık desen gayesine kadar uzatabilir.

Ripple (XRP) fiyat analizi

Analistlere nazaran Mayıs 1 ve 2 mum çubuklarındaki uzun kuyruk, boğaların XRP’de bir toparlanma başlatmaya çalıştığını gösteriyor. Fakat, boğalar alım baskısını sürdüremediler ve fiyat 3 Mayıs’ta düşüşe geçti.

BTC Piyasası: DOGE, MATIC, SOL, DOT ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 5

Uzmanlara nazaran ayılar düşüşü 0,43 dolarlık güçlü takviyeye kadar uzatmaya çalışacak. Bu, yakın vadede izlenmesi gereken kilit düzey olmaya devam ediyor. Bu dayanak kırılırsa, XRP/USDT çifti 0,36 dolara düşebilir. Analistlere nazaran bu düzeyin boğalar tarafından agresif alımları çekmesi mümkün gözüküyor.. Bunun yerine, fiyat 0,43 dolardan yükselir ve 20 günlük EMA’nın (0,47 dolar) üzerine çıkarsa, boğaların geri dönüşte olduğu sinyalini verecektir. Parite daha sonra direnç çizgisine yükselebilir. Alıcılar bu manisi aşarsa, parite 0,54 dolara yükselebilir.

Cardano (ADA) fiyat analizi

Boğalar ADA’yı 2 Mayıs’ta 50 günlük kolay hareketli ortalamanın (0,38 dolar) üzerinde tuttu, fakat 20 günlük EMA’daki (0,39 dolar) mahzurun üstesinden gelemediler.

BTC Piyasası: DOGE, MATIC, SOL, DOT ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 6

Ayılar bu fırsattan yararlanmaya ve ADA/USDT paritesini 50 günlük SMA’nın altında kapatmaya çalışıyor. Şu anda 0,37 dolarda küçük bir dayanak var, lakin bu takviye kırılırsa satışlar ivme kazanabilir ve parite 0,33 dolara ve daha sonra 0,30 dolara düşebilir. Üst taraftaki değerli direnç, zıt baş ve omuz formasyonunun boyun çizgisidir. Alıcıların yakın vadede potansiyel bir trend değişikliğine işaret etmek için fiyatı bu düzeyin üzerine çekmesi gerekecek. Parite daha sonra 0,46 dolara yükselebilir.

Dogecoin (DOGE) fiyat analizi

Dogecoin (DOGE) 0,08 dolar civarındaki güçlü takviyeden geri dönmekte zorlanıyor, bu da DOGE tarafına yönelik boğalardan talep gelmediğini gösteriyor.

BTC Piyasası: DOGE, MATIC, SOL, DOT ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 7

20 günlük EMA (0,08 dolar) aşağı eğimli ve RSI 42’nin altında, bu da en az direnç yolunun aşağı tarafta olduğunu gösteriyor. Şayet 0,08 dolar civarındaki takviye aşılırsa, DOGE/USDT çifti bir sonraki ana takviye olan 0,07 dolara düşebilir. Boğalar bu düşüşü önlemek istiyorsa, fiyatı süratli bir biçimde düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkarmak zorunda kalacaklar. Parite daha sonra 0,09 dolara yükselebilir ve akabinde 0,11 dolarlık sert genel dirence gerçek ilerleyebilir.

Polygon (MATIC) fiyat analizi

Polygon (MATIC), 2 Mayıs’ta 0,94 dolar dayanağından geri döndü ve bu da boğaların agresif bir halde seviyeyi muhafazaya çalıştığını gösteriyor.

BTC Piyasası: DOGE, MATIC, SOL, DOT ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 8

20 günlük EMA (1,02) aşağı eğimli ve RSI negatif bölgede, bu da hassaslığın olumsuz olmaya devam ettiğini gösteriyor. Satıcılar toparlanmayı 20 günlük EMA’da durdurmaya çalışacak. Başarılı olurlarsa, MATIC/USDT çifti aşağı dönebilir ve 0,94 dolara düşebilir. Bir dayanak düzeyinin kısa bir aralıkta tekrar tekrar test edilmesi, onu zayıflatma eğilimindedir. Şayet bu takviye kırılırsa, satışlar ağırlaşabilir ve parite 0,69 dolara kadar gerileyebilir. Alıcıların düşüş görüşünü geçersiz kılmak için fiyatı direnç çizgisinin üzerine çekmesi gerekecek.

Solana (SOL) fiyat analizi

Uzmanlara nazaran alıcılar 2 Mayıs’ta 50 günlük SMA’yı (21,78 dolar) savundular fakat SOL’u 20 günlük EMA’nın (22,26 dolar) üzerine çıkaramadılar. Bu da ayıların her küçük rallide satış yaptığını gösteriyor.

BTC Piyasası: DOGE, MATIC, SOL, DOT ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 9

Ayılar fiyatı 50 günlük SMA’nın altına çekti. Arıza devam ederse, SOL/USDT çifti bir sonraki güçlü dayanak olan 18,70 dolara ulaşabilir. Bu düzeyden bir sıçrama mümkünlüğü hala yüksek. Bu türlü bir durumda, parite bir müddet daha 18,70 dolar ile 27,12 dolar aralığında kalabilir. Bilakis, fiyat yükselir ve 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarsa, boğaların bir geri dönüş teşebbüsünde bulunduğunu gösterecektir. Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere uzmanlar, bu durumda paritenin 24 dolara yükselebileceğini ve daha sonra 27,12 dolardaki genel dirence ulaşabileceğini aktarıyor.

Polkadot (DOT) fiyat analizi

Polkadot (DOT), 1 Mayıs’ta 5,70 dolarlık dayanağının altına düştü ve ayılar 3 Mayıs’ta bu avantajın üzerine inşa etmeye çalışıyor.

BTC Piyasası: DOGE, MATIC, SOL, DOT ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 10

Boğalar 2 Mayıs’ta bir toparlanma teşebbüsünde bulundu, fakat sığ sıçrama 5,70 dolar civarında agresif alımların eksikliğini gösterdi. Bu da DOT/USDT paritesinin düşmeye devam edebileceğini ve 5,15 dolarlık kritik dayanağa ulaşabileceğini gösteriyor. Boğalar için vakit tükeniyor. Daima bir toparlanma başlatmak istiyorlarsa, fiyatı süratli bir biçimde hareketli ortalamaların üzerine çıkarmaları gerekecek. Bunu başarırlarsa, parite ivme kazanabilir ve 7 dolara yanlışsız yükselebilir.

Litecoin (LTC) fiyat analizi

Uzmanlar, Litecoin’in 20 günlük EMA (89 dolar) ile 85 dolardaki yatay takviye ortasında sıkıştığını aktarıyor. Hareketli ortalamalar düşüş eğilimini tamamladı ve RSI negatif bölgede, bu da ayıların üstünlüğü elinde tuttuğunu gösteriyor.

BTC Piyasası: DOGE, MATIC, SOL, DOT ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 11

Ayılar fiyatı 85 doların altına çekerse, satışlar ağırlaşabilir ve LTC/USDT çifti 75 dolardaki güçlü dayanağa düşebilir. Boğaların bu seviyeyi tüm güçleriyle savunması bekleniyor zira bu düzeyin altına inilmesi 65 dolara kadar bir düşüşün kapılarını açacak. Başka bir mümkünlük ise fiyatın mevcut düzeyden toparlanması ve hareketli ortalamaların üzerine çıkması olarak açıklanıyor. Uzmanlara nazaran bu türlü bir hareket daha düşük düzeylerde birikim olduğunu gösterecektir. Parite daha sonra 96 dolara ve bunun üzerinde 106 dolara yükselebilir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap