DOGE Hayranı Elon Musk, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Görüştü!

DOGE Hayranı Elon Musk, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Görüştü!

Paylaş
BTC Piyasası: DOGE Hayranı Elon Musk, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Görüştü!

New York’ta Birleşmiş Milletler Genel Şura toplantılarına katılan Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tesla ve SpaceX’in CEO’su ünlü Amerikalı işadamı Elon Musk ile görüşme fırsatı buldu. Türkevi’nde gerçekleşen üst seviye görüşme, Türkiye ile Musk’ın teşebbüsleri ortasında potansiyel işbirliği tartışmalarına yol açtı. İşte detaylar…

Elon Musk ve Erdoğan, görüştü

Görüşme sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan, Elon Musk’a 27 Eylül-1 Ekim tarihleri ortasında İzmir Çiğli Havalimanı’nda düzenlenecek olan teknoloji ve havacılık aktifliği Teknofest’e katılması için bir davette bulundu. Bağlantı Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada Erdoğan, Dijital Türkiye Vizyonu ve Ulusal Yapay Zeka Stratejisi üzere teşebbüslerin altını çizerek Türkiye’nin teknoloji alanındaki başarılarına ait görüşlerini paylaştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıyeten Türkiye’nin argümanlı uzay programı kapsamında SpaceX ile potansiyel işbirliği alanlarını da ele aldı.

BTC Piyasası: DOGE Hayranı Elon Musk, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Görüştü! 1

Erdoğan ayrıyeten Musk’a Tesla’nın Türkiye’nin Araba Ortak Teşebbüs Kümesi (TOGG) ile yaptığı işbirliği aracılığıyla Türkiye pazarındaki varlığını hatırlattı. Musk’ı, Tesla’nın dünya çapındaki mevcut altı dev fabrikasına ek olarak yedinci fabrikasını Türkiye’de kurmayı düşünmeye çağırdı. Tesla’nın 2010 yılında Kaliforniya Fremont’ta kurulan fabrikası, Model S, 3, X ve Y dahil olmak üzere çeşitli Tesla modellerinin üretimi için kıymetli bir merkez haline geldi. 17.000’den fazla çalışanı ile Tesla’nın büyümesinin ve yeniliğe olan bağlılığının bir delili olarak duruyor.

Musk, Türkiye’de yakından tanınmakta

Elon Musk’ın Türkiye ziyareti kripto meraklılarının da ilgisini çekti. Kripto para piyasasındaki tesirli varlığıyla tanınan Musk’ın son devirdeki faaliyetleri Türk kripto yatırımcılarının da dikkatini çekti. Musk’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yapacağı görüşmede ABD’li büyük yatırımcıların Türkiye’deki yatırımlarına odaklanılması beklenirken, kripto para varlıklarının bu sefer tartışma masasında olmayabileceği dikkat çekiyor. Bunun yerine, görüşmelerin daha geniş ekonomik ve teknolojik işbirlikleri etrafında dönmesi beklenen.

BTC Piyasası: DOGE Hayranı Elon Musk, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Görüştü! 2

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çeşitli dallardan önde gelen isimlerle temasları Musk’ın ötesine geçiyor. 20 Eylül’de Türkiye-ABD İş Konseyi’nin mesken sahipliğinde düzenlenecek konferansta CitiGroup, Coca-Cola, Amazon ve Boeing üzere şirketlerin üst seviye yöneticileriyle bir ortaya gelmesi planlanıyor. Önümüzdeki haftalarda Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek de çok sayıda ABD merkezli şirketin üst seviye yöneticileriyle görüşmelerde bulunarak Türkiye’nin milletlerarası ticari bağları ve teknolojik gelişmeleri teşvik etme konusundaki kararlılığını daha da pekiştirecek. Elon Musk’ın Türkiye’de bulunması ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yapacağı görüşmeler, hem Türkiye’nin hem de global teknoloji sanayisinin geleceğini şekillendirmede teknoloji ve inovasyonun artan kıymetini yansıtmaktadır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap