Dikkat: Yatırımcılar PEPE Satıp Bu Altcoin’e Geçiyor!

Dikkat: Yatırımcılar PEPE Satıp Bu Altcoin’e Geçiyor!

Paylaş
BTC Piyasası: Dikkat: Yatırımcılar PEPE Satıp Bu Altcoin’e Geçiyor!

PEPE fiyatı, 3 Temmuz’da kaydedilen 0,00000183 dolarlık aylık doruğundan yüzde 45’ten fazla düştü. On-chain datalar, yatırımcıların Dogecoin (DOGE) için PEPE’yi terk etmelerinin erken bir fiyat güzelleşmesi bahtını engelleyebileceğine işaret ediyor.  İşte detaylar…

PEPE yatırımcıları DOGE’a geçiyor

Btcpiyasasi.com olarak da bildirdiğimiz üzere PEPE Haziran sonunda sürpriz bir geri dönüş yaparak 3 Temmuz’da 0,0000018 dolara yükseldi. Lakin son haftalarda etkileyici olmayan bir performans sergileyen yatırımcılar, yükselen DOGE için PEPE’den vazgeçmeye başladı.  Zincir üzerindeki bilgiler, Dogecoin fiyatı Temmuz ayı ortalarında yükselişe geçtiğinde yatırımcıların PEPE ağını terk etmeye başladığına işaret ediyor. Aşağıdaki Santiment grafiği, 12 Temmuz’da DOGE fiyatının (sarı çizgi) 0,065 dolardan yüzde 25 artışla 26 Temmuz’da 0,082 dolara ulaştığını göstermektedir.

BTC Piyasası: Dikkat: Yatırımcılar PEPE Satıp Bu Altcoin’e Geçiyor! 1

İlginç bir halde, bu vakit dilimi içinde, PEPE Günlük Faal Adresleri (yeşil çizgi) 14 Temmuz’da 5.086’dan 25 Temmuz kapanışında kaydedilen 1.999 faal kullanıcıya düştü.  Bu, PEPE ağ kullanımında yüzde 61’lik büyük bir düşüş manasına geliyor. Şaşırtan olmayan bir biçimde, PEPE’nin fiyatı son üç hafta içinde yüzde 45 oranında düştü. Günlük Faal Adresler, günlük süreç yapan eşsiz cüzdan adreslerinin sayısını izleyerek ağ etkinliğindeki değişiklikleri kıymetlendirir. Daima bir düşüş, temelin talep kaybettiği manasına gelir.

Piyasa hissesi da düşüşte

PEPE faal kullanıcıları, Dogecoin fiyat rallisinin başlamasından yalnızca 2 gün sonra, 14 Temmuz civarında azalmaya başladı. Bu da memecoin hayranlarının Dogecoin’e yönelmek için PEPE ağını terk ettiğini gösteriyor.  Yatırımcıların Dogecoin almak için PEPE sattığının bir öteki ispatı olarak Ağ Büyümesi dataları, birincisinin yeni kullanıcıları çekmekte zorlandığını ortaya koyuyor.  Aşağıda gösterildiği üzere, PEPE Ağ Büyümesi, DOGE fiyat rallisinin 14 Temmuz’da başlamasından bu yana düşüş gösterdi. Buna nazaran, 14 Temmuz ve 25 Temmuz tarihleri ortasında Ağ Büyümesi yüzde 73 oranında düşerek 1.703’ten 463 yeni adrese geriledi.

BTC Piyasası: Dikkat: Yatırımcılar PEPE Satıp Bu Altcoin’e Geçiyor! 2

Ağ Büyümesi, bir Blockchain ağının yeni kullanıcıları çekme oranını ölçer. Üstte gözlemlendiği üzere, uzun bir mühlet boyunca devam eden bir düşüş, temel tokenın sonraki haftalarda kâfi talebi çekmekte zorlanabileceği manasına gelir. Buna ek olarak, PEPE’nin memecoin dünyasındaki rakiplerine pazar hissesi kaybettiğinin de altını çiziyor.  Münasebetiyle, Dogecoin fiyatı yükselişini sürdürürse, PEPE’nin toparlanması muhtemelen güç olmaya devam edecektir.

Meme coin fiyatında beklentiler ne tarafta?

Dogecoin satın almak için PEPE satan yatırımcılar bu yörüngede devam ederse, PEPE fiyatı bir sıfır daha ekleyebilir ve 0,0000010 doların altına düşebilir.   Bununla birlikte, IntoTheBlock’un Break-Even Fiyat dağılımı bilgilerine nazaran, 0,0000015 dolar direnci, daha fazla üst istikametli bekleniyorsa geri kazanılması gereken kıymetli bir alan olabilir. 32.500 cüzdan, ortalama 0,0000010 dolarlık fiyattan toplam 84,8 trilyon PEPE tokenı satın almıştı. Net ziyan durumuna düşmekten kaçınmak için umutsuzca daha fazla token satın alırlarsa, bu bir fiyat toparlanmasını tetikleyebilir.

BTC Piyasası: Dikkat: Yatırımcılar PEPE Satıp Bu Altcoin’e Geçiyor! 3

Ancak analistlere nazaran Dogecoin üzere başka meme coinleri satın almak için PEPE satmaya devam ederlerse, PEPE’nin fiyatı 0,0000010 doların altına düşebilir. Yeniden de, analist Ibrahim Ajibade’ye nazaran PEPE 0,0000020 doları geri alabilirse, boğalar bu düşüş anlatısını aksine çevirebilir. Lakin üstte görüldüğü üzere, ortalama 0,0000020 dolarlık fiyattan 199,3 trilyon token tutan 62.500 adresten kimileri düşüşü zorlayabilir.  Ancak boğalar bu direnç düzeyini bir kenara iterse, PEPE fiyatı 0,0000030 dolara yanlışsız yükselebilir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap