Dikkat: Yatırım Devi, Bu Altcoin’de Satış Yapabilir!

Dikkat: Yatırım Devi, Bu Altcoin’de Satış Yapabilir!

Paylaş
BTC Piyasası: Dikkat: Yatırım Devi, Bu Altcoin’de Satış Yapabilir!

MakerDAO (MKR), geçtiğimiz hafta fiyatında güçlü bir artışa şahit oldu. Altcoin, kısa müddette yüzde 20’nin üzerinde yükseliş kaydetti. Bu gelişme, MakerDAO’nun bir token geri alım programının başlatılmasıyla birebir vakte denk geldi. Bununla birlikte, bu yükselişin ortasında hedge fonu Andreessen Horowitz (a16z) Coinbase’e token yığmaya başladı. O denli görünüyor ki a16z, MKR zulasını boşaltmaktan vazgeçmeyecek.

Yatırım devi, MKR satışlarına devam ediyor!

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere a16z, iki gün evvel kripto para borsası Coinbase’e MKR taşımaya başladı. Bu transferleri muhtemelen satış maksadıyla gerçekleştirdi. On-chain izlemem platformu Lookonchain, birinci olarak a16z’nin yaklaşık 12,6 milyon dolar pahasında 12.864 MKR yatırdığını bildirdi. Bunun gerisinde firma, Coinbase’e 1.500 MKR daha taşıdı. Lookonchain’in bildirdiğine nazaran a16z, MKR satışlarına devam ediyor. Bu bağlamda Lookonchain, şu paylaşımı yaptı:

a16z, 15 dakika evvel “0x1279” adresi üzerinden Coinbase’e tekrar 1.380 MKR (1,52 milyon dolar) yatırdı. “0x1279” adresi şu anda 5.520 MKR (6 milyon dolar) tutuyor.

Altcoin projesini token geri alım programı dalgalanmayı tetikledi

Geçtiğimiz hafta Maker (MKR) token, kripto piyasasında büyük ilgi gördü. Böylelikle, %26’lık etkileyici bir yükseliş kaydetti. Bu dikkat cazip fiyat hareketi, önde gelen merkezi olmayan finans (DeFi) borç verme platformu MakerDAO tarafından çığır açan bir token geri alım programının başlatılmasıyla tıpkı vakte denk geldi. DeFi ekosistemi genişlemeye devam ederken, Maker (MKR) en büyük ve en eski DeFi borç verme protokollerinden biri olarak öne çıkıyor. Ayrıyeten, 4,6 milyar dolarlık piyasa bedeliyle DAI stablecoin’i ihraç etmesiyle popülerlik kazanıyor.

Merkezi olmayan finans (DeFi) kuruluşu MakerDAO’nun 5,3 milyar dolarlık idare tokenı Maker’da (MKR) son periyotta yaşanan artış, bir token geri alım programının uygulanmasına bağlanabilir. Grup, Smart Burn Engine olarak tanımladığı token geri alım programını, MKR tokenlerini piyasadan kaldırmak için tasarladı. Sistem, bir UniSwap havuzundan MKR tokenleri satın almak için Maker’ın fazla tamponundan fazla DAI tahsis edilmesini içeriyor. Bu teşebbüsün ardındaki yönetişim önerisi, MKR sahiplerini kıymetli teklifler üzerinde oylamaya etkin olarak dahil ederken token’ın bedelini ve yönetişimini güçlendirmeyi amaçlıyor.

BTC Piyasası: Dikkat: Yatırım Devi, Bu Altcoin’de Satış Yapabilir! 1

Blockchain bilgilerine nazaran, borç verme platformu bu geri alım teşebbüsü aracılığıyla önümüzdeki ay piyasadan yaklaşık 7 milyon dolar pahasında MKR yönetişim tokenini çıkarmaya hazırlanıyor. Token’ın toplam piyasa pahası yaklaşık 1 milyar dolar. Geri alım, token arzında aylık %0,7’lik bir azalmayı temsil ediyor. Ayrıyeten, potansiyel olarak MKR’nin kıtlığını ve kıymet teklifini artırıyor. Bu stratejik atılımın kripto topluluğundan daha fazla ilgi ve yatırım çekmesi beklenen.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap