Dikkat: KyberSwap Hacker’ı Bu Altcoin’i Dağıtıyor!

Dikkat: KyberSwap Hacker’ı Bu Altcoin’i Dağıtıyor!

Paylaş
BTC Piyasası: Dikkat: KyberSwap Hacker’ı Bu Altcoin’i Dağıtıyor!

Güvenlik firması Cyvers, hack’lenen KyberSwap platformuyla irtibatlı 50 milyon dolarlık olağandışı bir süreci açıkladı. Buna nazaran hacker, fonları en büyük HXA token sahiplerine dağıtıyor. Cyvers’ın güncellemesinin akabinde, Gate.io ve MEXC borsaları altcoin tokenlerinin çekilmesini ve yatırılmasını askıya aldı.

KyberSwap hacker’ı HXA tokeni aldı ve dağıttı!

Önde gelen Blockchain güvenlik firması Cyvers, yakın vakitte hack’lenen ve ortacılar olmadan kripto varlık alışverişini kolaylaştırmasıyla tanınan KyberSwap platformuyla ilgili kaygı verici bir gelişme olduğunu bildirdi. Buna nazaran Cyvers, Kyber Network’ü istismar eden makûs aktörlerle kontaklı bir “anormal işlem” tespit etti. Cyvers takımı, bilhassa Kyber Network istismarcısı ile bağlantılı adresin, alışılmadık bir fonksiyon kullanarak bir Ethereum adresinden 50 milyon dolar pahasında HXA token aldığını açıkladı. Ayrıyeten Cyvers, hacker’ın altcoin fonlarını daha sonra çeşitli harici hesaplara (EOA’lar) dağıttığını tespit etti. Bu ortada, bu EOA’ların HXA tokenlerinin en büyük sahipleri olduğunu vurguladı.

Alarm: Sistemimiz, KyberNetwork istismarcısı ile ilgili olağandışı bir süreç tespit etti. KyberNetwork istismarcısı tarafından finanse edilen adres, transferfrom fonksiyonunu kullanarak 0x0..000dEaD ETH adresinden 50 milyon dolar bedelinde HXA aldı!

Cyvers, ilgili tarafları irtibata davet etti

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere KyberSwap, Kasım’da çeşitli altcoin tokenlerinin çalındığı dramatik bir hack olayının kurbanı oldu. Böylelikle, yüksek profilli güvenlik açıklarından muzdarip olan ve milyonlarca dolar kaybeden kripto platformlarından biri oldu. Bu ortada güvenlik firması, Herencia Artifex NFT projesinin lokal hizmet tokeni olan HXA’nın akıllı mukavele uygulamasında Thirdweb kütüphanelerini kullandığının altını çizdi. Cyvers, KyberSwap istismarının Multicall fonksiyonundaki bir güvenlik açığı ile kontaklı olabileceğinden şüpheleniyor. Güvenlik firması, hususla ilgili daha fazla araştırma için ilgili tarafların irtibata geçmesini istedi.

İki büyük borsa, altcoin para yatırma ve çekme süreçlerini askıya aldı

Cyvers, Gate.io ve MEXC borsalarının HXA para çekme ve yatırma süreçlerini askıya alındığını açıkladı. Bu tedbir, tespit edilen olağandışı sürecin akabinde geldi. Bununla birlikte, para yatırma ve çekme süreçlerinin askıya alınmasının, istismar edilen fonlardan kaynaklanan güvenlik tasalarına cevap olup olmadığı bilinmeyen. Cyvers ayrıyeten, olağanda hxacoin.io adresinden erişilebilen HXA coin web sitesinin şu anda kullanımda olmadığını belirtti. Buna ek olarak, raporlama sırasında da bu durumun devam ettiğini kaydetti.

BTC Piyasası: Dikkat: KyberSwap Hacker’ı Bu Altcoin’i Dağıtıyor! 1

Bu atılım, güvenlik kaygılarıyla açıkça temaslı olmayabilir. Bununa birlikte, KyberSwap istismarının akabinde borsaların altcoin tokenleri için temkinli yaklaşımını gösteriyor. Bu ihtiyati önlem, kripto dünyasında artan farkındalığı yansıtıyor. Ayrıyeten, sıkı güvenlik protokollerine duyulan muhtaçlığı ortaya koyuyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap