Dikkat: Kripto Balinaları Gizlice Bu 4 Altcoin’den Topluyor!

Dikkat: Kripto Balinaları Gizlice Bu 4 Altcoin’den Topluyor!

Paylaş
BTC Piyasası: Dikkat: Kripto Balinaları Gizlice Bu 4 Altcoin’den Topluyor!

Balinalar olarak bilinen büyük yatırımcılar, kripto para satın almak için her vakit en uygun anı bekler. Bu nedenle onların yatırım stratejilerini izlemek, mantıklı bir tercih olabilir. Bu yazıda, yeni on-chain bilgilerden derlenen, son vakitlerde ağır birikim gören 4 altcoin listeledik.

On-chain bilgiler bu 4 altcoin için ağır balina ilgisine işaret ediyor

Balinalar haftaya yüksek bir vitesle başladı. Bugün, Graycale zaferi nedeniyle birçok altcoin’in piyasa kıymeti besbelli bir formda arttı. AAVE bilhassa balinaların ilgisini çeken DeFi altcoin projesi olarak ön planda.

Aave de dahil olmak üzere bir dizi altcoin balina cüzdanlarından 5 milyon dolarlık USDT topladı. Bilhassa, bunlardan biri, her biri 58 dolar fiyatla 17.203 AAVE satın aldı. AAVE’nin mevcut piyasa bedelindeki potansiyel dalgalanmalara karşın bu yatırım, altcoin projesine ait olumlu bir görünümü yansıtıyor.

Altcoin balinaları neden AAVE’ye ilgi duyuyor?

Altcoin Buzz analisti Deepika Garg, bu değerli soruyu 4 unsur ile açıklıyor:

  • Aave V3 Coinbase’de hayata geçti. Aave kullanıcıları Base platformuna Wrapped Ethereum, USD Base Coin ve Coinbase ETH yatırabilecek ve ödünç alabilecek.
  • AAVE başkan bir DeFi protokolüdür. Toplam kilitli bedeli (TVL) 4,67 milyar doları aşan bedeliyle en tanınan ve yaygın olarak kullanılan DeFi protokollerinden biridir Bu da AAVE’ye yönelik büyük ve artan bir talebin olduğu manasına geliyor.
  • Aave GHO Stablecoin bir ay evvel yayına girdi.
  • Gas fiyatlarını de yüzde 20-25 oranında düşürdüler.

https://twitter.com/AaveAave/status/1618903046683254786

Immutable (IMX)

Altcoin balianaları, talebin artmasına neden olan Immutable zkEVM Testnet’nin etkinleştirilmesinin akabinde IMX’e ağır ilgi gösteriyor. Bu artış, Sıfır Bilgi Delillerinin (ZKP’ler) artan popülaritesine bir cevaptır.

ZKP’ler operatörlerin savları doğrulamasına imkan tanır. Polygon ayrıyeten ZKP’nin kullanımını da rol üstlendi. Immutable X, Ethereum’un sınırlamalarını ölçeklendirmek için bu teknolojiyi kullanıyor.

Balinaların IMX’e olan ilgisini artıran bir başka faktör de IMX platformunda çıkacak yeni bir oyun setinin yakında piyasaya sürülmesi.

Curve Finance (CRV)

Curve Finance, son vakitlerde 47 milyon dolarlık hack nedeniyle ilgi odağı oldu. Artık, daima balina birikimi ve büyük süreçlerin yaygınlığı nedeniyle geri dönüş yapmayı planlıyor.

https://twitter.com/santimentfeed/status/1689872154211614720

Santiment yakın vakitte Curve Finance’in on-chain metriklerini inceledi. Altcoin projesinin düşüş etabından toparlanma eforunu ortaya çıkardı. Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız Temmuz tarihli hack, CRV fiyatında keskin düşüşe yol açmıştı.

CRV için balina birikimi ne durumda? Altcoin yatırımcıları ne kadar ilgili?

Curve Finance’in balina birikimindeki ani artış dikkat çekiyor. 10.000-100 milyon CRV tutan balinalar, ay başından bu yana birikimlerini artırarak inançlarını yine kazanıyor.

Duyarlılık dataları, bu yatırımcıların toplam rezervlerini iki hafta içinde CRV’nin sirkülasyondaki arzının %33’ünden %41’ine çıkardığını gösteriyor. Ayrıyeten, bu yılın en büyük üç sürecinin 4 Ağustos’taki hacklemeden kısa bir müddet sonra gerçekleşmesi ve geçen hafta 10 milyon doların üzerinde beş süreç yapılması üzere büyük süreçlerin telaşı da dikkat cazipti.

https://twitter.com/DefiMoon/status/1696542063829905917

Compound (COMP)

Compound, daha evvel bahsedilen altcoin projelerin yanı sıra balinaların da dikkatini çekti. Bu artan ilgi, Compound’un bu ayın başlarında yeni Ethereum Layer 2 Base’deki son lansmanına irtibatlıydı.

https://twitter.com/compoundfinance/status/1691486515686449152

Bu entegrasyon, kullanıcıların USDbC ismi verilen yeni tanıtılan köprülü stablecoin’i ödünç almak için teminat olarak ETH ve Coinbase ile staked ETH’den yararlanmasına imkan tanıyor. Bu gelişme elbet bu tesirli yatırımcıların merakını artırdı. Bu altcoin için balina faaliyetlerinde değerli bir artışa yol açtı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap