Dikkat: Göstergeler Ayı Gösterirken Bu Altcoin Düşüşe Geçti!

Dikkat: Göstergeler Ayı Gösterirken Bu Altcoin Düşüşe Geçti!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Dikkat: Göstergeler Ayı Gösterirken Bu Altcoin Düşüşe Geçti!

Geçtiğimiz Mart ayında gerçekleştirdiği Airdrop aktifliği ile birçok yatırımcının dikkatini çeken tanınan altcoin Arbitrum (ARB), büyük bir düşüşle karşı karşıya olabilir! Uzmanlar, tanınan altcoin için teknik düzeyleri açıkladı! İşte detaylar…

Uzmanlar açıkladı: Bu altcoin projesi yakın vakitli büyük bir düşüşle karşı karşıya kalabilir!

Btcpiyasasi.com olarak geçtiğimiz aylarda aktardığımız üzere büyük bir Airdrop aktifliğiyle birçok yatırımcının dikkatini çeken ve ses getiren tanınan altcoin Arbitrum (ARB), yakın vakitli performans düşüşü yaşıyor. Uzmanlar Arbitrum (ARB) fiyatı için teknik düzeyleri açıklarken, Arbitrum (ARB) yükselişi, 1,36 dolarda erken bir dirençle karşılaştı ve takviyenin oluştuğu 24 saatin en düşük düzeyi olan 1,31 dolara geri döndü. Anlık olarak ayıların tesiri yüzde 1,95’lik düşüşle 1,32 dolara kadar görülebiliyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Dikkat: Göstergeler Ayı Gösterirken Bu Altcoin Düşüşe Geçti! 1

Uzmanlara nazaran ayı piyasası 1,31 dolarlık takviye düzeyini test etmeye devam ederse, izlenecek bir sonraki dayanak düzeyi 1,28 dolar düzeyinde bulunuyor. Bu düzey boğaların savunması için hayati bir değer teşkl ediyor. Lakin uzmanlara nazaran öteki yandan, yükseliş gücü bu düzeyden toparlanırsa, 1.40 dolarlık direnç düzeyine yanlışsız potansiyel bir yükseliş gerçekleşebilir. Bununla bir arada ayı hakimiyeti sırasında, tanınan altcoin ARB’ın piyasa kıymeti ve 24 saatlik süreç hacmi sırasıyla; yüzde 1.90 ve yüzde 23 düşüş yaşayarak 1.5 milyar dolar ve 266 milyon dolar düzeyine geriledi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Dikkat: Göstergeler Ayı Gösterirken Bu Altcoin Düşüşe Geçti! 2

Uzmanlar Arbitrum (ARB) fiyatı için teknik tahlilde bulundu!

Bir başka yandan uzmanlar, ARB fiyatı için teknik tahlillerde bulunarak göstergelere işaret etti. RSI 45,73 düzeylerinde yer alıyor ve sinyal çizgisinin altındaki hareketle uzmanlar, ARB piyasasındaki negatif saltanatın devam edebileceğini aktarıyor. Bunun nedenini ise bu hareketin piyasa hassaslığında mümkün bir değişikliği temsil etmesi olarak açıklıyor. Uzmanlara nazaran bu ayı saltanatı, şimdi “30” düzeyindeki çok satım eşiğine ulaşmadığı için devam etme potansiyeline sahiptir, bu nedenle yatırımcılar dikkatli olmalıdır.

Öte yandan tanınan altcoin ARB için Değişim Oranı da -0,56 kıymetiyle kırmızıya dönerek düşüş momentumunun sürat kazandığını gösteriyor. Bununla birlikte, piyasa havasındaki bu değişiklik büsbütün olumsuz istikamette gözükmüyor, zira kimi yatırımcılar bu düşüşü bir satın alma fırsatı olarak görebilirler.

Ulaş Utku Bozdoğan: Dikkat: Göstergeler Ayı Gösterirken Bu Altcoin Düşüşe Geçti! 3

Bununla bir arada ARB/USD fiyat grafiğindeki stokastik RSI, 48,37 bedeliyle sinyal çizgisinin altına inerek negatif momentuma katkıda bulunuyor. Uzmanlara nazaran bu düzey ve düşüş hareketi, ARB fiyatının yakın vadede daha fazla olumsuz potansiyele sahip olabileceğini gösteriyor ve ARB’de düşüş eğilimi gösteren yatırımcılar, bu mümkün fiyat düşüşünden kâr etmek için kısa konum almayı ya da mevcut durumlarını satmayı düşünebilir.

Know Mühlet Thing indikatörü yani KST’de -5,4763 kıymetiyle sinyal çizgisinin altına düşerek ARB piyasasında daha fazla satış baskısına işaret ediyor. Bu KST çizgisi negatif bölgeye kaymaya devam ederse, fiyat üzerindeki düşüş eğilimi ağırlaşarak dayanak düzeyinin altına itebilir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Dikkat: Göstergeler Ayı Gösterirken Bu Altcoin Düşüşe Geçti! 4

Birçok uzmanın yaptığı yorumlar, ARB’nin piyasada yakından takip edilmesi gereken altcoinlerden biri olduğu tarafında ve uzmanlar, ARB’nin izlenmesi gereken kilit takviye düzeyleriyle birlikte düşüş baskısıyla karşı karşıya olduğunu aktarıyor. Bu yüzden uzmanlar, yatırımcıların dikkatli olmasını öneriyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap