Dikkat: Gizemli Balinalar LINK, LDO ve Bu 8 Altcoin’i Harekete Geçirdi!

Dikkat: Gizemli Balinalar LINK, LDO ve Bu 8 Altcoin’i Harekete Geçirdi!

Paylaş
BTC Piyasası: Dikkat: Gizemli Balinalar LINK, LDO ve Bu 8 Altcoin’i Harekete Geçirdi!

Bir dizi dikkat cazip hareketle, kripto para piyasasındaki önde gelen balina adresleri etkin olarak değerli ölçüde LINK, LDO üzere tokenlar biriktiriyor, transfer ediyor ve ticaretini yapıyor. Blockchain analitik topluluğu bu adresleri yakından izleyerek bu süreçlerin büyüklüğüne ve piyasa üzerindeki potansiyel tesirlerine ışık tutuyor.

Balina, agresif bir halde birikim yaptı

Önde gelen bir bilgi izleme kuruluşu olan The Veri Nerd, 22 Ağustos’ta “0x011” ile başlayan devasa balina adreslerinin 24 saatlik bir mühlet içinde kıymetli sayıda token toplayarak bir faaliyet telaşına girdiğini bildirdi. Bilhassa bu adresler, yaklaşık 5,68 milyon dolara denk gelen toplam 3,73 milyon OP tokenı elde etti. Bu adreslerin mevcut varlıkları etkileyici bir biçimde 8,1 milyon OP’ye ulaşmıştır. Ayrıyeten, adresler portföylerine yaklaşık 327.000 dolar pahasında 1,5 milyon BLUR token ekledi. BLUR varlıkları şu anda yaklaşık 5,7 milyon dolar kıymetinde 26,7 milyon token’a ulaştı. Bu satın almalar, token başına ortalama 0,35 dolar alış fiyatıyla yapıldı. Ayrıyeten, adresler toplamda yaklaşık 579.000 dolar pahasında 300.000 DYDX token satın almıştır. Şu an itibariyle, adresler ortalama 2,2 dolar fiyatla satın alınmış, yaklaşık 9,5 milyon dolar kıymetinde 4,95 milyon DYDX tokenine sahiptir.

USDT, USDC, LDO ve UNI de balinaların odağındaydı

Bir öbür ilgi alımlı gelişmede, 21 Ağustos’ta büyük bir balina adresi, hem Binance hem de OKX’e 10 milyon USDC ve 57 milyon USDT yatırarak son piyasa türbülansına cevap verdi. Akabinde adres, birebir borsalardan yaklaşık 30 milyon USD’ye karşılık gelen 17.901 ETH’lik stratejik bir para çekme süreci düzenledi. Bu hareket, adresin zekice karar verdiğinin göstergesi olarak, gelişen piyasa şartlarına hesaplanmış bir cevap olduğunu göstermektedir.

Blockchain ekosisteminde bir bilgi analisti olan Ember, 22 Ağustos’ta dev bir balina adresinin kayda kıymet bir varlık transferi gerçekleştirdiğini açıkladı. Kelam konusu adres, yaklaşık 5,59 milyon dolar bedelinde 1.168.596 UNI token ve yaklaşık 1,85 milyon dolara muadil 1.149.453 LDO token olmak üzere kıymetli ölçüde varlığı Coinbase Prime’a taşıdı. Bu UNI ve LDO tokenlerinin birinci olarak Coinbase Prime’dan, var oldukları birinci iki ay içerisinde satın alındığı ortaya çıkmıştır. O periyotta UNI tokenlerinin ortalama fiyatı 6,26 dolar olarak kaydedilirken, LDO tokenlerinin ortalama fiyatı 2,38 dolardı. Datalar, UNI için 1,73 milyon ve LDO için 1,46 milyon olmak üzere 3,19 milyon dolar fiyatında potansiyel bir gerçekleşmiş kayıp olduğunu göstermektedir.

Balinalar LINK yatırımıyla gündeme geldi

Lookonchain’in dataları, 22 Ağustos’ta bir balina adresinin borçlanma faaliyetleri ve stratejik yatırımları içeren dinamik hareketlerini ortaya çıkardı. Bu adres, Aave’den 400.000 USDC ve Compound’dan 555.700 USDC meblağında bir krediyi muvaffakiyetle temin etti. Akabinde adres, 153.446 LINK token satın almak için toplam 955.700 USDC yatırım yaparak ortalama 6,23 dolar fiyattan yararlandı. Bu hesaplı atılım, adresin stratejik çıkarlar elde etmek için elindeki varlıklardan yararlanma isteğini vurgulamaktadır.

Olayların büyüleyici bir biçimde gelişmesiyle, ilgi cazibeli derecede kıymetli bir kripto para balina adresinin piyasadaki düşüşten yararlandığı ortaya çıktı. Balina cüzdanı, beklenmedik bir piyasa düşüşünün akabinde USDC ve USDT biçiminde şaşırtan bir formda 67 milyon dolarını Binance ve OKX üzere büyük kripto para borsalarına aktardı. Dikkat cazibeli bir halde, bu sermayenin 30 milyon dolar fiyatındaki kıymetli bir kısmı, 17.901 Ethereum satın almak için tahsis edildi ve daha sonra adresin soğuk cüzdanında garanti altına alındı. Şu anda, mevcut en son bilgilere nazaran, cüzdan kripto para hesaplarında 37 milyon dolar tutuyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap