Dikkat: FED Kararından Etkilenecek 6 Altcoin Bunlar!

Dikkat: FED Kararından Etkilenecek 6 Altcoin Bunlar!

Paylaş
BTC Piyasası: Dikkat: FED Kararından Etkilenecek 6 Altcoin Bunlar!

Son birkaç hafta içinde kriptolardaki üst taraflı hareketliliğin bir kısmını gölgeleyen şey Federal Reserve olabilir. Fed’in bir sonraki toplantısında gösterge faiz oranını yükseltmesi mümkün. Kripto uzmanı Josh Enomoto, bu süreçte etkilenme potansiyeli yüksek olan 6 altcoin projesine bakıyor.

İlk sırada başkan altcoin Ethereum (ETH) var

Ethereum (ETH) son vakitlerde haritanın her yerindeydi. Gece yarısına hakikat süratle ilerleyen Ethereum, son 24 saat içinde piyasa kıymetinin %1’ine yakın bir düşüş yaşadı. Bununla birlikte, son yedi gün içinde ETH neredeyse %2 kıymet kazandı. Teknik grafikte, Ethereum paydaşları sade ve kolay bir seyahate çıkarıyor. Bitcoin ve öteki kriptolarda olduğu üzere ETH de Haziran ortasında yükselişe geçerek kısa bir müddet 200 DMA’ya ulaştı. 21 Haziran’da, altcoin 50 DMA’nın üzerine çıktı. O vakitten beri kararlı bir formda 2.000 dolar düzeyinin üzerine çıkmaya çalışıyor, fakat tutunamıyor.

Neyse ki, 50 DMA’sı (şu anda yaklaşık 1.854 dolar düzeyinde duruyor) güçlü bir dayanak vazifesi gördü. Ethereum’un kısa vadeli bir ralli daha yapabilmesi için bu düzeyin korunması gerekiyor. Tekrar de muhafazakâr yatırımcılar, ETH şu anda düşük hacimle süreç gördüğü için agresif atılımlar yapma konusunda temkinli olmak isteyebilir.

BTC Piyasası: Dikkat: FED Kararından Etkilenecek 6 Altcoin Bunlar! 1

Lider stabelecoin Tether (USDT) de listede

Hala rahat bir farkla üç numaralı Blockchain varlığı olan Tether (USDT), bu yazının yazıldığı sırada 83,8 milyar dolarlık bir piyasa bedeline sahip. Yatırımcılar, servetlerini Tether’lerde (veya benzeri kriptolarda) saklayarak piyasada gelişen fırsatlara anında karşılık verebilirler. Buna karşılık, servetlerini dolar olarak tutanlar vakit alan fiattan kriptoya dönüşüm sürecinden geçmek zorunda kalabilir.

Bu yılki bölgesel bankacılık krizinin gösterdiği üzere, USDT’nin dayanağı “kağıt” varlıklardan geliyor. Ve bu varlıkların gerçek dünyada baskı altına girmesi mümkün. Münasebetiyle merkezi olmayan ekosistemdeki kriptoları etkileme potansiyeline sahip. Gerçek dolarları dijital dolarlara yatırmadan evvel bu ikilemin farkında olmak gerekiyor.

Son günlerin en tanınan altcoin projesi Ripple (XRP)

Bu haber insanların kriptolar hakkında tekrar heyecanla konuşmasını sağladı. Geçtiğimiz Perşembe mahkeme, Ripple Labs’ın XRP tokenlerini halka açık borsalarda satarak federal menkul değerler maddelerini ihlal etmediğine karar verdi. Bu, doğal olarak XRP’yi yükselişe geçirdi. Ayrıyeten, kriptolar için dönüm noktası niteliğinde bir yasal zafer oldu.

BTC Piyasası: Dikkat: FED Kararından Etkilenecek 6 Altcoin Bunlar! 2

Bununla birlikte, mahkeme şirketin hedge fonlara ve başka sofistike alıcılara yaptığı 728,9 milyon dolarlık XRP satışının kayıtsız menkul değer satışı manasına geldiğine karar verdi. Bu yüzden, Ripple için tam bir zafer değildi. Yeniden de, ağır basan kıymetlendirme, kişisel yatırımcılar ortasında XRP süreçlerinin “kör teklif / talep işlemlerini” temsil ettiğiydi. Bilhassa Coinbase, XRP’yi yine listelemek istediğini belirtti. Kriptolar şu anda Fed ile ilgili tasalar nedeniyle tartışmalı bir alanda faaliyet gösterse de, XRP yasal netlik nedeniyle ilgi cazip görünüyor. Katiyetle yakından izlenmesi gereken bir isim.

Ethereum rakibi altcoin Solana’yı (SOL) unutmayalım

İlk 10 kripto ortasında XRP dışında, Solana (SOL) son yedi gün içinde %23 artışla en büyük yararı elde etti. Açıkçası SOL, aldığı güzel haberleri kullanabilecek varlıklardan birini temsil ediyordu. Bu ayın başlarında Solana, 50 DMA’nın üzerine çıkan 200 DMA’nın dayattığı direnci aşmak için gayret etti. Boğaların güçlü bir açıklama yapması gerekiyordu ve tam da bunu yaptı.

Ancak, geçtiğimiz Cuma günü 32 doların üzerine çıktıktan sonra SOL kıymetli ölçüde kıymet kaybetti. Bununla birlikte, yatırımcıların altcoin’in birkaç ayın en düşük düzeylerine düşebileceğine dair haklı tasaları olduğu geçen aya nazaran çok daha güzel bir pozisyonda. Bunun yerine, potansiyel olarak daha yüksek bir dayanak tabanı oluşturması mümkün. Şayet öyleyse, Solana spekülatörler için cazip bir profil sunuyor. Bu, yolun kolay olacağı manasına gelmiyor. Zira muhtemelen o denli olmayacak. Ülkü olarak, SOL için bir sonraki gaye, güçlü yatay dayanağı temsil eden 32 dolar düzeyi. Lakin, buradan yaklaşık %20’lik bir hareket kelam konusu. Bunun da daha geniş temel tablo göz önüne alındığında zorlayıcı olması olası.

BTC Piyasası: Dikkat: FED Kararından Etkilenecek 6 Altcoin Bunlar! 3

Ethereum katili’ Cardano (ADA)

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere Cardano (ADA), Fed’in şahin para siyasetini agresif bir halde uyguladığı 2022’deki dehşetli bir periyodun akabinde bu yıl umut verici parıltılar gösterdi. Bununla birlikte, başka birçok kripto para üzere, ADA da haritanın her yerinde oldu. Son 24 saat içinde ADA% 3’ten fazla düştü. Lakin, geçtiğimiz hafta boyunca piyasa kıymetinin neredeyse% 7’sini kazandı. Temel olarak ADA, 50 DMA’nın kabaca oturduğu yer olan 30 sent çizgisinin üzerinde kalması gerekiyor. Bu noktanın altına düşerse, geçen hafta bıraktığımız yere geri döneriz. Böylelikle, kama formasyonunun düz zirvesi üst istikametli direnç uygular.

Son sıradaki altcoin Dogecoin (DOGE)

Dogecoin’i (DOGE) kimileri, aptal cümbüş olarak etiketlerken, öteki beşerler DOGE ekosistemini nitekim kucaklıyor. Yelpazenin neresinde olursanız olun, bir şey çok açık. Bu da Dogecoin hürmet görmeyi hak ediyor. Spekülatif coin şu anda 9,8 milyar dolarlık bir piyasa kıymetine sahip.

Geçtiğimiz 24 saat içinde DOGE %1 bedel kaybetti. Fakat, son yedi gün içinde piyasa pahasının %7’sinden biraz daha azını kazandı. İleriye dönük olarak, altcoin’in hudut bozucu teknik bulutların üzerine çıkması gerekiyor. Örneğin, 7 sentlik Dogecoin, 200 DMA (7,7 sent) ve 50 DMA (6,7 sent) ortasında sıkışmış durumda. Ülkü olarak, Dogecoin boğaları fiyatı güçlü yatay takviyenin bulunduğu 7,5 sente çekmeye çalışması lazım. Buradan sonraki büyük amaç ise 12 sent. Fed’in daha yüksek faiz oranlarıyla spekülatif coşkuyu kolaylıkla gevşetebileceği düşünüldüğünde bu biraz güç bir amaç. Yeniden de, Dogecoin’in Ripple duyurusunun yarattığı ivmeyi yavaş yavaş artırıyor olması cüret verici. Göz önünde bulundurmaya paha.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap