Dikkat Edin: Balinalar Bu Altcoin’lerde Satış Yapmaya Başladı!

Dikkat Edin: Balinalar Bu Altcoin’lerde Satış Yapmaya Başladı!

Paylaş
BTC Piyasası: Dikkat Edin: Balinalar Bu Altcoin’lerde Satış Yapmaya Başladı!

Balina izleme platformu WhaleStats tarafından sağlanan verilere göre, en büyük cüzdan sahipleri son 24 saat içinde Binance’ın stablecoin’i Binance USD (BUSD) olmak üzere bazı altcoin projelerinde satışa geçti. Ayrıntılar için Kriptokoin.com okumaya devam ediniz.

Balinaların satış yaptığı ilk 10 altcoin projesi

WhaleStats’ın bildirdiğine göre Binance USD (BUSD)’yi, yaklaşık 291 bin USDT ile yine stablecoin olan Tether (USDT) takip ediyor ve onu yaklaşık 219 bin dolara eşdeğer 219 bin USDC ile başka bir stablecoin olan USD Coin (USDC) izliyor.

Lider altcoin Ethereum (ETH) da balinaların satmayı tercih ettiği kripto paralar arasında ve en çok satılanlar listesinde 4. sırada yer alıyor. CoinMarketCap verilerine göre Ethereum fiyatı, son 24 saat içinde %0,52 artışla 3.121 dolar seviyesinde işlem görüyor. Bununla birlikte lider altcoin 4.891 dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesinden (ATH) %36 uzakta bulunuyor.

Son dönemlerin popüler metaverse coin’i olan The Sandbox (SAND), yaklaşık 91 bin dolara eşdeğer token satışıyla balinaların vazgeçtiği kriptolar arasında 5. sıraya yerleşiyor. Yazının yazıldığı sıralarda SAND, 3,38 dolardan el değiştiriyordu. Çoğu zaman balina alımlarıyla gündeme gelen sevimli köpek temalı meme coin projesi Shiba Inu (SHIB) de balinaların satış yaptığı altcoin projeleri arasında yer alıyor. SHIB fiyatı, basın zamanında 0,00002436 dolar seviyesinde işlem görüyordu.

BTC Piyasası: Dikkat Edin: Balinalar Bu Altcoin’lerde Satış Yapmaya Başladı! 1

İnsanların kripto para ödünç almasına ve ödünç vermesine izin veren merkezi olmayan bir finans (DeFi) protokolü olan Aave (AAVE) 7. en fazla satılan token. Protokelde, borç verenler, dijital varlıkları özel olarak oluşturulmuş likidite havuzlarına yatırarak faiz kazanırlar. Borçlular daha sonra bu likiditeyi kullanarak bir flaş kredi almak için kriptolarını teminat olarak kullanabiliyorlar. AAVE, 666 dolarlık ATH’ının %75,5 altında 163 dolardan el değiştiriyor.

Balinalar tarafından en fazla satılan diğer altcoin projeleri ise sırasıyla Maker (MKR), ApeCoin (APE) ve BarnBridge (BOND) Maker, MakerDAO ve Maker Protocol’ün yönetişim tokeni ve kullanıcıların DAI stablecoin’i yayınlamasına ve yönetmesine imkan veriyor. ApeCoin ise, Web3’ün ön saflarında yer alan merkezi olmayan bir topluluk binasını güçlendirmek ve teşvik etmek için APE Ekosisteminde kullanılan bir ERC-20 yönetişim ve yardımcı program tokeni. BarnBridge, NFT oluşturmaya yönelik bir tür merkezi olmayan finans (DeFi) platformu.

BTC Piyasası: Dikkat Edin: Balinalar Bu Altcoin’lerde Satış Yapmaya Başladı! 2Kaynak: WhaleStats

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap