Dikkat: DOGE Satan Yatırımcılar Bu Altcoin’e Geçiyor!

Dikkat: DOGE Satan Yatırımcılar Bu Altcoin’e Geçiyor!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Dikkat: DOGE Satan Yatırımcılar Bu Altcoin’e Geçiyor!

Başta Dogecoin (DOGE) olmak üzere meme coin piyasası hafta boyunca kıymetli kayıplar verdi. Bu piyasasının toplam bedeli yarı yarıya eridi. Bilgiler, bu esnada trend bir coin’in büyük yatırımcıların ilgisini çektiğini gösteriyor.

Dogecoin (DOGE), PEPE’nin piyasaya sürülmesinden sonra en berbat darbeyi aldı

Meme coin başkanı Dogecoin, son vakitlerde günlük süreç hacminde büyük bir düşüş yaşadı. Kaiko’nun paylaştığı bir grafik, meme coin piyasasının Mart sonundan Nisan başına kadar neredeyse 1,5 milyar dolara ulaşan günlük süreç hacminin, bu ayın başlarında 0,5 milyar doların altına düştüğünü ortaya koyuyor.

Ayrıca Pepe Coin, Dogecoin’in dominansını büyük ölçüde küçültüyor. Öte yandan, Shiba Inu ise Şubat ayından bu yana nispeten istikrarlı bir günlük süreç hacmi sürdürdü. Lakin, son on haftada günlük süreç hacmi 0,5 milyar doları aşamadı.

Meme coin piyasası Nisan ayından bu yana Pepe Coin’in denetiminde. PEPE, şimdi yeni bir proje olmasına karşın kısa müddette %4,200’ün üzerinde getiri sağladı. Böylelikle global yatırımcıların ilgi odağı haline geldi. Tekrar de, Btcpiyasasi.com analizlerinde yer verdiğimiz üzere, kimi uzmanlar önemli bir düşüş bekliyor.

Balinalar fiyat düşerken bile Pepe Coin satın alıyor

Meme coin piyasasındaki keskin düşüş balinaları PEPE satın almaktan caydırmadı. Lookonchain’in bildirdiğine nazaran balinalar, fiyatlardaki düşüşe karşın büyük ölçülerde PEPE biriktiriyor.

Lookonchain’in raporuna nazaran, “Fiyat düştükten sonra 3 balina PEPE almaya başladı. Birinci balina, fiyat 0,000002054 dolar iken Binance’ten 1,4 trilyon PEPE (2,76 milyon dolar) çekti. İkinci balina, 223 ETH (412k) ile 0,000001942 dolardan 212 milyon PEPE (429.000) satın aldı. Üçüncü balina, 450 ETH (831.000 dolar) ile 0,000001957 dolardan 424 milyar PEPE (864.000) satın aldı.”

Binance, 6 Mayıs’ta Pepe’yi listelediğinden beri, platformunda token süreç hacminde büyük artış gördü. CoinGecko’dan alınan bilgiler, PEPE’nin süreç hacimlerinin birçoklarının Binance’ten geldiğini gösteriyor. Hafta içinde PEPE Binance’de 430 milyon doların üzerinde hacme ulaştı. Fiyat düşüşüne karşın, DexTools’a nazaran PEPE sahiplerinin sayısı 100.000’i aştı.

PEPE düzeltme sinyali veriyor

CoinMarketCap bilgilerine nazaran PEPE, 5 Mayıs’ta ATH fiyatı olan 0,000004354 doları belirledi. Günlük hacmi bu noktada 1,61 milyar dolara ulaştı. Fakat, şu anda bu noktada %50 düşüşle süreç görüyor.

Düşüşün, yatırımcılar ve gelişmiş ticaret stratejileri kullananlar tarafından kar elde edilmesiyle daha da şiddetlendiği bildirildi. On-chain analitik firması Santiment’e nazaran, ETH mevduatlarındaki artış, yatırımcıların muhtemelen Pepe konumlarından kar elde ettiğini gösterdi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Dikkat: DOGE Satan Yatırımcılar Bu Altcoin’e Geçiyor! 1

Bununla birlikte, piyasa uzmanları PEPE’nin gelecekte ne kadar sürdürülebilir olacağını sorguluyorlar. Ethereum ağında yatırıldığı için az sayıda yatırımcının tokenin büyük ölçülerini elinde tutması ve denetimin çok az sahibine sahip olması Pepe’ye yönelik tasaları büyütüyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap