Dikkat: Dev Kripto Cüzdan Şirketi Bu 3 Altcoin İçin İhtar Yayınladı!

Dikkat: Dev Kripto Cüzdan Şirketi Bu 3 Altcoin İçin İhtar Yayınladı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Dikkat: Dev Kripto Cüzdan Şirketi Bu 3 Altcoin İçin İhtar Yayınladı!

Kripto para cüzdanı sağlayıcısı Ledger, Ethereum, Polygon ve BSC hesap sahiplerini uyarıyor. Ledger, kullanıcıların hesaplarına gelen “kupon” NFT’lerinin makus niyetli irtibatlar içerdiğini söylüyor.

Kripto cüzdan sağlayıcısı 3 altcoin kullanıcısını uyardı

Ledger, bu kullanıcı kümesini hesaplarına gönderilen dolandırıcılık emelli “kupon” NFT’lerine karşı dikkatli olmaları konusunda uyarıyor. Kripto para cüzdanı sağlayıcısına nazaran, bunlar kullanıcıları kandırmak üzere tasarlanmış makus niyetli irtibatlar içeriyor. Böylelikle, kullanıcıların 24 sözlük kurtarma sözlerini ifşa etmelerini sağlamayı amaçlıyor. Bu bağlamda Ledger, X hesabı üzerinden şu uyarıyı yayınladı:

Dolandırıcılık uyarısı: Ethereum, Polygon ve BSC hesaplarınıza gönderilen dolandırıcılık gayeli “kupon” NFT’lerine dikkat edin. Bunlar, 24 sözlük kurtarma cümlenizi vermeniz için sizi kandırmak üzere tasarlanmış berbat niyetli kontaklar taşıyor. Sözünüzü ASLA kimseyle paylaşmayın. Nasıl inançta kalabilirsiniz?

1- NFT’yi göndermeye çalışmayın.

2- NFT’ye sağ tıklayın ve Gizle’yi seçin.

Uyarı: Bu NFT kuponları dolandırıcılık!

Ledger’a nazaran, kullanıcılar kupon üzere görünen ve üçüncü taraf bir web sitesinde kullanıldığında fiyatsız para garantisi veren istenmeyen NFT airdrop’ları alabilirler. Kripto cüzdan sağlayıcısı, bu NFT kuponlarının dolandırıcılık olduğunu söylüyor. Ayrıyeten, bunların sıklıkla üçüncü taraf web sitelerine temaslar içerdiğini belirtiyor. Bu yüzden de Btcpiyasasi.com olarak bildirdiğimiz üzere, kullanıcıları bu mevzuda uyarıyor.

Bu dolandırıcılıkta, kullanıcılar üçüncü taraf web sitelerini yahut uygulamalarını ziyaret etmeleri için kandırılıyor. Burada 24 sözlük kurtarma sözlerini açıklamaları yahut Ledger aygıtlarıyla berbat niyetli bir süreç imzalayarak dolandırıcının hesaplarına erişmesini sağlamaları isteniyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Dikkat: Dev Kripto Cüzdan Şirketi Bu 3 Altcoin İçin İhtar Yayınladı! 1

Güvende kalmak için ne yapmalı

Ledger, kullanıcıları bilhassa 24 sözlük kurtarma cümlesini kimseye açıklamamaları konusunda uyarıyor. Ayrıyeten kripto cüdan şirketi, rastgele bir web sitesi yahut uygulamaya yazmamaları gerektiğini hatırlatıyor. Ek olarak, NFT’yi göndermeye yahut yakmaya çalışmamak ve bunun yerine NFT’ye sağ tıklayıp “gizle” seçeneğini seçmek üzere inançta kalmaları için atmaları gereken adımları da özetliyor.

Özetle, kullanıcıların bu temaslar içeren istenmeyen bir NFT kuponuyla karşılaştıklarında bu adımları atmaları gerekiyor. Birinci adım, makus niyetli NFT’yle ilgili irtibatlar yahut web siteleri ile rastgele bir etkileşimden kaçınmak. İkinci olarak, NFT’yi diğer bir hesaba ya da yazıcı adresine göndermemeleri gerekiyor. Zira bu, berbat niyetli olabilecek ve kullanıcının hesabını tehlikeye atabilecek NFT’nin altında yatan akıllı mukavele ile teması neden olabilir. Son olarak, Ledger Live’da NFT’nin üzerine sağ tıklayıp “NFT Koleksiyonunu Gizle” seçeneğini seçerek gizlemeleri lazım.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap