Dikkat: Bu Hafta 5 Altcoin İçin Yüklü Unlock Var!

Dikkat: Bu Hafta 5 Altcoin İçin Yüklü Unlock Var!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Dikkat: Bu Hafta 5 Altcoin İçin Yüklü Unlock Var!

Kripto para dünyası, çoklukla Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) hareketlerini yansıtan fiyat dalgalanmalarıyla daima hareket halinde. Bununla birlikte, bu dinamik görüntü içinde, kişisel kripto varlıklarının fiyat hareketlerini etkileyebilecek eşsiz faktörler vardır. Bu faktörlerden biri, altcoinler için hem olumlu hem de olumsuz sonuçlar doğurabilen token kilitlerinin açılmasıdır. Bu makalede, çeşitli altcoinlerin yaklaşan token kilitlerini ve bunların piyasa üzerindeki potansiyel tesirlerini inceleyeceğiz.

Bu altcoin projelerinde kilitler açılıyor

Token kilitleri, daha evvel kilitli olan kripto varlıklar sahipleri tarafından erişilebilir hale geldiğinde açılır. Bu olaylar bir kripto paranın fiyatını ve süreç hacmini kıymetli ölçüde etkileyebilir. Ekseriyetle token kilitlerinin açılması, satış baskısının artmasına neden olduğundan yatırımcılar tarafından ihtiyatla karşılanmakta. Birinci olarak Uniswap (UNI) 454,79 bin UNI’nin kilidini açıyor.  Önde gelen merkezi olmayan borsalardan (DEX’ler) biri olan Uniswap, kendi mahallî tokenı UNI’nin kıymetli bir ölçüsünün kilidini açmaya hazırlanıyor. Yaklaşık yarım milyon UNI tokenının 18 Eylül’de kullanıma sunulmasıyla birlikte, traderlar ve yatırımcılar bu token akışının UNI piyasasını nasıl etkilediğini yakından izleyecek.

Ulaş Utku Bozdoğan: Dikkat: Bu Hafta 5 Altcoin İçin Yüklü Unlock Var! 1

Pendle (PENDLE) ise  57,35 bin PENDLE’ın kilidini açacak.  Faiz getiren tokenların alım satımına yönelik bir platform olan Pendle, 20 Eylül’de 57 binden fazla PENDLE tokenının kilidinin açıldığını görecek. Bu aktiflik, sahiplerinin kilidi açılmış tokenlarını tutmaya ya da satmaya karar vermeleri nedeniyle PENDLE piyasasında volatilitenin artmasına yol açabilir. SpaceID (ID) 18,49 milyon ID’yi (3,78 milyon dolar değerinde) piyasaya sokacak. SPACE ID, 22 Eylül’de tokenlerinin kıymetli bir kısmının kilidini açacak. Bu aktiflik, 3,78 milyon dolar kıymetindeki toplam arzın yüzde 6,46’sını temsil ediyor ve proje ve topluluğu için değerli bir dönüm noktası oluşturuyor.

1inch ve ACA için de kıymetli unlock’lar var

Diğer yandan 1inch 53,57 bin adet 1INCH’in (13,34 bin dolar değerinde) kilidini açacak.  Bir DEX toplayıcısı olan 1inch, 22 Eylül’de nispeten az ölçüde altcoin yayınlayacak. Bu aktiflik piyasa üzerinde değerli bir tesire sahip olmasa da, 1inch meraklıları ve traderları tarafından yakından izlenecektir. Son olarak Acala 4,66 milyon ACA (217,65 bin dolar değerinde) kilit açacak. Bu, arzın yüzde 0,58’ine denk geliyor.  Polkadot üzerine inşa edilmiş merkezi olmayan bir finans (DeFi) platformu olan Acala, tokenlarının bir kısmını 25 Eylül’de kullanıma açacak.

Ulaş Utku Bozdoğan: Dikkat: Bu Hafta 5 Altcoin İçin Yüklü Unlock Var! 2

Token kilitlerinin açılması, kripto para piyasasını değerli ölçüde etkileyebilen, çoklukla volatilitenin ve alım satım faaliyetlerinin artmasına yol açan olaylardır. Uniswap (UNI), Pendle (PENDLE), SPACE ID (ID), 1inch (1INCH) ve Acala (ACA) yaklaşan kilit açmalara hazırlanırken, piyasa iştirakçileri bu altcoinler üzerindeki tesirlerini pahalandırmak için bu aktiflikleri yakından izleyecektir. Bu sürümlerin fiyat artışlarına mı yoksa düzeltmelere mi yol açacağı şimdi muhakkak değil.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap