Dikkat: Bu Altcoin Kurucusunun Hesabı Hacklendi!

Dikkat: Bu Altcoin Kurucusunun Hesabı Hacklendi!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Dikkat: Bu Altcoin Kurucusunun Hesabı Hacklendi!

Hackerlar, bu sefer de Uniswap kurucusunun Twitter hesabını ele geçirdi. Bunun akabinde hesabı kullanarak, dolandırıcılık yapmaya çalıştılar. Lakin, durumu fark eden kripto meraklıları oburlarının oltaya gelmemesi için ikaz yaptı. Bu ortada, altcoin projesinin kurucusunun Metamask ve Coinbase Wallet hesapları bloke edildi.

Hacker’ler, bu altcoin kurucunun Twitter hesabını ele geçirdi!

Hayden Adams‘ın Twitter hesabının 254.000’den fazla takipçisi var. Dün, hesabı ele geçiren hacker’lar berbat niyetli bir irtibata tıklamaya teşvik eden paylaşım yaptı. Hackerlar, ezkaza kullanıcıların tokenlarının risk altında olduğunu tez eden bir tweet yayınladı. Kripto Twitter üyeleri, Uniswap’ın kurucusu Hayden Adams’ın ele geçirilen hesabı tarafından yürütülen bir dolandırıcılığı süratle tespit etti. Bunun akabinde, diğerlerini buna karşı uyardılar.

Telegram’daki bir Web3 Güvenlik Uyarısı kanalı, takipçilerine Adams’ın Twitter hesabının 20 Temmuz’da ele geçirildiğini bildirdi. Uniswap kurucusu ve CEO’sunun hesabı, 254.000’den fazla takipçisine, platformun Permit2 mukavelesinin “bilinmeyen bir istismardan etkilendiğini” ve kullanıcıların tokenlerinin risk altında olduğunu argüman eden ve onları makus gayeli bir temasa tıklamaya teşvik eden bir tweet yayınladı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Dikkat: Bu Altcoin Kurucusunun Hesabı Hacklendi! 120 Temmuz’da Uniswap kurucusu Hayden Adams’ın Twitter hesabından hackerlar tarafından gönderilen tweet. Kaynak: Twitter.

İlk dolandırıcılık tweeti kaldırılmadan evvel yalnızca birkaç dakika yayında kaldı. Lakin neredeyse birebir olan birkaç tweet de paylaşıma girdi. Haber yazımı sırasında bu tweetlerin birçoğu Twitter kullanıcıları tarafından hala görülebiliyordu.

Adams’ın Metamask ve Coinbase Wallet hesapları bloke edildi

Bu ortada, Web3 Security Alert, Adams’ın Metamask ve Coinbase Wallet hesaplarının da bloke edildiğini bildirdi.

https://twitter.com/Uniswap/status/1682130018225225728

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere, toplumsal medya platformlarını kullanarak kullanıcıları kripto varlıkları ya da prestiji para üzerinden dolandırmaya çalışan makûs aktörler yeni bir şey değil. Fakat firmaların gerisindekiler bunların sayısını ve sıklığını azaltmaya çalışıyor. Twitter idare şurası lideri Elon Musk, 1 Temmuz’da platformun “botları ve öteki makûs aktörleri tespit etmek ve ortadan kaldırmak” gayesiyle kullanıcıların günlük okumalarına müsaade verilecek gönderi sayısını süreksiz olarak sınırlayacağını duyurdu.

6 Temmuz’da toplumsal medya firması Meta, Twitter’a rakip olması beklenen bir mikroblog uygulaması olan Threads’i piyasaya sürdü. Platform birkaç gün içinde 100 milyondan fazla kullanıcıya ulaştı. Bununla birlikte, uydurma NFT projelerini tanıtan ve öbür kripto Twitter kişiliklerini taklit eden dolandırıcılar çabucak ortaya çıktı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap