Dikkat: Bu Altcoin İçin Pump ve Dump Uyarısı Geldi!

Dikkat: Bu Altcoin İçin Pump ve Dump Uyarısı Geldi!

Paylaş
BTC Piyasası: Dikkat: Bu Altcoin İçin Pump ve Dump Uyarısı Geldi!

Blockchain araştırmacısı ZachXBT, dört önde gelen çevrimiçi traderı, potansiyel olarak 2,67 milyon takipçiye ulaşan bir PAAL AI pump-ve-dump planına dahil eden zorlayıcı ispatları açıkladı. Bu traderlar; TraderNJ, PetaByte, XO ve Trader SZ, argümana nazaran ferdî kar için piyasayı manipüle etti. Altcoin PAAL AI’nın fiyatı haftalar içinde 0,017 dolardan tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan 0,0451 dolara yükseldi. Sızan iletiler, yakın işbirliği içinde olan bir influencer ağı olduğunu gösteriyor. Yani kripto dolandırıcılığını ifşa etmesiyle tanınan ZachXBT, kesime şeffaflık getirme misyonunu sürdürüyor. İşte detaylar…

Altcoin projesi, promosyondan evvel satın alınmıştı

11 Eylül’de ZachXBT, X (eski ismiyle Twitter) üzerinden yaptığı bir dizi paylaşımda TraderNJ, PetaByte, XO ve Trader SZ’nin takipçilerinin ziyanına kâr elde etmeyi amaçlayan bir pump-ve-dump planına dahil olduklarını sav etti. ZachXBT toplumsal medyada, bilhassa PAAL AI projesine odaklanarak, kripto cüzdanları ortasındaki çeşitli süreçleri gösteren bir diyagram yayınladı. Ayrıyeten, projeden altcoin aldıktan kısa bir müddet sonra, Trader SZ’nin tokenı toplumsal medyada tanıtmaya başladığını açıklıyor:

Trader SZ, 10 Ağustos’ta takımından 4 milyon PAAL aldı ve birkaç gün sonra ‘shilling’ yapmaya başladı. Bundan kısa bir müddet sonra da dump etmeye başladı.

PAAL AI fiyatı yükselmişti

PAAL AI’nin fiyatı 10 Ağustos’ta 0,017 dolardan yükselerek 3 Eylül’e kadar tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan 0,0451 dolara ulaştı. Argümanlar çeşitli Telegram metinlerinin ve sesli iletilerin yayınlanmasıyla ortaya çıktı. Küme sohbetinde Petabyte’tan geldiği tez edilen bir ileti ortaya çıktı. İletide “Bu adamların birden fazla bizim ferdî dostlarımız. Bizim söylememizle gemiye binmeye istekli olacaklarından emin olabilirim,” tabirleri yer aldı. Ayrıyeten, birleşik takipçilerinin 2,67 milyon organik takipçiye ulaşacağına dikkat çekti. ZachXBT, kripto kesimindeki hileli projeleri ve dolandırıcılıkları cesurca ifşa etmesiyle ün kazanmıştır.

BTC Piyasası: Dikkat: Bu Altcoin İçin Pump ve Dump Uyarısı Geldi! 1

Ancak bu durum onun yasal zorluklarla müsabakasına neden oldu. 17 Haziran’da, Twitter’da MachiBigBrother olarak bilinen Jeffrey Huang’ın 2022’de yazdığı bir araştırma makalesi nedeniyle ZachXBT’ye dava açtığı ortaya çıktı. ZachXBT, davanın “temelsiz ve tabir özgürlüğünü engellemeye yönelik bir girişim” olduğunu belirtti. Anonim Blockchain araştırmacısı yasal sürece itiraz edeceğine kelam verdi. Bununla birlikte, ilgili masrafları karşılamak için topluluktan yardım istedi. Birkaç saat içinde toplamda 600.000 doların üzerinde bağış topladı. Binance CEO’su Changpeng ‘CZ’ Zhao ve Kraken kurucusu Jesse Powell üzere kıymetli isimler de önde gelen destekçiler ortasında yer alıyor. Hem ZachXBT hem de Huang 15 Ağustos’ta toplumsal medya hesaplarından Huang’ın davayı geri çektiğini duyurdu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap