Dikkat: Bu 4 Altcoin, Mayıs’ta Yeni Tabanları Görebilir!

Dikkat: Bu 4 Altcoin, Mayıs’ta Yeni Tabanları Görebilir!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Dikkat: Bu 4 Altcoin, Mayıs’ta Yeni Tabanları Görebilir!

Nisan ayı kripto para piyasası için yükselişle başladı. Bununla birlikte, 14 Nisan’da başlayan keskin düşüş birkaç kripto paranın tüm çıkarlarını kaybetmesine yol açtı. Kripto analist Valdrin Tahiri, bilhassa ağır darbe alan 4 altcoin projesini inceliyor. Analiste nazaran, altcoin’lerin oluşumları, Mayıs’ta daha fazla düşüşe işaret ediyor.

MATIC kritik dayanağını kaybetti

Polygon (MATIC) fiyatı 19 Nisan’da yükselen bir dayanak çizgisinden aşağı kırıldı. Bu çizgi daha evvel yılın başından bu yana artışın eğimini şekillendirmişti. Sonuç olarak, bu kırılma üst taraflı hareketin tamamlandığını ve aşağı istikametli yeni bir hareketin başladığını gösteriyor. Dahası, fiyat 1,05 dolardaki kritik Fib ve yatay takviye düzeyini kaybetti. Fibonacci düzeltme düzeyleri prensibine nazaran, bir istikamette kıymetli bir fiyat değişikliğinin akabinde, fiyatın yepyeni tarafında devam etmeden evvel kısmen geri çekilmesi yahut evvelki bir fiyat düzeyine geri dönmesi beklenir. Ayrıyeten, bu düzeyler gelecekteki üst gerçek hareketlerin tepesini belirlemek için de kullanılabilir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Dikkat: Bu 4 Altcoin, Mayıs’ta Yeni Tabanları Görebilir! 1MATIC günlük grafik / Kaynak: TradingView

Altcoin düşüşe geçtikten sonra 1,05 dolar düzeyini direnç olarak doğruladı (kırmızı simge). Bu durum, fiyat tabana ulaşmadan evvel daha fazla aşağı istikametli hareketin beklendiği ihtimalini destekliyor. Mevcut fiyatın altında takviye olmaması nedeniyle MATIC’in, yılın en düşük düzeyi olan 0,74 dolara kadar düşmesi muhtemel. 1,05 doların üzerinde bir kapanış durumunda bu düşüş varsayımını geçersiz olur. Bu durumda MATIC’in 1,20 dolardaki evvelki yükselen takviye sınırına ulaşması mümkün. Fakat, düşüş momentumu şu anda daha fazla aşağı taraflı beklenebileceğini gösteriyor.

Bu altcoin fiyatı yeni yılın taban düzeyine daldı

PancakSwap (CAKE) fiyatı, 19 Nisan’da yükselen bir dayanak çizgisinden aşağı indi. Altcoin, o vakitten beri düştü. Düşüş süratli oldu ve bir sıçrama izine müsaade vermedi. CAKE fiyatı yılın en düşük düzeyi olan 2,57 dolara ulaştı. Ayrıyeten, 2,55 dolar yatay dayanak alanından daha fazla kırılma riski taşıyor. Şayet kırılırsa, 2022’nin en düşük düzeyinin altına düşecektir. Mevcut fiyatın altında dayanak olmaması nedeniyle, bu durumun 0,70 dolara kadar keskin bir düşüşe neden olması mümkün.

Ulaş Utku Bozdoğan: Dikkat: Bu 4 Altcoin, Mayıs’ta Yeni Tabanları Görebilir! 2CAKE günlük grafik / Kaynak: TradingView

Bununla birlikte, altcoin sıçrama yaparsa, artık direnç sağlaması beklenen 3,20 dolar alanına hakikat artabilir.

OP fiyatı ayı formasyonundan kopma riski taşıyor

Optimism (OP) fiyatı Şubat ayının başından bu yana azalan bir direnç çizgisinin altına düştü. Sınırın yanı sıra, fiyat 2.0 dolar yatay dayanak alanına da reaksiyon verdi. Birleştirildiklerinde, düşüş formasyonu olarak kabul edilen azalan bir üçgen oluşturuyorlar. Bu, formasyonun birden fazla vakit arızalara yol açtığı manasına geliyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Dikkat: Bu 4 Altcoin, Mayıs’ta Yeni Tabanları Görebilir! 3OP günlük grafik / Kaynak: TradingView

Bir arıza meydana gelirse, OP fiyatı bir sonraki en yakın takviye olan 1,30 dolara düşebilir. Dayanak, yatay bir dayanak alanı ve yükselen bir takviye çizgisi oluşturuyor. Öte yandan, düşüş eğilimi gösteren altcoin 2,0 dolarlık alanda sıçrama yapmayı başarırsa, 2,25 dolardaki azalan direnç çizgisine yanlışsız bir artış mümkün.

Bu altcoin fiyatı düzeltici yapının akabinde düşüyor

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere The Graph (GRT), 10 Mart’ta üst istikametli bir hareket başlattı. Lakin, bunu sürdüremedi ve 21 Nisan’da trendi bilakis çevirdi. Düşüş, yükselen bir dayanak sınırından kopmaya neden oldu. Bu da üst taraflı hareketin tamamlandığını gösteriyor. Dahası, evvelki artış bir A-B-C düzeltme yapısına çok benziyor. Elliott Wave teorisini kullanan teknik analistler, bir trendin tarafını belirlemek için tekrar eden uzun vadeli fiyat modellerini ve yatırımcı psikolojisini inceler. Düzeltme üst istikametli olduğu için trendin düşüş istikametinde olduğu manasına geliyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Dikkat: Bu 4 Altcoin, Mayıs’ta Yeni Tabanları Görebilir! 4GRT günlük grafik / Kaynak: TradingView

Düşüş devam ederse, düşüş eğilimi gösteren altcoin’in bir sonraki en yakın takviye alanı olan 0,095 dolara kadar düşmesi mümkün. Yükselen dayanak sınırını geri kazanması durumunda bu düşüş kestirimini geçersiz olur. Böylelikle, 0,22 dolara hakikat bir artışa yol açabilir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap