Dikkat: Bu 3 DeFi Altcoin’i Dünyaca Ünlü Borsaya Giriyor!

Dikkat: Bu 3 DeFi Altcoin’i Dünyaca Ünlü Borsaya Giriyor!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Dikkat: Bu 3 DeFi Altcoin’i Dünyaca Ünlü Borsaya Giriyor!

İngiliz kripto yatırım şirketi ETC Group, üç DeFi altcoin projesinin değerini takip eden üç borsada işlem gören ürünü (exchange traded product/ETP) piyasaya sürdü. Yeni yatırım araçları ünlü borsalarda, Zürih merkezli SIX Swiss Exchange ve Frankfurt merkezli Deutsche Börse’de kullanıma sunuldu. İşte ürünlerin detayları…

Üç DeFi altcoin için ETP piyasaya sürüldü

ETC Group, kripto borsasında işlem gören üç ürünü (ETP) piyasaya sürdü. Bu ürünler Avalanche (AVAX), Polygon (MATIC) ve Cosmos (ATOM)’u kapsıyor. ETC Group Physical Avalanche ETP (AVAL), ETC Group Physical Cosmos ETP (ATME) ve ETC Group Physical Polygon ETP (MTCE) ürünleri; Six Swiss Exchange ve Deutsche Boerse’de toplam harcama oranları (TER) yüzde 1,95 olarak listelenmiştir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Dikkat: Bu 3 DeFi Altcoin’i Dünyaca Ünlü Borsaya Giriyor! 1

Bu durum, firmanın kripto ETP ürünlerini sekize çıkarıyor. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere geçen Eylül ayında, Ethereum, Solana, Cardano, Polkadot, Bitcoin Cash ve Litecoin ETP’lerini piyasaya sürmüştü.

İşte ETP’lerin detayları

AVAL, Avalanche ağında işlem yapmak için kullanılan Avalanche’ın AVAX yönetim tokenının 720 milyon ile sınırlandırılmış fiyatını takip ediyor. Ağ, herhangi bir tür varlığın merkezi olmayan bir şekilde alınıp satılabileceği bir platform olmayı hedefliyor. ATME, bağımsız olarak çalışan Blockchain’leri birbirine bağlayan merkezi olmayan bir küresel ağ olan Cosmos’un ATOM yönetişim tokenını izlerken MTCE, bir Ethereum side-chain ağı olan Polygon’un MATIC yönetişim tokenını izler.

Ulaş Utku Bozdoğan: Dikkat: Bu 3 DeFi Altcoin’i Dünyaca Ünlü Borsaya Giriyor! 2

Bu ayın başlarında, Londra Menkul Kıymetler Borsası’nda işlem gören Avrupa’nın ilk metaverse ETF’si olan ETC Group Global Metaverse UCITS ETF’yi (METR) piyasaya süren ETC Group’un kurucusu ve eş-CEO’su Bradley Duke “Yatırımcılar, portföylerine daha yeni, yenilikçi kripto para birimlerinin bazılarını, özellikle de büyük piyasa değerine sahip olanları ekleme konusunda giderek daha fazla ilgileniyorlar,” ifadelerini kullanarak şunları ekledi:

Bu ETC’lerin eklenmesi, yatırımcılara likidite ve sıkı alım satım marjları sağlamak için likidite sağlayıcılarla olan ortaklıklarımız tarafından desteklenen yüksek kaliteli, fiziksel olarak desteklenen dijital varlıklar sunuyor.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap