Dikkat: Bu 3 Altcoin Uçurumdan Düştü!

Dikkat: Bu 3 Altcoin Uçurumdan Düştü!

Paylaş
BTC Piyasası: Dikkat: Bu 3 Altcoin Uçurumdan Düştü!

Kripto para piyasası son aylarda dalgalı bir seyir izledi. Bu süreçte birtakım altcoin projeleri bir ay içinde kıymetlerinin %30’undan fazlasını kaybetti. Bu altcoinlere yakından bir bakalım.

Kaybedenler kulübünde ön sıralarda oturan 3 altcoin!

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere, kripto piyasası son günlerde biraz sakin. Bununla birlikte son aylarda hayli dalgalı bir seyir izledi. Başkan kripto Bitcoin ve birçok altcoin Grayscale’in SEC karşısındaki zaferinin akabinde bir ralliye başladı. Lakin, bu bahar havası çok uzun sürmedi. SEC’in spot Bitcoin ETF müracaatlarına ait kararlarını ertelemesi sonrası karlarını geri verdi. Bu dalgalı süreçte kimi altcoin’ler sert düşüşler gördü. Birinci 100 kripto para ortasında son 30 günde en makûs performans gösteren üç altcoin:

  • Gala Games (GALA): %32,57 kayıp.
  • GMX Protokolü (GMX): %32,40 kayıp.
  • Pepe (PEPE): %30,39 kayıp.
BTC Piyasası: Dikkat: Bu 3 Altcoin Uçurumdan Düştü! 1İlk 100 ortasında son 30 gün içinde en çok kaybedenler. Kaynak: CoinMarketCap

İlginç bir biçimde, bu üç altcoin geçmişte en yeterli performans gösteren varlıklar ortasında yer aldı. PEPE ve GMX 2023’te piyasanın ilgisini çekerken, GALA 2021’ler ve 2022’lerdeki Blockchain oyunları ateşi sırasında güzel bir performans sergiledi.

Kaybedenlerde birinci sırada Gala Games (GALA) oturuyor

Gala Games, Blockchain oyunlarını eğlenceli ve daha oynanabilir hale getirmek isteyen oyun geliştiricileri tarafından oluşturuldu. Altcoin, son boğa piyasasında bölüme hakim olan finans teşviklerine odaklanmayı ortadan kaldırdı. GALA, Gala Games mağazasında başlatılan oyunlar tarafından NFT’leri ve öteki kaynakları satın almak için kullanılan bir yardımcı program tokeni. Token, basın saatine nazaran 0,015 ila 0,02 dolar ortasında el değiştiriyor. Bu ortada, son 24 saatte 40 milyon doların üzerinde süreç hacmiyle piyasa pahasına nazaran 85. sırada yer alıyor.

BTC Piyasası: Dikkat: Bu 3 Altcoin Uçurumdan Düştü! 2GALA 1 aylık fiyat grafiği

İkinci sıradaki altcoin GMX Protocol (GMX)

GMX Protocol, marj ticareti için merkezi olmayan bir borsa (DEX). Yatırımcıların Ethereum (ETH), Avalanche (AVAX) yahut Circle USD (USDC) cinsinden teminat yatırarak kaldıraçlı alım satım durumları açmalarına imkan tanıyor. Enteresan bir halde, bu traderlar likidite sağlayan ve operasyonlardan fiyat toplayan GMX sahiplerine karşı bahis oynuyorlar. GMX birebir vakitte bir yönetişim tokeni. Böylelikle, sahiplerinin platform için yönetişim tekliflerinde oy kullanmasına imkan tanıyor. Bu ortada, GMX basın saatine nazaran 34,05 dolardan süreç görüyor. Altcoin son 24 saat içinde 17 milyon dolara yakın süreç hacmiyle birinci 100’den düşmeye yakın.

BTC Piyasası: Dikkat: Bu 3 Altcoin Uçurumdan Düştü! 3GMX 1 aylık fiyat grafiği

Popüler meme coin’i Pepe (PEPE) de uçurumdan düştü!

Pepe, 420,69 trilyon token’lık devasa arzıyla 2023’te en çok trend olan meme coin oldu. Böylelikle, büsbütün spekülatif büyük bir hareketin akabinde birinci 100 kripto para ortasına girdi. Pepe’nin gerisindeki gruba ilişkin Ethereum adresinin (“0xa34…f2ea0”) 24 Ağustos’ta Binance, OKX, KuCoin ve Bybit’teki dört borsaya 16,85 milyon dolar pahasında 16,045 trilyon PEPE aktarmasıyla PEPE yatırımcıları paniğe kapıldı. Bu ortada PEPE basın vaktinde 0.000000806 dolardan süreç görüyor. Ayrıyeten token 24 saatlik 36.593.758 dolar süreç hacmine sahip. PEPE mevcut CoinMarketCap sıralamasında ise 91. sırada yer alıyor.

BTC Piyasası: Dikkat: Bu 3 Altcoin Uçurumdan Düştü! 4PEPE 1 aylık fiyat grafiği
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap