Dikkat: Bu 2 Altcoin Riskli Bölgede! Tasfiye Gelebilir

Dikkat: Bu 2 Altcoin Riskli Bölgede! Tasfiye Gelebilir

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Dikkat: Bu 2 Altcoin Riskli Bölgede! Tasfiye Gelebilir

Ekim 2022’de meydana gelen BNB Bridge hack teşebbüsü, BSC tabanlı Venus Protokolü sıkıntı durumda bıraktı. Protokol şu anda 200 milyon dolar pahasında 900.000 BNB durumun tartısını taşıyor. BNB fiyatı kritik bir dayanağı kırarsa, Venüs tasfiye riskiyle karşı karşıya kalacak. Altcoin piyasası önümüzdeki günlerde farklı bir krize daha hazırlık yapıyor.

Venus, BNB tasfiye riskiyle karşı karşıya: Altcoin piyasası çöküşü destekliyor

BSC tabanlı Venus Protokolü, son vakitlerde yaşanan güvenlik açığı ve düşen Binance Coin (BNB) fiyatı nedeniyle tasfiye riskiyle karşı karşıya. Altcoin topluluğu, hack teşebbüsünde ele geçirilen BNB teminatına yönelik sıkıntılara dikkat çekti. 2022’de meydana gelen hack, BNB fiyatının düşmesine neden oldu. Bilgisayar korsaları hafta sonu bu fonların bir kısmını tasfiye etti.

PeckShield’den alınan datalara nazaran, Venüs’teki BNB Köprüsü istismarcısının sıhhat oranı tehlikeli düzey olan 0,99’da duruyor. BNB’nin fiyatı 207,9 dolara düşerken, daha fazla fiyat düşüşüne ait tasalar bu adresin kırılganlığını artırıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Dikkat: Bu 2 Altcoin Riskli Bölgede! Tasfiye Gelebilir 1

BNB Bridge korsanları şu anda büyük ölçüde BNB tutuyor. Tıpkı vakitte Venüs Protocol üzerinde kıymetli bir borç konumuna sahip. Hack olayına karşın, Venüs hala BSC üzerinde ikinci en büyük DeFi projesi pozisyonunda, Altcoin projesi şu anda 600 milyon doların üzerinde toplam kilitli kıymete sahip.

Burada kıymetli olan, BNB fiyatının tasfiyeyi tetikleyecek düzeylerden uzak durması. Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere, bu düzey daha evvel 220 dolardı. Son düşüş ve ek likidite ile birlikte şu anda 200 dolar düzeylerinde.

20 doları kaybeden Solana, özgür düşüşün eşiğinde

Geçen haftanın piyasa düzeltmesi, BTC ve ETH’de olduğu üzere birden fazla altcoin için yıkıcı oldu. SOL için haftalık vakit çerçevesi teknik tahlili, fiyatın uzun vadeli alçalan bir direnç çizgisinden çıktığını gösteriyor. Sınır, ATH düzeyinden bu yana, bilhassa 609 gündür yerindeydi.

Aşırı bir ayı piyasasında, SOL fiyatı direnç çizgisine düşebilir ve bunu dayanak olarak doğrulayabilir. Çizgi şu anda 15,50 dolarda, mevcut fiyatın %26 altında.

Ulaş Utku Bozdoğan: Dikkat: Bu 2 Altcoin Riskli Bölgede! Tasfiye Gelebilir 2

Haftalık teknik tahlildeki görece tarafsız görünümün tersine, günlük trend düşüş eğilimi gösteriyor. Bunun birincil nedeni, 27 dolarlık direnç alanının üzerinde gözlemlenen sapmaydı. Daha sonra kıymetli bir düşüşün izlediği çok uzun bir üst fitil (beyaz daire) oluşumu da düşüşü destekledi.

Ayrıca SOL, 15 Ağustos’ta düşüş oranını hızlandırdı. Böylelikle, iki gün sonra 20 dolarlık bir düşüşe yol açan daha düşük bir yüksek (kırmızı simge) oluşturdu. Bu olaylar, altcoin fiyatının 27 dolar işaretine ulaşamamasıyla birlikte, zayıflık belirtilerinin göstergesidir.

Aşırı bir boğa hangi düzeylere işaret ediyor?

Böyle bir senaryoda, akla gelebilecek bir gelecek fiyat senaryosu, yaklaşık %115’lik değerli bir ralliyi içerecek. Bu da sonraki dirence 46 dolara gerçek yolu temizliyor. Solana şu anda teknik olarak düşüş eğilimini soğuttuğu 21 dolar bölgesine süreç görüyor. Altcoin için bu düzey kısa vadeli görünüm açısından kritik olacak.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap