Dikkat: Bu 16 Altcoin İçin Son Dakika Gelişmeleri Var!

Dikkat: Bu 16 Altcoin İçin Son Dakika Gelişmeleri Var!

Paylaş
BTC Piyasası: Dikkat: Bu 16 Altcoin İçin Son Dakika Gelişmeleri Var!

Celo Blockchain’in gerisindeki geliştirici Clabs’ın Ethereum Katman-2’ye geçiş teklifi geçti. Clearpool, Polygon zkEVM ile entegrasyonunu duyurdu. Binance’ın LTC Hashrate’i yarıya indi. Ve altcoin projelerinden daha fazla sıcak haberler var.

Altcoin projelerinden son dakika gelişmeleri…

Celo’nun Ethereum Katman-2’ye geçiş teklifi geçti

Celo Blockchain’in gerisindeki geliştirici CLabs, Celo’yu bağımsız bir katman-1 Blockchain’den bir Ethereum katman-2 tahliline geçirme teklifinin Pazartesi sabahı geçtiğini açıkladı. Değişiklik, güvenliği artırırken Celo ve Ethereum ortasındaki likidite paylaşımını kolaylaştırmayı amaçlıyor. Teklif sayfasına nazaran, iştirakçilerin 128’i geçiş lehinde oy verdi. Başka tarafta ise iştirakçilerden ikisi aleyhinde ve biri çekimser oy kullandı. cLabs grubu, önerilen geçişi 16 Temmuz’da bir Twitter başlığında topluluğa duyurmuştu. Bunun “Celo ve Ethereum topluluğu üyeleriyle aylar süren araştırma ve birinci tartışmaların” akabinde geldiğini söylemişti.

Clearpool, Polygon ZkEVM ile entegre oluyor

Clearpool, önde gelen bir merkezi olmayan finans (DeFi) protokolü. Altcoin projesi, Polygon zkEVM ile entegrasyonunu duyurdu. Böylelikle, protokolün borç verme pazaryeri ile entegre olacak üçüncü Blockchain tahlilini işaret etti. Bu heyecan verici gelişme, Clearpool’un genişleyen ekosistemine yüksek süratli süreçler, daha düşük fiyatlar ve gelişmiş güvenlik getirecek. Bu entegrasyon, Katman-2 tahlili olan Polygon’daki finansal tahlilleri güçlendirecek. Bu yüzden, DeFi topluluğu için son derece yararlı olacak.

BTC Piyasası: Dikkat: Bu 16 Altcoin İçin Son Dakika Gelişmeleri Var! 1

Binance’ın LTC Hashrate’i yarıya indi

Binance’in havuzundaki Litecoin (LTC) madenciliği hash suratı, madencilerin blok ödüllerinin yakında yarıya indirilmesiyle karşı karşıya kalmasıyla Ocak ayındaki 69 terahash/saniye (TH/s) düzeyinden 28 TH/s’ye düştü. Havuz, Ocak ayındaki baskın pozisyonundan düşerek yedinci en büyük LTC üreticisi haline geldi. Sonuç olarak Binance Pool, süreç hacmine nazaran en büyük borsa olan adaşı borsayla olan irtibatlarına karşın LTC hashrate’inin sırf %3,6’sını oluşturuyor. Tıpkı vakitte, Binance’in hissesini Poolin, F2Pool ve viaBTC emdi. Ayrıyeten, bunların hepsinin 2023’ün başından bu yana hashrate hisseleri artış kaydetti.

Binance CEO’su USDT’yi eleştirdi ve soruları cevapladı

Dünyanın en büyük kripto borsası olan Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ) bugün FAKAT oturumu düzenledi. CZ, Binance’ın FDUSD’ye ek olarak bir diğer dolar dayanaklı stablecoin paydaşlığı açıklayacağını söyledi. Ayrıyeten, Binance’ın algoritmik stablecoin deneyen küçük bir grubundan bahsetti. Öteki tarafta, en büyük stablecoin olan Tether (USDT) eleştirdi. USDT’nin tatmin edici bir kontrol raporu olmadığını ileri sürdü. Son olarak, Binance’ın riski azaltmak için mümkün olduğunca çok sayıda stablecoin ile çalışacağını vurguladı.

BTC Piyasası: Dikkat: Bu 16 Altcoin İçin Son Dakika Gelişmeleri Var! 2

Curve Finance, Bithumb’da %500 arttı

Merkezi olmayan borsa Curve Finance, Pazar günü geç saatlerde bir güvenlik açığıyla karşı karşıya kaldı. Lakin, bugün mahallî tokeni CRV, Güney Kore merkezli dijital varlık borsası Bithumb’da değerli ölçüde daha yüksek süreç görüyor. Böylelikle, Güney Kore’nin Bithumb borsasında listelenen CRV/KRW paritesi, fiyat zayıflığı sergileyen Batı borsalarında listelenen CRV/USD paritelerinden ayrıştı.

PancakeSwap gelir paylaşım havuzunu başlattı

Kriptodaki en büyük DEX’lerden biri, topluluğu için oyunun kurallarını değiştiren bir likidite teşebbüsü başlatıyor. Artık cömert mükafatlar sadece “teşvikli” havuzlarda değil, tüm CAKE stakerları için de mevcut. BNB Chain’in amiral gemisi DEX’i PancakeSwap (CAKE) grubu, bu gelişmeyi resmi duyuruyla paylaştı. Buna nazaran, tüm CAKE sahipleri için devasa Gelir Paylaşım Havuzu artık hizmette.

Tether, 2. çeyrekte 850 milyon dolar kar açıkladı

USDT stablecoin’in ihraççısı Tether Holdings Limited, 2. çeyrekte 850 milyon dolar kâr elde etti. Ayrıyeten, toplam fazla rezervlerini 3,3 milyar dolara çıkardı. Rapora nazaran Tether, USDT stablecoin’ini destekleyen yaklaşık 72,5 milyar dolar pahasında ABD Hazine Bonosuna sahip. Tether sözcüsü, “850 milyon dolar, Tether’in fazla rezervlerinin artmasına katkıda bulunan bu çeyreğin elde tutulan karını temsil ediyor. Temelde Tether’i daha da güçlendirmek için şirkette bulunan ek sermayedir,” dedi.

Binance yeni süreç pariteleri listeledi

Binance, kullanıcılara kripto piyasasında alım satım yapmak ve borç almak için daha fazla seçenek sunuyor. Bu bağlamda Binance, AGLD ve T’nin Cross Margin platformundaki yeni ödünç alınabilir varlıklar olduğunu açıkladı. Ayrıyeten, Isolated Margin platformuna ARKM/TUSD ve AUCTION/USDT yeni alım satım paritelerini eklendiğini duyurdu.

BTC Piyasası: Dikkat: Bu 16 Altcoin İçin Son Dakika Gelişmeleri Var! 3

SEC, Hex kurucusu hakkında soruşturma başlattı

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Değerler ve Borsa Kurulu, kripto alanında daha çok Richard Heart olarak bilinen Richard Schueler’e karşı, üç tokenin kayıtsız ‘menkul kıymet’ teziyle dava açtı. SEC, Richard Heart’ın “555 karatlık bir elmas, değerli saatler ve üst seviye otomobiller” satın almak için 12 milyon dolardan fazla yatırımcı fonu kullandığını tez ediyor. Ayrıyeten SEC, Heart’ın federal menkul değerler maddelerini ihlal ettiğini ileri sürüyor. Dahası, hem ABD’de hem de yurtdışında kişisel yatırımcıları dolandırdığını sav ediyor.

Ripple, ABD SEC’den Gary Gensler’i kızartıyor!

XRP davasında verilen tarihi Özet Kararın akabinde Ripple, ABD Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) karşı verdiği çabada çıtayı yükseltti. Pazartesi günü, Ripple’ın baş hukuk sorumlusu Stuart Alderoty, ‘After Hours’ serisinin bir modülü olarak birçok görüntünün birincisi olabilecek bir görüntü yayınladı. Görüntü, menkul değerler, yatırım kontratları ve dijital varlıklarla ilgili baş karışıklığını gidermeyi amaçlıyor. Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere, 13 Temmuz’da Yargıç Analisa Torres, Ripple ve SEC davasında XRP’nin ferdî alıcılara satıldığında bir menkul değer olmadığına karar verdi.

Lookonchain: Bu balina Ethereum satıp Uniswap aldı

On-chain analitik platformu Lookonchain’e nazaran, büyük bir balina yüklü ölçüde UNI satın alımı gerçekleştirdi. Balina bu alım sürecinde 2 milyon dolar harcadı. Öbür tarafta, balina bu satın alımı gerçekleştirmek için Ethereum (ETH) satışı yaptı. Lookonchain, “Bir balina, son 24 saat içinde ortalama 6,44 dolar fiyattan 308.793 UNI aldı. Bu alım için 1.067 ETH (2 milyon dolar) harcadı,” paylaşımını yaptı.

Space ID, yeni yükseltmesini duyurdu

İnovasyonun hudut tanımadığı Web3’ün süratli dünyasında SPACE ID topluluğu ön saflarda yer almaya devam ediyor. Bu doğrultuda, merkezi olmayan ortamda gezinmenin devrimsel bir yoluna yanlışsız ilerliyor. Space ID, bugün resmi Twitter hesabı üzerinden SPACE ID 3.0 yükseltmesini paylaştı. Altcoin projesinin Binance’ın listesinde olduğunu belirtmek gerekiyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap