Dikkat: Binance’ten 5 Altcoin İçin Delist Kararı! Çöküş Başladı

Dikkat: Binance’ten 5 Altcoin İçin Delist Kararı! Çöküş Başladı

Paylaş
BTC Piyasası: Dikkat: Binance’ten 5 Altcoin İçin Delist Kararı! Çöküş Başladı

Binance, yasal sorumluluklar nedeniyle Belçika bölgesinde kullanıcılarının 4 değerli altcoin ile süreç yapmasını durduracağını bildirdi. Kelam konusu delist, 21 Eylül’de gerçekleşecek ve kıymetli projeleri içeriyor. Binance.US ise OMG için delists kararı alarak fiyatı düşüşe sürükledi.

BinanceUS, OMG için delist kararı aldı: Fiyat çöktü

Binance’in ABD şubesinden gelen bir duyuruya nazaran Binance US, OMG Network (OMG) tokenini platformundan çıkaracak. Delist duyurusu, altcoin fiyatında %5’i aşan keskin bir düşüş tetikledi. OMG şu anda 0.441 dolarda süreç görüyor. Aşağıdaki grafikte görüldüğü üzere geçtiğimiz dakikalarda dik bir kırmızı mum kaydetti.

BTC Piyasası: Dikkat: Binance’ten 5 Altcoin İçin Delist Kararı! Çöküş Başladı 1

Btcpiyasasi.com olarak gelişmenin detaylarını bu sayfadan güncelliyor olacağız.

Binance, 4 kapalılık odaklı altcoin için delist kararı aldı

Resmi duyuruda Binance, yasal uyumluluk gerekliliğini münasebet göstererek Belçika’da kimi saklılık odaklı kripto paraların alım satımını durdurma kararı aldı. Binance, Belçikalı kullanıcılara gönderdiği bir bildiride, 21 Eylül 2023 tarihinden itibaren Monero (XMR), MobileCoin (MOB), Firo (FIRO) ve Horizen (ZEN) üzere kripto paraların alım satımını desteklemeyeceğini duyurdu. Binance, bu kararı AB düzenlemelerine ahenk gerekliliğine dayandırdı. Kelam konusu saklılık odaklı kripto paraların süreçlerini gereğince izleyemediklerini belirtti.

Haziran ayında Binance, Fransa, İtalya, Polonya ve İspanya’da mahremiyet odaklı kripto paraları listeden çıkardı. Belçika’nın bu atağı, Binance’in geçen hafta Belçikalı kullanıcılara Polonya’daki varlığı aracılığıyla hizmet vereceğini açıklamasının akabinde geldi. Bu geçiş nedeniyle Polonya kuralları artık Belçikalı kullanıcılar için de geçerli olacak.

Bir Binance sözcüsü, “Mümkün olduğu kadar çok sayıda kaliteli projeyi desteklemeyi hedeflerken, zımnilik coinlerinin ticaretiyle ilgili mahallî yasa ve düzenlemelere uymamız gerekiyor” dedi. Gönderide Binance, “Belçika’da ikamet eden müşterilerin artık platformumuzda belli zımnilik koinlerini satın alamayacak. Ayrıyeten takasta edemeyeceklerini” söyledi. Şirket, Monero, MobileCoin, Firo ve Horizen dahil olmak üzere zımnilik odaklı kripto paralara referans verdi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap