Dikkat: Binance’deki Bu 6 Altcoin Keskin Düşüş Yaşayabilir!

Dikkat: Binance’deki Bu 6 Altcoin Keskin Düşüş Yaşayabilir!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Dikkat: Binance’deki Bu 6 Altcoin Keskin Düşüş Yaşayabilir!

Binance’de yer alan altı altcoin için kıymetli ikazlar var. Keskin düşüş ihtimali traderların gözünü korkutuyor. Bakalım bu altı altcoin hangisi?

Altcoin Mask için düşüş sinyali

Altcoin Mask Network’ün (MASK) fiyatı yükselen paralel kanalın altına inerek düşüşün devam edebileceğine işaret ediyor. Günlük grafik, daha fazla düşüş mümkünlüğünü destekleyen bir çift zirve formasyonunun oluştuğunu gösteriyor. Günlük RSI göstergesi de momentumu azalan bir düşüş eğilimine işaret ediyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Dikkat: Binance’deki Bu 6 Altcoin Keskin Düşüş Yaşayabilir! 1

Haftalık grafikte MASK, değerli bir uzun vadeli dayanak düzeyi olan 20 haftalık hareketli ortalamanın (MA) altına indi. Haftalık RSI göstergesi aşağı hakikat eğimli. Ayrıyeten düşüş eğilimine katkıda bulunmaktadır.  Bu teknik göstergelere dayanarak, MASK fiyatının yakın vadede 2,7 dolar civarında potansiyel bir takviye alanı ile düşmeye devam etmesi olası. Düşüş trendi devam ederse, altcoin için izlenecek kıymetli bir uzun vadeli dayanak 2 dolar düzeyi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Dikkat: Binance’deki Bu 6 Altcoin Keskin Düşüş Yaşayabilir! 2

Altcoin MATIC için uyarı

Altcoin Polygon (MATIC) fiyatı 0,80 dolarlık değerli bir yatay direnç alanından ret yedi. Buna nazaran bu durum düşüş eğilimine işaret etti. Ret yeme, kısa vadeli düzeltici formasyonun bozulmasına yol açtı. Haftalık vakit dilimi tahlili, daha evvel dayanak olarak hareket eden direnç bölgesinden gelen son ret nedeniyle karamsar bir görünüm sergiliyor. Ret yeme, satış baskısının arttığına işaret eden uzun bir üst fitil ile gösterildi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Dikkat: Binance’deki Bu 6 Altcoin Keskin Düşüş Yaşayabilir! 3

Haftalık Nispi Güç Endeksi (RSI) düşüş eğilimine işaret ediyor. RSI bedeli şu anda 50’nin altında ve düşüyor. Günlük tahlil de düşüş görüşünü destekliyor. 10 Haziran’dan bu yana yükselen paralel kanalın kırılması, üst taraflı düzeltmenin sona erdiğini ve düşüş eğiliminin tekrar başladığını gösteriyor. Günlük RSI da fiyat kırılmasıyla birlikte 50’nin altına düşerek aşağı taraflı bir okuma sağlıyor. Altcoin MATIC fiyatı kırılmadan bu yana zati %7 düştü. Bir sonraki takviye düzeyi %12’lik potansiyel bir düşüşü temsil eden 0,60 dolar düzeyinde. Tekrar ayağa kalkması ve kanalın takviye çizgisine 0,80 dolara ulaşması durumunda fiyat artışı mümkünlüğü olsa da, bu türlü bir geri dönüşün yakın bir işareti yok. Genel kestirim düşüş istikametinde olup, fiyatın yakın vadede düşmeye devam etmesi olası.

Ulaş Utku Bozdoğan: Dikkat: Binance’deki Bu 6 Altcoin Keskin Düşüş Yaşayabilir! 4

Litecoin ne yapacak?

Altcoin Litecoin (LTC) fiyatı kısa vadeli bir yükseliş formasyonundan çıktı. Lakin artışını sürdüremeyerek kırılma öncesi düzeylerine geriledi. Fiyat, kırılma öncesi düzeylerinin üzerinde kaldığı sürece genel eğilim hala yükseliş olarak kabul edilebilir. Haftalık teknik tahlil, fiyat hareketi ve RSI’dan gelen düşüş okumaları nedeniyle düşüş görünümüne işaret ediyor. Fiyat 100 dolarlık yatay alanın üzerine çıktı. Öteki taraftan bunu direnç olarak doğruladı. Ayrıyeten bu da değerli bir aşağı taraflı harekete yol açtı. LTC şu anda 90 dolardan süreç görüyor. Uzun vadeli yükselen dayanak sınırı 72 dolardan bir yılı aşkın müddettir yerinde duruyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Dikkat: Binance’deki Bu 6 Altcoin Keskin Düşüş Yaşayabilir! 5

Haftalık RSI da düşüş eğilimini destekliyor. Sapma sırasında düşüş sapması göstererek momentumda potansiyel bir düşüşe işaret ediyor.  RSI’ın 50’nin altına düşmesi, yükseliş formasyonundan kopuşla çelişen bir düşüş eğilimine işaret ediyor. Halving yaklaştıkça balinaların altcoin LTC biriktirmesi, lakin RSI ve Binance’in havuzundaki madencilik hashrate’inden gelen çelişkili sinyallerle LTC fiyat iddiası belirsizliğini koruyor. Şayet fiyat 88 dolardaki kama direnç çizgisinin altına düşerse, %9 daha azalarak 82 dolarlık yatay takviye alanına gerileyebilir. Lakin, sıçrama devam ederse, LTC fiyatı %13 oranında üst hakikat hareket edecek. Ayrıyeten 102 dolar direnç alanına ulaşacak.

Solana ve Chainlink için beklentiler

Kripto analisti Inmortal, Solana (SOL) ve Chainlink (LINK) hakkındaki son görüşlerini paylaşıyor. Aşağı taraflı süreksiz bir fakeout’un akabinde Solana için büyük bir kırılma bekliyor. Ayrıyeten 30 doların üzerine çıkmadan evvel Ağustos ayında kısa bir mühlet 20 doların altına düşmesini bekliyor. Bu yazının yazıldığı sırada altcoin SOL 24,49 dolar kıymetindeydi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Dikkat: Binance’deki Bu 6 Altcoin Keskin Düşüş Yaşayabilir! 6

Inmortal ayrıyeten Chainlink’in uzun bir birikim bölgesinde süreç gördüğüne dikkat çekiyor. Ayrıyeten bunun potansiyel bir büyük kırılmaya işaret ettiğine inanıyor. Birikim müddeti ne kadar uzun olursa genişlemenin de o kadar büyük olacağını vurguluyor. Şu an itibariyle, altcoin LINK 7,62 dolardan fiyatlandırılıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Dikkat: Binance’deki Bu 6 Altcoin Keskin Düşüş Yaşayabilir! 7

XRP bir çöküşle karşı karşıya

XRP’nin fiyatı şu anda 0,965 dolar olan son tepesinden %28 düşüşle 0,70 dolar civarında seyrediyor. Yargıç Jed Rakoff’un Ripple davasında yapılan ayrımı reddetmesinin akabinde altcoin XRP’nin bahtı meçhul hale geldi. SEC, Yargıç Torres’in kararına itiraz etmeye karar verirse yatırımcılar yakın vadede %25’lik bir çöküşle karşı karşıya kalacak.

Ulaş Utku Bozdoğan: Dikkat: Binance’deki Bu 6 Altcoin Keskin Düşüş Yaşayabilir! 8

Mahkemenin 14 Temmuz’da verdiği karar, XRP’nin menkul değer statüsünün süreç cinsine bağlı olduğunu açıklığa kavuşturarak durumu karmaşık hale getirdi. SEC, Yargıç Torres’in kararını temyize götürürse, XRP sahipleri etkilenecek ve fiyat kıymetli ölçüde düşecek. En makûs senaryoda, XRP’nin fiyatı bir sonraki istikrarlı takviye düzeyi olan 0,520 dolara düşecek. Ayrıyeten btcpiyasasi.com olarak baktığımızda 0,392 dolara kadar gerileme mümkün. Öte yandan, SEC temyize gitmezse ya da temyiz reddedilirse, altcoin XRP’nin fiyatı aralığa bağlı hareket etmeye devam edecek. Buna nazaran aralığın orta noktasını 0,761 dolardan tekrar ziyaret edecek.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap