Dikkat: Altcoin Balinaları Bu Tarih İçin Hazırlıklara Başladı!

Dikkat: Altcoin Balinaları Bu Tarih İçin Hazırlıklara Başladı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Dikkat: Altcoin Balinaları Bu Tarih İçin Hazırlıklara Başladı!

Yeni on-chain raporlar, 2 Ağustos’ta üçüncü halving döngüsünü tamamlayacak Litecoin’in ilgi odağı haline geldiğini gösteriyor. LTC, altcoin balinaları kadar ferdî yatırımcılarında radarında…

Altcoin yatırımcıları 2 Ağustos’a hazırlanıyor

Litecoin’in önümüzdeki hafta gerçekleşecek halving döngüsü, yatırımlar için kıymetli bir odak noktası oldu. Tarih yaklaşırken, Santiment’in kimi ilgi alımlı istatistikleri piyasa coşkusunu ortaya koyuyor.

Son 24 haftada, her biri en az 100 LTC’ye sahip 1.185 yeni adres oluşturuldu. Kayda paha ölçüde Litecoin bulunduran adres sayısındaki bu kıymetli artış, yaklaşan halvin’e yönelik ilginin arttığını gösteriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Dikkat: Altcoin Balinaları Bu Tarih İçin Hazırlıklara Başladı! 1

Konsepte aşina olmayanlar için halving, Litecoin protokolünün yaklaşık dört yılda bir gerçekleştirdiği temel bir döngüdür. Madencilerin aldığı blok ödülünün yarı yarıya düşürülmesini söz eder. Ayrıyeten, yeni Litecoin üretim oranını tesirli bir formda azaltmayı içerir. Birçok piyasa iştirakçisi, bu olayı kripto para ünitesinin fiyatı için bir yükseliş katalizörü olarak görüyor.

Veriler, Litecoin balinalarının inatçı kararlılığına ışık tuttu

Son datalar, Litecoin balinalarının uzun vadeli beklentilerini ortaya koyuyor. Son rapora kadar geçen 48 saat içinde, bu balinalar şaşırtan bir halde 600.000 LTC biriktirdiler. Bu kıymetli birikim, büyük yatırımcıların kendilerini potansiyel fiyat artışı için konumlandırdığını gösteriyor. Bu da halving olayını çevreleyen beklentiyi daha da sağlamlaştırıyor.

Bireysel Litecoin yatırımcılarının sayısı da kademeli bir artış gördüğünden, bilhassa balina birikimi tek başına gerçekleşmedi. Santiment’in bulgularına nazaran, 17 Temmuz’da Litecoin sahiplerinin toplam sayısı 8,84 milyon olarak gerçekleşti. Lakin şu anda bu sayı 8,85 milyona yükseldi. Sahip sayısındaki bu mütevazı lakin dengeli büyüme, potansiyel olarak beklenen halving nedeniyle Litecoin’e olan ilginin arttığını gösteriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Dikkat: Altcoin Balinaları Bu Tarih İçin Hazırlıklara Başladı! 2

Altcoin yatırımcıları halving haberini satın almanın peşinde

Sadece birkaç ay geriye bakıldığında, Litecoin sahiplerinin sayısındaki artış daha da besbelli hale geliyor. Daha Mayıs ayında, toplam sahip sayısı 7 milyon civarında seyrediyordu. Bu metrik, bilhassa son vakitlerde Litecoin ekosistemine giren yeni yatırımcıların kıymetli bir akışını gösteriyor.

Litecoin topluluğu, tarihi olarak kripto para ünitesinin fiyatı üzerinde olumlu bir tesiri olduğu için halving olayını hevesle bekliyordu. Evvelki döngüler sırasında Litecoin, kısmen yeni kripto para çıkarma oranındaki düşüşe atfedilebilecek kıymetli fiyat artışları yaşadı. Ekseriyetle olumlu piyasa hassaslığını besleyen kıtlık unsuru, yeni kripto para arzı yavaşladıkça devreye giriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Dikkat: Altcoin Balinaları Bu Tarih İçin Hazırlıklara Başladı! 3

İki haftadan kısa bir mühlet içinde, Litecoin’in blok sübvansiyonu blok başına 12,5 LTC’den 6,25 LTC’ye düşecek. Bu da LTC fiyatı için güçlü bir katalizör manasına geliyor. Kritik tarih öncesi LTC, geçen hafta geride bıraktığı 100 doları tekrar kaybetti. Bu düzey bilhassa ferdi yatırımcılar için değerli bir ruhsal düzeydir. LTC fiyatının 2 Ağustos’tan evvel bu seviyeyi geride bırakması uygun bir taban hazırlayacak.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap