Devasa Yükseliş Beklentisi! Balinalar Bu 2 Altcoin’e Koşuyor!

Devasa Yükseliş Beklentisi! Balinalar Bu 2 Altcoin’e Koşuyor!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Devasa Yükseliş Beklentisi! Balinalar Bu 2 Altcoin’e Koşuyor!

Balina hareketleri gelmeye devam ediyor. Bilhassa 2 altcoin için devasa yükseliş beklentisi göz çarpıyor. Ayrıntılara bakalım.

Balinalardan altcoin DOGE hücumu

Elbette geçmiş sonuçlar gelecekteki performansı garanti etmez. Fakat, bu teknik kırılma altcoin Dogecoin (DOGE) yatırımcıları için katiyetle yükseliş olacaktır. Son vakitlerde pek çok kripto yatırımcısı Dogecoin’e (DOGE) ilgi gösteriyor. Kripto tahlil platformu IntoTheBlock’un (ITB) bilgilerine nazaran, içinde bulunduğumuz hafta içinde “balinalar” olarak da bilinen büyük yatırımcılar tarafından tutulan toplam DOGE ölçüsünde kıymetli bir artış oldu.

Ulaş Utku Bozdoğan: Devasa Yükseliş Beklentisi! Balinalar Bu 2 Altcoin’e Koşuyor! 1

Daha evvel, 16 Temmuz itibariyle altcoin DOGE’yi içeren yalnızca 770 büyük süreç vardı. Lakin artık bu sayı 1.300’e yükseldi. Bu büyük süreçler 100.000 dolardan fazla altcoin DOGE içeren süreçlerdir. Yazıyı yazarken altcoin Dogecoin (DOGE) 0,071 dolardan süreç görüyor. Buna nazaran 0,072 dolarda küçük bir dirençle karşı karşıya. Bu fiyat civarında, 8.180 Dogecoin adresi toplam 382,79 milyon DOGE satın aldı. Dogecoin için bir sonraki kıymetli direnç aralığı var. 599.390 adres tarafından 40,22 milyar DOGE’nin satın alındığı 0,072 ila 0,085 dolar ortasında yer alıyor. Bu düzeyler potansiyel olarak daha fazla fiyat artışını engellemek için bariyer vazifesi görebilir.

Altcoin XRP, ABD’de düzenleyici onayı aldıktan sonra popülerlik kazanıyor

Her biri en az 100 milyon altcoin XRP tutan balina cüzdanlarının sayısı arttı. Buna nazaran bu durum büyük ölçekli yatırımcıların değerli ilgisine işaret ediyor. Balinalardan daima birikim ve elden çıkarma döngüleri, token’ın likiditesini ve oynaklığını olumlu istikamette etkileyebilir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Devasa Yükseliş Beklentisi! Balinalar Bu 2 Altcoin’e Koşuyor! 2

Ripple ile bağlı dijital token XRP, Amerika Birleşik Devletleri’nde düzenleyici onayı aldığından beri ilgi odağı olmaya devam ediyor. Menkul değer dışı sınıflandırması, halk ortasında balinalar olarak bilinen büyük ölçekli yatırımcıların iştahını kabartmış görünüyor. Bu cüzdanlarda kayda kıymet bir artış ortaya çıktı. Lakin bu günlük yatırımcı için ne manaya geliyor?

Balinalarda dalgalanma: Daha büyük daha mı uygun?

Zincir içi tahlil konusunda uzmanlaşmış bir kripto para piyasası istihbarat platformu olan Santiment, bir toplumsal medya gönderisi aracılığıyla XRP balina cüzdanlarının sayısında kayda kıymet bir artış yaşandığını bildirdi. Bu yüksek bedelli cüzdanların her biri en az 100 milyon altcoin XRP tutuyor. Buna nazaran bu durum en az 74 milyon dolar üzere büyük bir kıymete denk geliyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Devasa Yükseliş Beklentisi! Balinalar Bu 2 Altcoin’e Koşuyor! 3

Bu büyüklükte 199 adrese ulaşan artış, 13 Mayıs’tan bu yana kaydedilen en yüksek sayıyla eşleşiyor. Bu elbet XRP ekosisteminde değerli bir gelişme. Başka taraftan yatırımcı itimadında ya da piyasa dinamiklerinde bir yükseliş eğilimi olduğunu gösterebilir.

XRP balinalarının tarihi dansı

Santiment’in grafiğine baktığımızda, Temmuz 2022’de fiyatı 0,40 doların altındayken dijital tokeni etkin olarak biriktiren 200 XRP balinası olduğunu görüyoruz. Lakin, takip eden üç ay içinde XRP’nin kıymeti 0,518 doları aştığında, bu yatırımcılar fikir değiştirdi. Buna nazaran ellerindeki varlıkları boşaltmaya başladı. Öteki taraftan bu durum düşüş trendine yol açtı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Devasa Yükseliş Beklentisi! Balinalar Bu 2 Altcoin’e Koşuyor! 4

Aralık ve Mart 2023 ortasındaki periyoda gelindiğinde balinalar geri dönüş yaptı. Ortalama altcoin XRP fiyatı, yenilenen birikimin bu basamağında 0,414 dolar civarında seyretti. Nisan ayına gelindiğinde btcpiyasasi.com olarak baktığımızda, balina cüzdanlarının sayısının 200’ün altına düşmesine neden olan öteki bir satış gerçekleşti.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap