Devasa Balinalar, Bu 12 Altcoin’de Taban Avcılığı Yapıyor!

Devasa Balinalar, Bu 12 Altcoin’de Taban Avcılığı Yapıyor!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Devasa Balinalar, Bu 12 Altcoin’de Taban Avcılığı Yapıyor!

Yeni veriler, dünyanın en büyük Ethereum (ETH) balinalarının, Bitcoin (BTC) 40.000 doların altında mücadele ederken, stablecoin’leri ve diğer altcoin projelerini yuttuğunu ortaya koyuyor. Kriptokoin.com olarak, detayları sizler için derledik, birlikte konuyu inceleyelim…

Balinalar bu 10 altcoin projesinden stokluyor!

Balina izleme botu WhaleStats’a göre, borsa dışı ilk 1.000 Ethereum cüzdanı, yüz binlerce dolar değerinde sabit para USD Coin (USDC), Tether (USDT), ETH ve Binance USD (BUSD) satın aldı. Derin cebe sahip yatırımcılar ayrıca ortalama olarak 62.569 dolar değerinde Poligon (MATIC) biriktirdi ve ardından başka bir stablecoin olan flexUSD’den de satın aldılar.

Ulaş Utku Bozdoğan: Devasa Balinalar, Bu 12 Altcoin’de Taban Avcılığı Yapıyor! 1Kaynak: WhaleStats

Ethereum balinaları, mevduat sertifikasının yerini almak üzere tasarlanmış bir kripto parada ortalama 28.133 dolar değerinde satın alım yaptıkları için yedi numarada Hex geliyor. Merkezi olmayan oracle ağı Chainlink (LINK), ortalama 27.934 dolarlık satın alma tutarıyla sekizinci sırada yer alıyor. Reklam karşıtı web tarayıcısı Brave ve Wrapped Bitcoin (WBTC)’de listede yer alıyor.

Dev balinalar bu 2 altcoin’den de yutuyor!

WhaleStats ayrıca, var olan en zengin Ethereum balinalarından bazılarının kripto piyasasının geri çekilmesi sırasında büyük bireysel alımlar yaptığını gösteriyor. Gezegendeki dördüncü sıradaki en büyük Ethereum balinası, şaşırtıcı bir şekilde 3,90 milyon dolar değerinde yaklaşık 200.000 LINK ve yaklaşık 1,96 milyon dolar değerinde 1.000 Maker (MKR) satın aldı. 

Ulaş Utku Bozdoğan: Devasa Balinalar, Bu 12 Altcoin’de Taban Avcılığı Yapıyor! 2

MKR, stablecoin DAI’yi korumak ve düzenlemek için kullanılan merkezi olmayan özerk bir organizasyon (DAO) olan MakerDAO’nun Ethereum tabanlı yönetim tokenidir. 141. sıradaki ETH balinası ayrıca 1,69 milyon dolar değerinde LINK tokeni satın aldı. Büyük cüzdan ayrıca 2.24 milyon dolar değerinde  MATIC’i de portföyüne ekledi. Son olarak, 475. sıradaki Ethereum balinası, 1.84 milyon dolar değerinde 326.994 SUSHI satın aldı. SUSHI, merkezi olmayan kripto para platformu SushiSwap’ın yönetim tokenidir.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap