Dev Yatırım: Bu Altcoin İhraççısı Yapay Zeka Alanına Giriyor!

Dev Yatırım: Bu Altcoin İhraççısı Yapay Zeka Alanına Giriyor!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Dev Yatırım: Bu Altcoin İhraççısı Yapay Zeka Alanına Giriyor!

Stablecoin ihraççısı Tether, spekülasyonların ve mevcut global iştiraklerin ortasında Northern Veri Group’a yatırım yaptı. Böylelikle altcoin projesinin gerisindeki şirket yapay zekâ alanına adım attı.

Popüler altcoin ihraççısı, yapay zeka alanına giriyor

Bir stablecoin ihraççısı olan Tether, Alman merkezli kripto madencisi Northern Veri Group’a yatırım yaptı. Bu stratejik yatırım, yapay zeka (AI) alanındaki potansiyel işbirliklerine işaret ediyor. Tether bu yatırımı küme şirketi Damoon aracılığıyla gerçekleştirdi. Lakin Tether, bu iştirak için tahsis edilen sermaye ölçüsünü açıklamadı.

Forbes’un haberine nazaran bu yatırım 420 milyonluk. Altcoin ihraççısı şirket, kesin sayısı ne doğruladı ne de reddetti. Dahası, Temmuz ayında Tether ve Northern Veri ortasında yapılan evvelki görüşmeler, stablecoin devinin satın alma sürecini tamamlamadan evvel bir Tether küme şirketi olan Damoon’u destekleme gayeleri olduğunu ortaya koydu. Damoon bunu yaparak en yeni GPU donanımını tedarik etmeyi amaçladı. Tether’in CTO’su Paolo Ardoino, bu teşebbüsü yeni teknoloji sanayisine bir dalış olarak nitelendirdi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Dev Yatırım: Bu Altcoin İhraççısı Yapay Zeka Alanına Giriyor! 1

Altcoin ihraççısı şirket, bu yatırımın rezervlerine girmeyeceğini belirtti. Ayrıyeten, müşteri fonlarının etkilenmemesini sağlayacağını kaydetti. Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere Tether’in geçmişi, bilhassa rezerv şeffaflığı konusunda yasal zorluklarla karşılaştığı, ağır para cezalarına ve artan incelemeye yol açtığı ABD’de tartışmalı oldu.

Tether çeşitli iştiraklerle global erişimini genişletiyor

Northern Data’daki son payının ötesinde, Tether’in global tesiri, Arjantin’deki KriptonMarket ile işbirliğinden Gürcistan’daki peer-to-peer (P2P) altyapıyı desteklemek için bir MOU imzalamaya kadar İştirakler ile besbelli. Ayrıyeten Ardoino, firmanın kimi madencilik faaliyetlerinin Latin Amerika’da kök saldığını ima etti.

Ulaş Utku Bozdoğan: Dev Yatırım: Bu Altcoin İhraççısı Yapay Zeka Alanına Giriyor! 2

Geçtiğimiz günlerde Tether Holdings, müşterilerine USDT stablecoin kredisi vermeye başladı. Lakin bu atılım kaşları kaldırdı. Zira, Tether’in teminatlı krediler sunmaktan kaçınma kelamı vermesinin üzerinden yalnızca bir yıl geçti. Altcoin ihraççısı şirketin stablecoin dünyasındaki hâkimiyeti bu gelişmeyi kayda kıymet hale getiryor.

Tether’in yeni girişimi

Tether Baş Teknoloji Sorumlusu Paolo Ardoino, gelişmeye ait heyecanını lisana getirdi. Ardoino, “Northern Veri Group’a yapılan bu yatırım, yeni teknolojik sonlara gerçek yeni bir teşebbüsü temsil ettiği için heyecanlıyız. Bu yatırım, Tether tokenlerinin rezervlerinin gücünü ve bütünlüğünü korurken sorumlu büyüme ve yeniliğe olan bağlılığımızın altını çiziyor.” dedi. Son datalara nazaran altcoin ihraççısı şirket, 90,62 milyarlık toplam stablecoin arzının %68’ini elinde tutuyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Dev Yatırım: Bu Altcoin İhraççısı Yapay Zeka Alanına Giriyor! 3

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap