Dev Bitcoin Borsası 26 Altcoin İçin Delist Kararı Aldı!

Dev Bitcoin Borsası 26 Altcoin İçin Delist Kararı Aldı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Dev Bitcoin Borsası 26 Altcoin İçin Delist Kararı Aldı!

Önde gelen bir kripto para borsası olan OKX, değerli bir duyuru yaptı. Bilhassa, birçok altcoin çifti için delist kararına vardığını açıkladı. Bu gelişme, piyasa iştirakçileri için değerli oldu. İşte detaylar…

OKX, altcoin projeleri için delist kararını açıkladı

Btcpiyasasi.com olarak da bildirdiğimiz üzere tanınan bir borsa olan OKX, esnek bir spot ticaret ortamını korumak emeliyle, listeleme niteliklerini rutin olarak gözden geçirmek hedefiyle listelenen tüm süreç çiftlerinin titiz bir değerlendirmesinden geçme niyetini açıkladı. Kullanıcı geri bildirimlerinden beslenen ve OKX Token Listeden Çıkarma/Gizleme Kılavuzu tarafından yönlendirilen bu stratejik atılım dikkat çekti. Çünkü platformun katı listeleme kriterlerini artık karşılamayan çok sayıda süreç çiftinin delist olması beklenmekte.

https://twitter.com/okx/status/1692096797194285356

Listeden çıkarma süreçlerinin 26 Ağustos 2023’te TSİ 11:00-11:30 ortasında başlaması planlanan birinci dalgası 9 altcoin çiftini kapsıyor. Bunlar şu biçimde: CVC-BTC, DASH-ETH, ENJ-BTC, FLM-USDC, ICP-BTC, IOST-BTC, IOST-ETH, KLAY-BTC ve KSM-ETH. Bunu takiben, MANA-ETH, NEO-ETH, NULS-BTC, NULS-ETH, ONT-BTC, PEOPLE-BTC, PEOPLE-USDC, PERP-USDC ve QTUM-ETH üzere süreç çiftlerini içeren diğer bir delist tipi var. Bu çiftler 28 Aralık 2023, TSİ 11:00-11:30’da delist olacak. Listeden çıkarmaların son kademesi 29 Ağustos 2023 tarihinde gerçekleşecek. REN-BTC, RSR-USDC, SLP-USDC, TAMA-USDC, THETA-BTC, TRB-USDC, WBTC-ETH, WXT-BTC ve YFI-ETH üzere süreç çiftlerini hedefleyecek.

Kullanıcılar, bu ticaret çiftleriyle ilgili olan süreçleri iptal etmeli

Uygulama programına nazaran, listeden çıkarma üstte belirtilen öngörülen vakitlerde gerçekleşecektir. OKX, kullanıcılarına, listeden çıkarma gerçekleşmeden evvel etkilenen süreç çiftleriyle bağlantılı bekleyen buyrukları proaktif olarak iptal etmelerini tavsiye ediyor. Bunun yapılmaması, sistem tarafından otomatik olarak iptal edilmesine neden olur. Bu süreç 1 ila 3 iş günü ortasında sürebilir. OKX, süreç ortamının bütünlüğünü müdafaaya kararlıdır. Gerekli görüldüğünde listeden çıkarma yahut gizleme sistemlerini uygular. Böylelikle listelenen tüm süreç çiftlerini dikkatli bir biçimde değerlendirmeye devam edecek.

Ulaş Utku Bozdoğan: Dev Bitcoin Borsası 26 Altcoin İçin Delist Kararı Aldı! 1

Sağlanan bilgilerin, eğitim ve bilgilendirme emelli olmakla birlikte, doğruluğu yahut eksiksizliği konusunda OKX tarafından garanti edilmediğini belirtmek değerli. Kullanıcılar, bu bilgilerin finansal, yatırım yahut öteki tavsiye biçimleri olarak yorumlanmaması gerektiği konusunda uyarılmakta. Ayrıyeten, kripto varlıklar spekülatif yapıları ve yüksek volatiliteleri ile bilinmekteler. Bu nedenle, kullanıcıların rastgele bir altcoin ticaretine girmeden evvel kapsamlı araştırma yapmaları gerekiyor. Ayrıyeten risk toleranslarını değerlendirmeleri önerilmekte.

Delist’in gayesi, sağlam bir ticaret ortamı sağlamak

Sonuç olarak OKX, listeleme kriterlerini karşılamayan belli süreç çiftlerini listeden çıkarma kararını duyurmaktadır. Bu aksiyon, borsada sağlam bir spot ticaret ortamının sürdürülmesini sağlamak için gerçekleştiriliyor. Etkilenen süreç çiftleri borsanın mevcut süreç seçeneklerinden kaldırılacak. Kullanıcıların otomatik buyruk iptallerinden kaçınmak için bu çiftlerle ilgili bekleyen tüm buyrukları listeden çıkarma tarihinden evvel iptal etmeleri tavsiye edilmekte.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap