Dev Bir Balina, Düşüş Piyasasına Rağmen Onbinlerce Bitcoin’i Yuttu!

Dev Bir Balina, Düşüş Piyasasına Rağmen Onbinlerce Bitcoin’i Yuttu!

Paylaş
Dev Bir Balina, Düşüş Piyasasına Rağmen Onbinlerce Bitcoin’i Yuttu!

Kriptokoin.com – Bitcoin’in değeri düşmesine rağmen, balinaların iştahını kaybetmediği görülüyor. Bir büyük BTC balinası, harici bir cüzdanına 12.000 BTC geri çekti.

Bir büyük Bitcoin balinası, harici bir cüzdanına 12.000 BTC geri çekti

Piyasanın dünkü kargaşasında, Bitcoin iki haneli bir düşüş daha yaşadı. Daha bir hafta önce, Bitcoin 8.700 dolardan işlem görüyordu şimdi ise fiyat 7.200 dolardan işlem görüyor. Mayıs 2019’dan bu yana ilk kez, kripto para biriminin tamamının piyasa değeri 200 milyar doların altında. Kripto Açgözlülük ve Korku Endeksi’ne göre, piyasadaki şu anki duygu “Aşırı Korku” seviyelerinde. Kripto para birimi piyasasının durumu bazı analist ve uzmanlara göre iyi değil.

Ancak, Bitcoin balinaları bu pazara hevesle bakıyorlar ve muhtemelen bunu daha fazla BTC biriktirme zamanı olarak görüyorlar. Böyle bir balina, pazar katliamına rağmen yaklaşk 90 milyon dolar değerindeki BTC’yi daha yeni taşıdı. Alıcının adresi harici bir cüzdandaydı. Bu geri çekilme, “akıllı para”nın bu piyasa kargaşasında nasıl oynadığının bir başka örneği olabilir. Bu tekrar tekrar yaşadığımız aynı balina hikayesi. Balinalar potansiyel olarak yine piyasaya karşı sabırlı davranıyor ve BTC’nin yükseleceği yönündeki umutlarını yitirmemiş görünüyorlar.

Piyasadaki şu anki duygu “Aşırı Korku” seviyelerinde

Piyasanın daha önce bu korku seviyelerini yaşadığını unutmayalım. Kriptokoin’in Ağustos ayında bildirdiği gibi, korku seviyeleri Açgözlülük ve Korku Endeksi’nde tüm zamanların en düşük seviyesi olan ‘5’ seviyesini vurdu. Bunlar sadece tekrar etme eğiliminde olan pazar döngüleridir ve eğer piyasada yeterince uzun süre kalmış olursanız, daha da belirginleşir. Balinalarla ilgili güncel diğer haberler için “Devasa Bir Balina Bitcoin İçin Harekete Geçti! İşte Milyonları Yutan Balinanın Stratejisi” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap