Dev Balinalar, Sepetlerini Bu Küçük Altcoin’lerle Dolduruyor!

Dev Balinalar, Sepetlerini Bu Küçük Altcoin’lerle Dolduruyor!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Dev Balinalar, Sepetlerini Bu Küçük Altcoin’lerle Dolduruyor!

Terra’nın 125 milyon dolarlık BTC alımı 43.000 doların geçilmesi için ihtiyaç duyulan yakıtı sağladı. Ethereum, BNB Coin, Ripple ve özellik Cardano (ADA), geçtiğimiz aylarında kayıplarını telafi etmek için mevcut ivmeyi en verimli şekilde değerlendiriyor. Bu yazıda, mevcut piyasa koşullarında Ethereum balinalarının hangi küçük hacimli altcoin projelerinde pozisyon aldığına bakalım.

Piyasa yükselirken balinalar bu altcoin’leri satın aldı

WhaleStats tarafından elde edilen veriler, son 24 saatlik zaman diliminde, en büyük Ethereum balinalarının USDC, USDT ve BUSD ile yaklaşık 2 milyon dolarlık stablecoin alımı yaptığını gösteriyor. Geçtiğimiz hafta piyasa sürülen ve NFT sektöründe güçlü bir hype yakalayan Apecoin (APE), ilginç bir şekilde, bu süreçte balinaların en fazla satın aldığı kripto paralardan biri. İlerleyen sıralarda, popüler altcoin’ler Gala Games ve LoopringCoin yer alıyor. Bir diğer stablecoin TrueUSD (TUSD) ile birlikte ilk 10 tamamlanmaktadır.

Ulaş Utku Bozdoğan: Dev Balinalar, Sepetlerini Bu Küçük Altcoin’lerle Dolduruyor! 1

Yukarıdaki kripto para birimleriyle birlikte, son 24 saat içinde ortalama %5’lik kazanımların görüldüğü kripto piyasasında balinaların en fazla satın aldığı altcoin’ler:

 1. USD Coin (USDC)
 2. Ethereum (ETH)
 3. Binance USD (BUSD)
 4. Apecoin (APE)
 5. LoopringCoin (LRC)
 6. Gala Games (GALA)
 7. Kyber Network Crystal (KNC)
 8. LoopringCoin (LRC)
 9. Spell Token (SPELL)
 10. TrueUSD (TUSD)

Balinalar bu küçük hacimli altcoin projelerini avladı

İkinci kısımda, son 24 saat içinde en büyük 1000 Ethereum balinası arasında en yüksek toplam işlem sayısına sahip 10 küçük hacimli altcoin projesini listeleyelim. Bu kripto para birimleri ortalama 5-15 milyon dolar piyasa değerine sahip. Geçen haftadan bu yana balinaların radarında olan SparkPoint, entegre kripto borsaları, Blockchain tabanlı e-öğrenme, oyun ve çevrimiçi mağaza ile bir ödeme ağ geçididir. Listenin ilerleyen sıralarında ZUSD gibi stablecoin’ler görülüyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Dev Balinalar, Sepetlerini Bu Küçük Altcoin’lerle Dolduruyor! 2

Listenin genel görünümü aşağıdaki gibi.

 1. SparkPoint (SRK)
 2. Token X (X)
 3. Pillar Token (PLR)
 4. Z.com USD (ZUSD)
 5. DOS Network Token (DOS)
 6. Triall (TRL)
 7. DigitexFutures (DGTX)
 8. MOVD Token (MOVD)
 9. WiBX Utility Token (WBX)
 10. Crypto Perx (CPRX)

Kriptokoin.com olarak aktardığımız, ilk 100 Ethereum balinasının HODL ettiği altcoin’lerin listesine buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap