Dev Balina Ziyanına Sattı: Usta Analist Bu Altcoin İçin Ralli Öngörüyor!

Dev Balina Ziyanına Sattı: Usta Analist Bu Altcoin İçin Ralli Öngörüyor!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Dev Balina Ziyanına Sattı: Usta Analist Bu Altcoin İçin Ralli Öngörüyor!

Kripto piyasasında büyük cüzdan sahipleri (balinalar) yaptıkları süreçler ile gündem olmaya devam ediyor. Balinalar ekseriyetle akıllı yatırımcılar olarak bilinir ve bu yüzden traderlar tarafından yakından takip edilir. Bununla birlikte balinalar da her vakit kazanmaz! Bu sefer bir LINK balinası elindeki tokenleri ziyanına elden çıkardı. Bu ortada, tanınan bir analist, altcoin için yüzde 20’lik bir ralli öngörüyor.

Balina paniğe kapıldı LINK tokenlerini ziyanına sattı!

On-chain analitik platformu Spotonchain, bir LINK balinasının elindeki tokenleri ziyanına sattığını paylaştı. Bahse husus balina (0xb0a adresi) 18 Eylül ile 20 Eylül ortasında ortalama 6,83 dolardan 143.203 LINK satın aldı. Bu alımı için toplamda 978.525 dolar ödeme yaptı. Lakin balina, bugün altcoin fiyatının 6.74 dolar düzeyine ani düşüşü sırasında elindeki tüm tokenleri sattı. Bunun akabinde LINK fiyatı yükselmeye başladı. Basın vaktinde LINK, günlük bazda %1,67 artışla 6.94 dolardan süreç görüyordu. Bu sürecinden balina yaklaşık 13.000 dolar ziyan etti.

Ulaş Utku Bozdoğan: Dev Balina Ziyanına Sattı: Usta Analist Bu Altcoin İçin Ralli Öngörüyor! 1Kaynak: Spotonchain

Popüler analist LINK için %20’lik ralli öngörüyor

Kripto topluluğunun önde gelen isimlerinden Rekt Capital, Chainlink’in son devirdeki performansına ait görüşlerini paylaştı. Analiste nazaran LINK, Temmuz ayındaki kayda bedel fiyat artışının akabinde kıymetli bir kilometre taşı olan aralık-yüksek direncine hürmet gösterdi. Bu muvaffakiyet, daima bir yükseliş yörüngesi umutlarını ateşledi. Umut verici gidişatına karşın, LINK son haftalarda birtakım dalgalanmalar yaşadı. Altcoin, Rekt Capital’in varlığın aralık-düşük dayanağına yakın olduğunu belirttiği bir düzey olan 5,76 dolara düştü.

Bununla birlikte, Chainlink, 6,94 dolar düzeyindeki fiyatıyla son 24 saat içinde %1,67’lik bir artış kaydetti. Ayrıyeten, haftalık bazda %15,5’lik etkileyici bir ralli yaptı. Bu yüzden analiste nazaran altcoin boğa ivmesini geri kazanıyor. Bu olumlu göstergeler kripto topluluğu içinde beklentiyi körükledi.

Altcoin için yükseliş tahmini

Rekt Capital’in tahlili mevcut fiyat trendleriyle sonlu değil. Kripto analisti, Chainlink’in 8.186 dolar civarında bulunan “aralık-yüksek direncini tekrar ziyaret edeceğini öngörüyor. Bu iddia hakikat çıkarsa, mevcut fiyattan %20,5’lik ek bir artış manasına gelecek. Bu da altcoin sahipleri için daha fazla kar demek.

Bu fiyat artışı, Chainlink’in Göreli Güç Endeksi’nde (RSI) son tahlil itibariyle 60’ın üzerinde olan kayda kıymet bir yükselişle tıpkı vakte denk geliyor. 60’ın üzerindeki bir RSI, piyasada güçlü bir yükseliş eğilimine işaret ediyor. Dahası altcoin, daha evvel bir direnç olarak hareket eden kısa vadeli Hareketli Ortalamanın üzerine çıktı. Ayrıyeten, uzun vadeli Hareketli Ortalamayı aşabileceği bir pozisyona yaklaşıyor. Bu da daima üst yanlışsız hareket potansiyeline işaret ediyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Dev Balina Ziyanına Sattı: Usta Analist Bu Altcoin İçin Ralli Öngörüyor! 2LINK fiyat grafiği. Kaynak: TradingView
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap