Dev Balina Bu Altcoin’i Sattı: Yerine Bu Coini Aldı!

Dev Balina Bu Altcoin’i Sattı: Yerine Bu Coini Aldı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Dev Balina Bu Altcoin’i Sattı: Yerine Bu Coini Aldı!

Dev bir kripto para balinası, altcoin projesi Illuvium’u (ILV) elden çıkarttı. Yerine ise Ethereum’u (ETH) aldı. İşte detaylar…

Balina, altcoin satışı yaptı

Kripto para piyasasında şok dalgaları yaratan bir hareketle, ILV tokenlerinin büyük bir satışı değerli bir fiyat düşüşünü tetikledi. Bir Blockchain tahlil platformu olan Lookonchain’in datalarına nazaran, Ethereum adresi luggis.eth bir saatten biraz daha uzun bir mühlet evvel 10.000 ILV altcoin satarak bunları yaklaşık 1,08 milyon dolar bedelinde yaklaşık 461 ETH’ye dönüştürdü. Bu ani satış baskısı, ILV fiyatının kısa bir mühlet içinde yaklaşık %3,5 oranında düşmesine neden oldu.

Lookonchain tarafından yapılan daha ileri tahliller, luggis.eth’nin ayrıyeten kripto para borsası Binance’den 300 MKR token (yaklaşık 425,000 dolar değerinde) ve 154,595 SNX token (yaklaşık 620,000 dolar değerinde) transfer ettiğini ortaya koydu. Bu süreçlerin arkasındaki kesin neden belirsizliğini koruyor, lakin birtakım analistler luggis.eth’nin daha geniş bir piyasa düşüşü beklentisiyle varlıklarını tasfiye ediyor olabileceğini düşünüyor.

Bu coinlerin emeli nedir?

ILV, Illuvium merkezi olmayan finans (DeFi) protokolünün mahallî tokenıdır ve kullanıcıların yield farming ve likidite sağlama yoluyla mükafatlar kazanmasına imkan tanır. MKR, DAI stablecoin’i yöneten merkezi olmayan özerk bir tertip (DAO) olan MakerDAO’nun idare token’ıdır. SNX, kullanıcıların gerçek dünya varlıklarının fiyatını takip eden sentetik varlıklar oluşturmasına imkan tanıyan bir DeFi protokolü olan Synthetix’in mahallî token’ıdır.

Ulaş Utku Bozdoğan: Dev Balina Bu Altcoin’i Sattı: Yerine Bu Coini Aldı! 1

Yakın vakitte luggis.eth tarafından gerçekleştirilen satış, bilhassa de çeşitli kripto paralarda son periyotta görülen fiyat düşüşleri ışığında, DeFi piyasasının genel sıhhatine ait telaşları artırdı. Lakin, bunun sadece münferit bir olay olduğunu ve DeFi’nin geleceği hakkında kesin sonuçlara varmak için şimdi çok erken olduğunu belirtmek kıymetlidir. Durum gelişmeye devam ettikçe, yatırımcıların dikkatli olmaları ve rastgele bir yatırım kararı vermeden evvel kendi durum tespitlerini yapmaları tavsiye edilir. DeFi alanındaki son gelişmelerden haberdar olmak ve bu gelişmekte olan teknolojiyle bağlı potansiyel risklerin farkında olmak da değerlidir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap