Dev Balina, Bu Altcoini Satıp Bu İkisinden Alıyor!

Dev Balina, Bu Altcoini Satıp Bu İkisinden Alıyor!

Paylaş
BTC Piyasası: Dev Balina, Bu Altcoini Satıp Bu İkisinden Alıyor!

Kripto para piyasasında şok dalgaları yaratan kıymetli bir hareketle, 0xad0 kısa cüzdan adresine sahip büyük bir balina portföyünü yine karıştırdı. Balinanın aksiyonları bilhassa altcoin Rollbit (RLB) ve Maker DAO (MKR) topluluklarında yankı uyandırdı. İşte detaylar…

Balina, altcoin alımı ve satışı yaptı

Drama, balinanın 2,56 milyon RLB token satışıyla başlayan bir dizi süreç gerçekleştirmesiyle başladı. Bu tokenlar 191,6 Ethereum (ETH) karşılığında elden çıkarıldı ve RLB başına ortalama 0,12 dolar fiyat elde edildi. Bu süreç, balinanın stratejik hareketlerindeki birinci adımı işaret ederek yaklaşık 313.000 dolar fiyatında gerçekleşti. RLB satışının akabinde balina dikkatini Maker DAO’ya (MKR) çevirdi. Yürekli bir atakla, 493,14 MKR karşılığında 193,31 Wrapped Ether (WETH) ve 192,4 ETH içeren süreçler başlattılar. Bu süreçte MKR başına ortalama fiyat 1,278 dolar oldu ve yaklaşık 630.000 dolar kıymetinde alımla sonuçlandı. MKR tokenlerinin bu stratejik satın alımı, balinanın Maker DAO’nun uzun vadeli potansiyeline duyduğu itimada işaret etmektedir.

BTC Piyasası: Dev Balina, Bu Altcoini Satıp Bu İkisinden Alıyor! 1

Bu süreçlerin yansımaları RLB piyasasında çabucak hissedildi, zira RLB son 24 saat içinde yüzed 10’dan fazla keskin bir düşüşe şahit oldu. Analistler bu düşüşü sırf balinanın aksiyonlarına değil, birebir vakitte önde gelen bir kripto para ünitesi etkileyicisi olan gainzy tarafından RLB ile ilgili tüm gönderilerin kaldırılmasına da bağlıyor. Bu faktörlerin bir ortaya gelmesi RLB’nin istikrarını sarstı.

Balina hangi alımlarında kâr, hangilerinde ziyan elde etti?

Balinanın cüzdanına bakıldığında Uniswap (UNI) ile  424.000 dolar kâr elde ettiği görülmekte. Aave ile 389.000 dolar, CRV ile 28.155 dolar ve SYN ile 5.295 dolar el de etti.   Bone ShibaSwap (BONE) ile 36 bin dolar, APE ile 37 bin dolar, LOOKS ile 93.133 dolar, BLUR ile 114 bin dolar ve STG ile 313 bin dolar ziyan etti. Yani, genel olarak balinanın ziyanı daha büyük.  Bu çıkar ve kayıplara karşın, balina hala yaklaşık 328.000 dolar bedelinde 2,56 milyon RLB tokenini elinde tutuyor. Bununla birlikte, RLB varlıklarından varsayımı toplam kayıpları şu anda 208.873 dolar üzere değerli bir düzeyde bulunuyor.

BTC Piyasası: Dev Balina, Bu Altcoini Satıp Bu İkisinden Alıyor! 2

Esrarengiz balinanın bu stratejik hareketleri, kripto para topluluğu genelinde spekülasyonlara ve tartışmalara yol açtı. Piyasa gelişmeye devam ederken tüm gözler, hareketleri kripto ortamını öngörülemeyen formlarda şekillendirme potansiyeline sahip 0xad0 üzere tesirli oyuncuların hareketlerinde olmaya devam ediyor. Trader ve meraklılar, daima değişkenlik gösteren bu ekosistemde daha fazla gelişmeye hazırlanıyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap